Škripnil je mojblink.com

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Js nimam nobene veze z blinkom ali katerim drugim trackerjem, ti časi so mimo. Kaj pa kdo naredi z denarjem je pa čisto vseeno, dejstvo je, da stran ni dobrodelna ustanova in je bila primarno postavljena zaradi dobička, tako kot ostale spletne strani in forumi. Ljudje pa so donirali, da so si zvišali razmerje in bili izločeni iz ban skript, je pa zagotovo kdaj tudi kakšen del v serverju odletel.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Potem pa bit odkrit..... ne da piše da se rabi donacije za boljšo strojno opremo, ampak da se skubi predvsem zato da bo ekipa kolegov šla na vaš račun za cel teden v zræe, ibizo itd. morebiti pa z ostankom denarja celo kaj nadgradila ali popravila. Ampak potem bi bilo donacij zelo malo ne?
smile-1.gif


Ker to zdaj je zelo mutno.... moblink nepopravljiv (?!), obenem pa v naslednjem mesecu napovedujejo nov tracker.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Denar gre tudi za gostovanje, ter strežnik (ko sem še bil admin na slotbytesu je to naneslo 100€ na mesec). Ne vem pa zakaj bi modi/admini/ownerji porabljali svoj čas in pri tem ničesar zaslužili, to mislim da je logično vsakomur ki donira, da ves denar ne bo šel za vzdrževanje, tako kot pri karitasu ves denar ne gre za uboge ljudi.

Ne vem, mogoče pa res pripravljajo redesign strani, ki se že lep čas napoveduje a najti ljudi, ki bi po tvojem prostovoljno to delali ni enostavno, torej je potrebno plačati koderje, designerje...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Ah dej no, vse lepo in prav če bi bili kartias ali pa XX komercialna stran. So pa eni navadni "pirati" oz. platforma ki omogoča distribucijo avtorsko zaščitenih vsebin. Če je ob tem glavni namen zaslužek ne vem zakaj jih še niso stlačili v čuzo!?
rolleyes-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Oni so se pač "zavarovali" s tem da ne odgovarjajo za naložene vsebine, dejansko pa so datoteke itak samo pri uporabnikih, na njihovih strežnikih nelegalnih vsebin ni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Meni so donacije itak mimo (tudi zaradi takih primerov), še nikoli nisem in nikoli ne bom dal niti centa.
Nihče te ne sili, da daješ donacije, ampak v čem je pa potem fora, da to stvar uporabljaš? Tega te tudi noben ne sili.
Sam sem sicer doniral kar nekaj razvijalcem brezplačne programske opreme, pa čeprav si zaradi moje donacije ni mogel privoščit Tajske za en mesec. Je pa prav, da se take podpre, da bodo še kaj razvijali ali pa zgolj zato, da bodo šli lahko na en pir. Saj so nekaj znanja in svojega časa vseeno vložili v to.

Sicer pa vem iz lastnih izkušenj, da je podobnega mišljenja kot ti 99,99% Slovencev: sej je pa ja na internetu in je zastonj. No, kar mejte zastonj, ko se bo nekdo naveličal pač ne bo več nič, ne plačljivo ne zastonj.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Denar gre tudi za gostovanje, ter strežnik (ko sem še bil admin na slotbytesu je to naneslo 100€ na mesec). Ne vem pa zakaj bi modi/admini/ownerji porabljali svoj čas in pri tem ničesar zaslužili, to mislim da je logično vsakomur ki donira, da ves denar ne bo šel za vzdrževanje, tako kot pri karitasu ves denar ne gre za uboge ljudi.

Ne vem, mogoče pa res pripravljajo redesign strani, ki se že lep čas napoveduje a najti ljudi, ki bi po tvojem prostovoljno to delali ni enostavno, torej je potrebno plačati koderje, designerje...

