Skurjen HDMI port

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na mojo elektroniko je priletela neka prenapetost. Skurila mi je prenapetostno zaščito in HDMI port na TV, grafični kartici na računalniku in Onkyo receiverju. Na TV mi delajo še drugi trije porti, grafično kartico bom zamenjal, skrbi me pa uničen HDMI out port na receiverju. Ali se to da popraviti za zmerno ceno in kdo se s tem ukvarja?
Poklical sem nekega serviserja v Ljubljani, pa je samo jamral.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
No go. Ce nimas drugega hdmi ali kak komponent/kompozit....bacaj. nov resiver je cenejsi od popravila.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Na mojo elektroniko je priletela neka prenapetost. Skurila mi je prenapetostno zaščito in HDMI port na TV, grafični kartici na računalniku in Onkyo receiverju. Na TV mi delajo še drugi trije porti, grafično kartico bom zamenjal, skrbi me pa uničen HDMI out port na receiverju. Ali se to da popraviti za zmerno ceno in kdo se s tem ukvarja?
Poklical sem nekega serviserja v Ljubljani, pa je samo jamral.
HDMI port se da zamenjati. Seveda če se enak port sploh da dobiti in če ni skurilo se kaj drugega.

Za več info pa lahko na ZS
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Za Marantza (vrednost cca 2 jurja) je bil predracun menjave porta 500€ plus delo....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Na mojo elektroniko je priletela neka prenapetost. Skurila mi je prenapetostno zaščito in HDMI port na TV, grafični kartici na računalniku in Onkyo receiverju. Na TV mi delajo še drugi trije porti, grafično kartico bom zamenjal, skrbi me pa uničen HDMI out port na receiverju. Ali se to da popraviti za zmerno ceno in kdo se s tem ukvarja?
Poklical sem nekega serviserja v Ljubljani, pa je samo jamral.

včasih na ebayu dobiš samo plate za menjavo, vzeto iz kakih naprav, kjer nekaj drugega ni delalo. Obstajajo tudi web trgovine, ki prodajajo izključno samo to. Napiši model AVRja, skoraj zagotovo se najde.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prav danes sem govoril z serviserjem iz Ljubljane, ki se očitno spozna na svoje delo, ker so mi ga priporočili drugi serviserji. Rekel mi je, da bi popravilo, če je crknil samo ta port, stalo 100-200€. Drug teden ga nesem v pregled. Toliko sem še pripravljen plačati, drugače gre v reciklažo. Drugače je pa model TX-NR535, ki sem ga pred leti dobil po zelo ugodni ceni.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
To je nemogoče popraviti, razen, če je šel samo, kak zaščitni element, ker navadno te pot pelje, do kakega sistemskega čipa, ki je nedobavljiv in se pot konča.

Če bi nekdo res želel 100 % vedeti, ali se da ali ne, pa ga bo stalo vsaj uro dela rtv mehanika cca 50 eur, da zve da, ali ne, potem paše strošek popravila, če se da.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To je nemogoče popraviti, razen, če je šel samo, kak zaščitni element, ker navadno te pot pelje, do kakega sistemskega čipa, ki je nedobavljiv in se pot konča.

Če bi nekdo res želel 100 % vedeti, ali se da ali ne, pa ga bo stalo vsaj uro dela rtv mehanika cca 50 eur, da zve da, ali ne, potem paše strošek popravila, če se da.
Drug teden bom dobil diagnozo in se potem odločil, če se mi popravilo splača.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Veliko HDMI jev ne dela zaradi neustreznih kablov, a težko je to vsem razumeti Sem reševal , že vsaj 5 takih ne dela, zvok ne dela , to ni OK. Ko sem svoj kabel, načeloma za 8K prinesel, pa tak ranga 40 eur + , je pa na vseh teh težavah čudežno " pro radilo" .

Tako, da včasih je HDMI kabel, pre poceni, da bi resno lahko delal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
kaj si se odločil?
če ga misliš dati v reciklažo, ga zamenjam za kako piksno ;)
Na servisu je bil več kot en mesec, pa ga serviser še ni pogledal. Zato sem kupil novega Denona, Onkya bom pa poskusil prodati na Bolhi. Mislim, da je vreden več kot kakšno piksno. Ima še en kup uporabnih portov, ki jih sicer nisem testiral, delajo pa tudi vsi zvočniki, internet in bluetooth.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Na servisu je bil več kot en mesec, pa ga serviser še ni pogledal. Zato sem kupil novega Denona, Onkya bom pa poskusil prodati na Bolhi. Mislim, da je vreden več kot kakšno piksno. Ima še en kup uporabnih portov, ki jih sicer nisem testiral, delajo pa tudi vsi zvočniki, internet in bluetooth.
Ajde, 6 piksen :fredi::nazdravje::p
Vsekakor je vredno poizkusit na bolhi!