Škoda octavia combi 2013

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
več jim niso pustili, kaj pa čehi vejo o dizajnu
grin1.gif

lahko pravijo in se jim smejijo samo nerazgledani ljudje. kdor ima kaj v glavi in pozna cesko zgodovino in zgodovino prage, umetnost, kultura ipd., ve, da smo slovenci navadni kmetje v primerjavi z njimi.
zmaga.gif

Em ja ... sploh odkar jim je Plečnik malce popravil Prago so skoraj na nivoju Lj ja!
hysterical-1.gif


Kar se tiče modernega avtomobilizma pa mislim da imaš par slovencev ki so oblikovali nepmireno pomembnejša vozila od čeških VWjev.

Pa za konec, dizajn je naredil (oz. vsaj vodil) slovak in ne čeh. Pa ta isti slovak je prej oblikoval tudi pri Audiju, VWju, Bugattiju ...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
več jim niso pustili, kaj pa čehi vejo o dizajnu
grin1.gif

lahko pravijo in se jim smejijo samo nerazgledani ljudje. kdor ima kaj v glavi in pozna cesko zgodovino in zgodovino prage, umetnost, kultura ipd., ve, da smo slovenci navadni kmetje v primerjavi z njimi.
zmaga.gif

Em ja ... sploh odkar jim je Plečnik malce popravil Prago so skoraj na nivoju Lj ja!
hysterical-1.gif


Kar se tiče modernega avtomobilizma pa mislim da imaš par slovencev ki so oblikovali nepmireno pomembnejša vozila od čeških VWjev.

Pa za konec, dizajn je naredil (oz. vsaj vodil) slovak in ne čeh. Pa ta isti slovak je prej oblikoval tudi pri Audiju, VWju, Bugattiju ...

Nemogoče, šokovi
shocked-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Dealerji v SLO že imajo cene. Pride marca.

Osnova- 15k€
1,4 TSI z Ambient opremo - 17k€
2,0TDI (220KM) - 25k€


220? Naaajs
smile-1.gif
Sam se karavan pride, pa sem zmagal.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Po moje se je zatipkal. 220hp bo imela nova generacija 2.0 TSI motorjev, dvomim v 2.0 TDI-ja z 220hp.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:

220? Naaajs
smile-1.gif
Sam se karavan pride, pa sem zmagal.

Sej na hitro sem tudi jaz spregledal, tretja slikica na prejšni strani je karavan, tako da očitno prideta skupaj na trg?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Po moje se je zatipkal. 220hp bo imela nova generacija 2.0 TSI motorjev, dvomim v 2.0 TDI-ja z 220hp.

Don't kill my dreams!
smile-1.gif
Ceprav, iz obstojecega motorja najti se 50KM je res malo veliko. Dve turbini mogoce? Je pa res, da bi ga najprej pricakoval pri Audi/VW, sele v nasledjem faceliftu pri Skodi...

No, saj ne, da je 170 pri trenutni dizelci slabo, ampak od viska glava ne boli. Benz pa - ne hvala. Sem imel prej 200KM Passata - pod 10.7 ga nisem spravil.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zanimivo. Potem pa možno da bo VRS bencinar imela še močnejšo verzijo TSI-ja, kar tudi ne bi bilo slabo.
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Nova Octavia bo uspesnica. Velik avto za relativno ugodno ceno, preverjena kvaliteta. Odličen paket.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Je ze trenutna, za tiste ki pac vejo da ne kupujejo audija z drugo znacko
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Po moje se je zatipkal. 220hp bo imela nova generacija 2.0 TSI motorjev, dvomim v 2.0 TDI-ja z 220hp.

Don't kill my dreams!
smile-1.gif
Ceprav, iz obstojecega motorja najti se 50KM je res malo veliko. Dve turbini mogoce? Je pa res, da bi ga najprej pricakoval pri Audi/VW, sele v nasledjem faceliftu pri Skodi...

No, saj ne, da je 170 pri trenutni dizelci slabo, ampak od viska glava ne boli. Benz pa - ne hvala. Sem imel prej 200KM Passata - pod 10.7 ga nisem spravil.

Pretežka noga pač. Sem mel na bencinski octaviji RS normalno vsakdanjo porabo pod 10 ...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
več jim niso pustili, kaj pa čehi vejo o dizajnu
grin1.gif

lahko pravijo in se jim smejijo samo nerazgledani ljudje. kdor ima kaj v glavi in pozna cesko zgodovino in zgodovino prage, umetnost, kultura ipd., ve, da smo slovenci navadni kmetje v primerjavi z njimi.
zmaga.gif

Em ja ... sploh odkar jim je Plečnik malce popravil Prago so skoraj na nivoju Lj ja!
hysterical-1.gif


Kar se tiče modernega avtomobilizma pa mislim da imaš par slovencev ki so oblikovali nepmireno pomembnejša vozila od čeških VWjev.

Pa za konec, dizajn je naredil (oz. vsaj vodil) slovak in ne čeh. Pa ta isti slovak je prej oblikoval tudi pri Audiju, VWju, Bugattiju ...

Plecnik je za "poznavalce" arhitekture v rangu II divo za "poznavalce" klasike.
grims-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Vidim, da so se omenjale neke cene...za novi model, ki pride nekje marca cene še nikakor niso znane...razen če je pisec mislil star model, modelno leto 2013.