Sirokokotni objektiv za pokrajinsko fotografijo

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Tokina je precej novejši model kot Tamron, tako da so mehanske lastnosti sigurno na strani Tokine. Maksimalna odprtost / zaprtost zaslonke pa je na strani Tamrona. Včasih ti pri širokem kotu zmanjka ravno tista 2mm, ki jih ponuja Tamron, tako da tudi tukaj plus za njega. Stabilizatorja slike pa nima noben.

Najbolje boš naredil, da se s svojim fotoapratom odpraviš v trgovino in na licu mesta preizkusiš oba objektiva, narediš nekaj testnih fotk in doma v miru pogledaš na velikem ekranu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Se strinjam, dodal bi le to, da so tokinini objektivi praviloma bolj narejeni (materiali, stiki med gibljivi deli), imajo pa več kromatske aberacije kot tamron, torej slabša kakovost fotografij...ni pa nujno, da to velja za dotična dva...

mam enega tamrona, za ta denar je to to, imel sem tudi eno tokino, bil zelo zadovoljen z vsem, razn s kakovostjo slike pri najbolj odprti zaslonki na 400 mm. Jasno pa se ni mogla primerjati s precej dražjimi objektivi
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hvala za odgovore....me pa se nekaj zanima. Nekako sem se odlocil za tamrona, ceprav ima po dxo slabso kakovost slike...mi pa bolj odgovarjajo goriscnice. Pri nas je objektiv cca 430€...+/- par 10€ odvisno od trgovca. Na ebayu najdem celo primerke za 320€...povsod pise da je nov..iz UK. So to kake refurbished primerki? Zakaj taka razlika v ceni? Sem vprasal tudi direkt trgovce, pa se ni odgovora....zato sem se oglasil tudi tukaj.

Hvala za pojasnila