Škoda Kamiq

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.488
113
Kaj je to sploh zaen motor? Tfsi 2.0 150km... Se da to ćipat? Ker avto je res grd zunaj/znotraj, auslauf model.....al ipak je Avdi....nov...za denar za katerega danes dobis kvecjemu neke kije, megane, tojote ....

Na 235 KS se da naviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
Vsak hoče met čimveč bombončkov, to je dejstvo.

No ja ;) vsak res ne. Meni željeni 'bombončki' so (še vedno) naslon za roko, usnjen volan, el. okna na vsa 4 vrata in nekaj kar spominja na klimo (zaradi drugih, jaz ne rabim).

In če se odmisli motorizacija ...se boš v oskubljenem A4 mnogo bolje peljal kot v opremljeni Octaviji. Kar se motorjev tiče...bo pa 'verjetno' v 1.5 TSI lepša vožnja kot z atmosfrecem predvsem pa bo poraba konkretno nižja (!). ('verjetno' zato ker še nisem peljal 2.0 atmosferca iz VAG grupe)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
Kaj je to sploh zaen motor? Tfsi 2.0 150km... Se da to ćipat? Ker avto je res grd zunaj/znotraj, auslauf model.....al ipak je Avdi....nov...za denar za katerega danes dobis kvecjemu neke kije, megane, tojote ....

Če je turbina v igri se vedo da malo popravit dihanje motorja (običajno 20 %).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.535
9.252
113
senzorji v novih avtih so pač skoraj mus...zakaj, zaradi dizajna.. Preglednost novih avtov je tema na 2. v bistvu je 360 kamera mus...dasiravno da nisi redno pri "ličarju".

Pri jugecu je bil konec tam ko je bila šajba, enako ostala oglata stara šola... danes pa niti nazaj ne vidiš, kaj šele da bi lahko ocenil, kam so rit speljali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in luciano

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.665
3.916
113
No ja ;) vsak res ne. Meni željeni 'bombončki' so (še vedno) naslon za roko, usnjen volan, el. okna na vsa 4 vrata in nekaj kar spominja na klimo (zaradi drugih, jaz ne rabim).

In če se odmisli motorizacija ...se boš v oskubljenem A4 mnogo bolje peljal kot v opremljeni Octaviji. Kar se motorjev tiče...bo pa 'verjetno' v 1.5 TSI lepša vožnja kot z atmosfrecem predvsem pa bo poraba konkretno nižja (!). ('verjetno' zato ker še nisem peljal 2.0 atmosferca iz VAG grupe)
Po pravici jest sem za vsakega rekel to je brezveze, ko sem ga dobil nisem hotu bit več brez njega... Recimo ogrevan volan, al pa k daš v riverc da se ti stransko ogledalo premakne itd....

Tudi keyless sem govoril brezveze itd.... mel bi vse jebiga. Še enkrat motor tsi 1.0 je porazen. Pr 1.2 sem imel občutek da bom gas čez porinil k sem šu v vrhniškega 150, pa preden sem prišel do tja je trajalo...

Ne vem vsaj 1.5 tsi
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.665
3.916
113
Evo, taki komentirajo. V ponudbi so obstajali tudi 2.0 turbo bencinski motorji, če hočeš, da te v Vrhniškega lima pri 150km/h. Ampak ne, ti bi rad, da 1.2 formulo zadaj pusti, pa še takrat bi našel problem z njim.

Čak pretiravaš, če greš z šesto do recimo 100 do 150 ti ne rata.... bom pol tko povedal. Razen če greš k v F1 obrate dokler turbina ne spusti... Peljal sem recimo škodo 1.6 tdi čist druga pesem.. Pa ni ne vem ker dirkalnik.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.265
113
Iskajoč brata
Tukaj se ponovno vidi, da Alter ni za spraševati glede moči avtomobilov..... 150km/h po avtocesti...... če avto ne skoči ko ata na mamo, je zanič. Bognedaj da kdo prehiteva 130km/h....

Meni je 1.0,110KM super motor za tak avto. Če rabiš prehitevat, avto skoči.... 150 pa nisem še z njim vozil
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Ne vem kako se bom 1x navadil na 6 prestav če bo ročni. 1.9TDI 105KM čipan na 140KM in pri prehitevanju ne šaltam iz pete nižje ker POTEGNE od 60 pa vse do 190 km/h. Na Vrhniškem klancu na tempomatu ne vem, da je klac. Sam obrati se mau dvignejo...


Imam službeno 1.0 eco-g in 100KM bencinar. Pravo mučenje za vozit. Se pa razvadiš na počasno vožnjo in uživanje pri opazovanju narave... :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.665
3.916
113
Avtomatik in je. Rešeno.
Sam osebno tudi ne maram 1.0, ampak ne zato ker gre premalo.
bom točneje povedal nobenega navora.... ne da gre premalo, sej po klanc dol bi šu k strela...
Ps noben ne mara 1.0 nima veze razlog, zanič je....

če maš dacio pol maš 1.0 v zakupu, ko daš 25k za avto pa da mi en turi 1.0 morš bit res ubrisan....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.233
4.712
113
Na Vrhniškem klancu na tempomatu ne vem, da je klac. Sam obrati se mau dvignejo...
Aja ... Sicer pa tempomat drži nastavljeno hitrost, menjalnik pustiš pri miru. Samo obrati se mau dvignejo.
Zanimivo delovanje. Pri ročnem menjalniku je seveda možno, če drsi sklopka. Sicer ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
886
88
28
select 1 from dual;
bom točneje povedal nobenega navora.... ne da gre premalo, sej po klanc dol bi šu k strela...
Ps noben ne mara 1.0 nima veze razlog, zanič je....

če maš dacio pol maš 1.0 v zakupu, ko daš 25k za avto pa da mi en turi 1.0 morš bit res ubrisan....
Ne vem no, meni je 1.0 TSI prav všeč. Čisto dovolj za avto tipa Kamiq. Ni pa namenjen Kodiaq-u, Superb-u (če pri Škodah ostanemo)

Za nas ima dovolj moči, da pridemo povsod (tudi v Vrhniški klanec BP)
Poraba je nizka
Cestnina je nizka

Imam 2.0 tdi v Superbu in do 130, ni neke razlike napram Kamiqu. Mogoče Kamiq malo več prestavlja, ampak zato pa sta oba DSG. Nisem pa AlterD(i)rkač, zame je avto, da se čim bolj udobno pripeljem od A-B.
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
117
25
28
Fantje, jaz ne rabim družinskega avta. Za to ima žena octavio karavan 2.0TDI.
Jaz rabim avto za v službo, cca 25km regionalke, pa za po mestu. Kot sem že napisal zdaj za to uporabljam golfa 6, ki pa gre otrokom. Torej avto cca te velikosti, da gre v majhno garažo v triplex garažno hišo zidano v 80.letih. Pa malo višje sedenje ker sem bližam 60im.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
Fantje, jaz ne rabim družinskega avta. Za to ima žena octavio karavan 2.0TDI.
Jaz rabim avto za v službo, cca 25km regionalke, pa za po mestu. Kot sem že napisal zdaj za to uporabljam golfa 6, ki pa gre otrokom. Torej avto cca te velikosti, da gre v majhno garažo v triplex garažno hišo zidano v 80.letih. Pa malo višje sedenje ker sem bližam 60im.

Torej imaš odgovor na dlani: 1.0 mlinček, ki bo zadostil vsem tvojim potrebam.

Nekaj razlike je napram to kar imaš zdaj (1.2) a očitno ima 1.0 malo bolj odprto turbino in si cca na istem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic