Skupna raba datotek

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Hm, problem je sledeč, preko routerja imam v omrežju tri računalnike in sicer dva desktopa in laptop. Iz laptopa in iz desktopa1 ne morem dostopat do desktopa2. Iz desktopa2 pa lahko dostopam na laptop in na desktop1. V primeru da želim iz kateregakoli od obeh "odkelnjenih" dostopat na desktop2, mi napiše danimam dovoljenja za to.

Enkrat vem, da sem na desktopu2 nastavljal neke varnostne zadeve v zvezi s tem, pa se nikakor ne morem spomnit.

Bi vedel kdo kje se to nastavi?
confused-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Si lahko sposodim temo prosim?

Kako nastaviš da se 2 laptopa povežeta prek WIFI in si izmenjata datoteke. Varianta brez routerja in z routerjem.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
@ YuGec

Control Panel > System > Computer name > Change > Workgroup
Na vseh računalnikih moraš imeti enako nastavljeno (MSHOME mislim da je privzeto). Sem imel isti problem, pa sem ga s tem poštimal.

@ynos
Za povezat dva računalnika preko routerja preko wlana je v bistvu isto kot preko kabla. Na vsakem laptopu nastaviš wlan (vpišeš geslo itd...) da se povežeš na router, potem pa preprosto sharas datoteke, pa se bosta vidla.

Za povezavo dveh računalnikov direktno preko wirelessa pa je tukaj lepo v 3. postu opisano.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Imam to, saj drugače računalnik ne bi bil na mreži in z njim ne bi mogel na mreži delat.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
mas na desktopu2 vklopljen "Simple filesharing" ?

ce ne, ga vklopi, pa bi moralo it ... ce ga pa nimas pa se moras pohecat z neko varnostno postavko "Enable access of this computer on LAN" v Policy editorju (Start -> Run -> gpedit.msc), vem da sem se sam drkal s tem krneka cajta