Ok, glede karitasa. Sicer ne vem katero enoto imaš ti v mislih ampak sam zagotovo lahko rečem, da se preklemano motiš in te je lahko sram, da sploh lahko kaj takega trdiš.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Ok, glede karitasa. Sicer ne vem katero enoto imaš ti v mislih ampak sam zagotovo lahko rečem, da se preklemano motiš in te je lahko sram, da sploh lahko kaj takega trdiš.
V Mislih je imel Rdeči križ, ampak lot pošten Slovenec mora politično primerno napisat Karitas.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Meni so donacije itak mimo (tudi zaradi takih primerov), še nikoli nisem in nikoli ne bom dal niti centa.
Nihče te ne sili, da daješ donacije, ampak v čem je pa potem fora, da to stvar uporabljaš? Tega te tudi noben ne sili.
Sam sem sicer doniral kar nekaj razvijalcem brezplačne programske opreme, pa čeprav si zaradi moje donacije ni mogel privoščit Tajske za en mesec. Je pa prav, da se take podpre, da bodo še kaj razvijali ali pa zgolj zato, da bodo šli lahko na en pir. Saj so nekaj znanja in svojega časa vseeno vložili v to.

Sicer pa vem iz lastnih izkušenj, da je podobnega mišljenja kot ti 99,99% Slovencev: sej je pa ja na internetu in je zastonj. No, kar mejte zastonj, ko se bo nekdo naveličal pač ne bo več nič, ne plačljivo ne zastonj.

Stvar mi je ok ker je zastonj, seveda. Če ne, bi pa šel v trgovino in plačal, ne? In dokler je tako kot je, bom svoje cente zapravil za kaj drugega
wink-1.gif
in če bodo v SLO ugasnili vsi trackerji še vedno ostane tujina, big deal.
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
ne razumem kako lahko ostane takšna stran? Sesut serverje, pa kazen takšno dat lastnikom, da bi morali prodati vso premoženje.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Očitno naša zakonodaja tega (oz. takšnega načina) ne prepoveduje. Verjetno je iz tega razloga vsebina dostopna samo članom, s članstvom pa prevzameš odgovornost za deljenje nelegalnih vsebin. Sami teh vsebin na serverjih nimajo, čeprav je res, da brez njihovega posredovanja dostop do teh vsebin nebi bil možen.

Ni mi sicer jasno, kako bi lahko to bilo zakonsko dovoljeno, to je tako, kot če bi recimo posredoval informacije za nakup drog, kupec bi te poklical, ti pa bi mu dal številko dilerja. Ko bi imeli racijo ne verjamem, da kot posrednik nebi bil nič kriv, ker drog nikoli nisi posedoval.

Mimogrede - a niso enkrat morali odstranit nekaterih torrentov, ko se je avtor pritožil?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Avtor se je res pritožil ampka odstranitev vsebine se je zgodila zato, ker je ta avtor rekel, da jim plača, če bodo dali gor njihove reklame, seveda je bil pogoj, da se dotični torrenti odstranijo.
Katere reklame so se pa pojavile po odstranitvi, pa mislim da vsi vemo
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
V bistvu ni čisto tako. Oni imajo v lasti prazno knjigo, kamor lahko vsak napiše kar želi. In tako nekateri tja pišejo tudi številke dilerjev. V drobnem tisku imajo dopisano, da za vsebine ne odgovarjajo, torej ne pregledujejo, kaj se v knjigo piše.

Legalno tudi po mojem mnenju to ni, ampak potem bi morali zapreti vse trackerje, kar bi bilo slabo za nas, ki si večkrat kaj "sposodimo"
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Iskanje po forumih je sumljivo podobno kot tukaj
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113

na fartisu je povsod reklama v komentarjih (spam)
 

Detektiv

Zelenc'
30. avg 2013
3
0
1
Tako kot mojblink je marhijevo delo tudi partis, kateri mu je bil ukraden....
Na večini forumov berem razna ugibanja in šikaniranja zato vam posredujem sledeče
zmaga.gif


Sem član osebja na mojblink in vsem privržencem in ljubiteljem “mojblink” ter vsem, kateri si srčno želijo njegov propad sporočam…….BLINK BO NAZAJ, BOLJŠI IN VEČJI KOT KADARKOLI!!!
nahrung002.gif