Skiro in lokali/trgovine

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Razmišljam o nakupu električnega skiroja za vožnje po mestu (LJ), ker se na LPP ni več zanesti (počitniški vozni redi so neuporabni izven špic, klim pa očitno tudi ne znajo več nastaviti in je čez dan morilsko).
Za relacijo doma-služba ni dileme glede hrambe. Za vse ostalo (vključno z opravki med potjo od službe do doma) pa so že dileme... Kakšne imate npr. izkušnje z lokali/bari in trgovinami oz. nakupovalnimi centri? Ali se vzame s sabo ali je za prikleniti kot bicikel (je varno?)?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
S sabo. Imaš lepo gor trak in vržeš na ramo.
Pa še fajn metrič zgledaš... :evil:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
S sabo. Imaš lepo gor trak in vržeš na ramo.
Pa še fajn metrič zgledaš... :evil:

Ene 15kg nosit na rami, no ne vem. Jeklenka za plin se mi zdi, da je nekaj takega. Je še kr, ko jo nesem v drugi štuk v bloku, pa to je mogoče 30s ko letim gor. Da bi 15 minut hodil s tem okol....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ene 15kg nosit na rami, no ne vem. Jeklenka za plin se mi zdi, da je nekaj takega. Je še kr, ko jo nesem v drugi štuk v bloku, pa to je mogoče 30s ko letim gor. Da bi 15 minut hodil s tem okol....
A toliko imajo te zadeve? Ali imaš kakšno ekstra zadevo?
Sicer pa, lepo na pasu čez ramo je 15kg nič za nabildanega Alteraša.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Razmišljam o nakupu električnega skiroja za vožnje po mestu (LJ), ker se na LPP ni več zanesti (počitniški vozni redi so neuporabni izven špic, klim pa očitno tudi ne znajo več nastaviti in je čez dan morilsko).
Za relacijo doma-služba ni dileme glede hrambe. Za vse ostalo (vključno z opravki med potjo od službe do doma) pa so že dileme... Kakšne imate npr. izkušnje z lokali/bari in trgovinami oz. nakupovalnimi centri? Ali se vzame s sabo ali je za prikleniti kot bicikel (je varno?)?
Ni varno. Pa ne za to da ti zadevo ukradejo, ampak s to beštjo lahko pošteno padeš. Kaj za hudiča je narobe s kolesom?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Zadnjič sem videl nekaj takega, če niso bile gume še večje. Po moji logiki večje gume, manj možnosti da padeš.

Hcb3b78ccb8b448ffb3c3d9ec6db9c317h.jpg
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Stabilno je toliko kot je stabilen človek, ki se na tem pelje. Za nekatere je nevarno za druge ne. Saj tudi skate ni za vsakega, eni delajo trike v parku, večina populacije se sploh ne zna pelat po ravnini.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: ales85 in Gonzo

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Stabilno je toliko kot je stabilen človek, ki se na tem pelje. Za nekatere je nevarno za druge ne. Saj tudi skate ni za vsakega, eni delajo trike v parku, večina populacije se sploh ne zna pelat po ravnini.
Eno je stabilnost človeka, drugo pa stabilnost naprave. Seveda so razlike, ampak skiro je pač manj stabilen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Problem je tudi v tem, da se ravno na skiroje spravljajo debeli, leni, nemotorični ljudje. Vsaj v mojem krogu prijateljev je tako. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ales85

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pozicija na skiroju je taka, da si že na pol poti na gobec, roke pa so ob telesu, namesto pred njim. In ko gre nekaj narobe, samo dokončaš (pot na gobec). Čelada pomaga en drek, ker si 3/4 folka razbije prsni koš in obraz.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Men je nekaj zelo fascinantno. Taki skiroji, kot je večji na zgornji sliki letijo mnogo hitreje od 25 km/h. Modelčki na teh skirojih pa ne upoštevajo ne rdečih luči, ničesar, zdej si pa kar predstavljajte, da eno tako tele zruži otroka, ki gre čez cesto pri zeleni luči. Da pa registriraš v naši lepi recimo navadnga frčota morš pa že skor diplomirat.

Za letat po Ljubljani bi sam osebno imel eno mestno kolo, ker pa nisem iz LJ in se mi ne da bicikla vsak dan na strehi vozit v LJ, uspešno uporabljam aplikacijo Bicikelj. Košta tri EUR na leto, postajališča so praktično povsod, bicikel pa ni tok zlo neroden, kot izgleda, se da kar solidno peljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
V Pragi je opaziti precej električnih skirojev z večjim, kolesarskim prednjim kolesom - v tem primeru večina težav z luknjami / tlakovci / robniki odpade.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ja ampak tak zna padet, nek motorični debil na skiroju se pa samo zlima.
Ti moraš biti pa sigurno komediant :D
V Pragi je opaziti precej električnih skirojev z večjim, kolesarskim prednjim kolesom - v tem primeru večina težav z luknjami / tlakovci / robniki odpade.
Te zruši pa zadnje kolo. Mogoče manjše šanse, še vedno.
Men je nekaj zelo fascinantno. Taki skiroji, kot je večji na zgornji sliki letijo mnogo hitreje od 25 km/h. Modelčki na teh skirojih pa ne upoštevajo ne rdečih luči, ničesar, zdej si pa kar predstavljajte, da eno tako tele zruži otroka, ki gre čez cesto pri zeleni luči. Da pa registriraš v naši lepi recimo navadnga frčota morš pa že skor diplomirat.
Kar gre več kot 25 km/h je zelo verjetno nelegalno.