skladiščni regal - kje ugodno?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Iscem nekaj takega kot na sliki, bi pa ponucal to v garazi. globina naj bi bila nekje do 50cm največ,bi pa rabil jih nekaj metrov. Trenutno je sicer homemade varianta, nosilci na steni in pa plohi čez, samo bi mi tale sistem bolj prav prišel,ker ni treba da so vse police enako visoke...

Ce ve kdo za kaksne rabljene etc, se tudi priporočam, jih bom že obnovil da bodo lepi
grin1.gif

884366-_4a8167b239875.jpg
 

Priponke

  • 884366-_4a8167b239875.jpg
    884366-_4a8167b239875.jpg
    32,4 KB · Ogledi: 626

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Pero nezel si tega. To je u ibr nestabilna zadeva. Ce je nebos fikseru v steno si skor lahk sigurn da se bo enga dne prevrlna. Tko kt se je men. Pa je bla na ravni podlagi vsi sraufi zasraufani, pa se je skp sesedla. [censored] od pleha. Bo bols ce si jo sam naredis
smile-1.gif


Kje dobit? zadnc so jo reklamiral men se zdi v obiju al nekje...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
No privijačit v steno zgorj 2x je kar pametno. Imajo jih pa vseh sort v Bauhausu, jaz najraje kupujem (in montiram) tiste katere je treba skupaj zvijačit, se dolgoročno najbolje obnesejo. Niso pa prav poceni.

Cel kup je sedaj tudi variant za sestavit brez vijačenja, za tiste pa ne bi dal roke v ogenj na dolgi rok. Ampak za kaj lažjega so verjetno prav tako v redu, ali pa recimo za pod baldahin kamp prikolice, po koncu sezone jo na izi podreš.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ne sej to bi jst definitivno fiksiru v steno na vsak meter 1 šravf zgoraj/spodaj , vsaj kar se tiče nosilcev. Police bi pa potem poljubno postavljal na želene višine.

Sej je tudi druga opcija, da naredim home made varianto oziroma le posodobim tole obstoječo,samo mi je bolj praktično tole, ker včasih kej večjega zlozis spodaj in lahko samo eno polico odstranis, ce pa imam ploh dolg 5 metrov, pa nimam kej.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Sem pred časom nabavil en podoben regal v Merkurju za okrog 25 € (sestavi se s pomočjo vijakov), pa je bila stvar brez dodatne fiksacije zelo nestabilna. Pod težo nekaj ozimnice v kozarcih in konzervah na vsaki polici, se je stvar začela kr lepo nagibat v eno stvar. Po "dodatnih posegih" stvar že kakšno leto stoji b.p.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Super, bom sel pogledat.

Bom pa zadevo itak močno pritrdil na steno,tko da bo praktično nemogoče da se podre.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
softi: kje pa prodajajo to? Jest sem samo v Ikei zasledil,...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz mam take regale, kupila sem jih v Mercatorju enkrat k je bla akcija. Men se dobro obnesejo, so pa res malo nestabilni, samo če jih pritdiš še v steno stoji kot pribito.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
No privijačit v steno zgorj 2x je kar pametno. Imajo jih pa vseh sort v Bauhausu, jaz najraje kupujem (in montiram) tiste katere je treba skupaj zvijačit, se dolgoročno najbolje obnesejo. Niso pa prav poceni.

Cel kup je sedaj tudi variant za sestavit brez vijačenja, za tiste pa ne bi dal roke v ogenj na dolgi rok. Ampak za kaj lažjega so verjetno prav tako v redu, ali pa recimo za pod baldahin kamp prikolice, po koncu sezone jo na izi podreš.

Mi mamo oba - za vijačit in takega brez, na nasadne jezičke. Ne bi rad posploševal, iz moje izkušnje je šraufani slabši. Najbrž logično, zakaj - luknje so okrogle.
smile-1.gif

Sicer sem jaz tistega na vijake rešil tako, da sem dal vmes nazobčane podložke pa je mir.

Cenovno je bila razlika 60 proti 30 EUR, cenejši je šraufan. Pri večji količini bi vzel šraufane, ker za razliko 30 EUR pri enem kosu dobim najmanj 1000 podložk.
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
In koliko me bo koštalo to? Namreč iscem si seveda ugodno varianto, zato da sam sebi sploh upravičim menjavo obstoječega sistema
grin1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Ali si kaj omejen z globino regala. Vem za eno podjetje ki je melo vse na regalih tega tipa pa jih majo viška zdej.

Globina mislim da je 60 cm. Če ti nuca ti lahko sporočim za katero podjetje gre pa jih kontaktiraj. Je pa blizu tvojega službovanja.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No ti kar sporoci, sem si danes malce ta stojala ogledal v Bauhausu, to bo bilo OBVEZNO pritrjeno na steno z vsaj 6 vijaki na regal, ker drugače je to tako nestabilno da je kar joj.

Mogoče veš globino kakšno so imeli? No sporoci mi magar na PM kaj in kako.

LP
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ali si kaj omejen z globino regala. Vem za eno podjetje ki je melo vse na regalih tega tipa pa jih majo viška zdej.

Globina mislim da je 60 cm. Če ti nuca ti lahko sporočim za katero podjetje gre pa jih kontaktiraj. Je pa blizu tvojega službovanja.

mene bi tudi zanimalo to podjetje ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Iscem nekaj takega kot na sliki, bi pa ponucal to v garazi. globina naj bi bila nekje do 50cm največ,bi pa rabil jih nekaj metrov. Trenutno je sicer homemade varianta, nosilci na steni in pa plohi čez, samo bi mi tale sistem bolj prav prišel,ker ni treba da so vse police enako visoke...

Ce ve kdo za kaksne rabljene etc, se tudi priporočam, jih bom že obnovil da bodo lepi
grin1.gif

ta sistem regalov se da se vedno kupiti in sicer ga trzi artex.

http://www.artex.si/si/Minirack/policni.htm

za meter, dva pac dokupis kar rabis. za vec pa ne vem ce bo slo skozi zaradi cene.

berem, da naj bi bil ta regal nestabilen, kar pa ni res. jaz sem imel tak regal postavljen na sredino prostora, da je bil dostopen z obeh strani in sem po potrebi tudi plezal po njem, pa ni bilo kaksne panike glede guncanja.

probaj dobit kaksnega rabljenega na bolhi ....

ce bos imel pa kaksne stebre dolzine 2 metra viska pa javi, jih bom jaz vzel ....