Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Dobro, koliko urni delovnik pa imas ti, 22? Mislim, se strinjam, ampak nihce ne more naredit v par mesecih tega, kar so vlade zajebale v 20 letih. Zdaj pa se ta jebena korona..
Zakon se lahko napiše in sprejme v enem dnevu, če se hoče.
Če se noče, se pa išče raznorazne izgovore in krivi druge.

Zakon se tudi lahko napiše kadarkoli, tudi ko si v opoziciji, in daš v proceduro za sprejetje takrat, ko imaš zagotovljene glasove za sprejem.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Kdo ga pa napise?
Zakon - bolje rečeno predlog zakona lahko napiše vsak, tudi ti. Samo če ga ti, moraš potem prepričat nekoga, ki lahko da zakon v parlamentarno proceduro za sprejem, da ga da v proceduro.
To so pa :vsak poslanec, vlada, državni svet, ali pa zbereš pettisoč glasov volilcev.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Aja ni to kar tako da bi si en poslanec izmislil nov zakon pa bi drug dan sel v obravnavo?
Sem mislil, da gre to fuL hitro pa to...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Aja ni to kar tako da bi si en poslanec izmislil nov zakon pa bi drug dan sel v obravnavo?
Sem mislil, da gre to fuL hitro pa to...
Če se hoče, gre to lahko zelo hitro.

Pa saj letos že pod Janševo vlado, se je zakon na temo migranti že spremenil.
Ampak so se samo povišale kazen za tihotapce, (torej za domačine), kar ne bo odvrnilo nobenega migranta, da bi se odpravil v EU,
- za migrante vse ostaja po starem.
Pa bi lahko kaj spremenili, že bi želeli, in očitno ne želijo.
Tisto: če bom PV, bo hrvaška meja za ilegalne migrante zaprta, je bil samo predvolilna obljuba s figo v žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Če se hoče, gre to lahko zelo hitro.

Ampak so se samo povišale kazen za tihotapce, (torej za domačine), kar ne bo odvrnilo nobenega migranta, da bi se odpravil v EU,
- za migrante vse ostaja po starem.
Saj ne moreš migranta še enkrat odret, je bil že s strani tihotapca.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Če ga pa neote ustavli, pa dajte učitl'ce v albanski tečaj, porkamadona.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Vlada bi takšno priseljevanje lahko omejila v trenutku, če bi le hotela.
Ampak kosovski doktorat dela čudeže.

Haha Grims pa spet išče poceni politične točke. z mimosuni.
Namesto da bi se obrnil na svojega šefa, predsednika vlade, ali v parlamentu predlagal kak zakon - on to lahko stori, ker je poslanec, se obrača na mestni svet, ki nima prav nič z izdajanjem dovoljenj za bivanje, saj te izdaja UE - torej država.!!!

Samo meša meglo, saj on dobro ve, da je rešitev te problematike v parlamentu in ne v mestnem svetu.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Vidim da se je nekdo jokcal. OK.
Edino škoda da se je brisalo značilnost pri teh. Droga in dumping so glavne značilnosti teh. Pa delajo večinoma za javne projekte kjer se lahko skrije korupcija. Privat malo razen pri tistih kateri bi še svojo mater prodali za drobiž.
In hvala Bogu vedno več Slovencev hoče Slovenca v bajti ne južnega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ne, mislil sem kar na državljanstvo, ker jim je končni cilj itak to. Pride z delovnim dovoljenjem, čez eno leto privleče še družino (itak samo da se prijavijo, potem grejo nazaj) in čez 10 let so vsi "Slovenci" (ki ne znajo niti besede Slovensko).
No in mislis nekaj kar ni mozno. In to zato ker ne poznas sistema.

Za pridobitev drzavljanstva moras opravit izpit iz slovenscine. Ce ne znas niti besede slovensko ga ne mores narest, ergo ne mores dobit drzavljanstva.

In point je da se njim je.be za drzavljanstvo ker ga ne potrebujejo za izkoriscanje sistema, niti jim ne omogoca vecjih pravic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako smo si navlekli čefurijad :

V 90. letih je moja Obrtna zbornica zelo na široko odprla vrata prosilcem za obrtno dovoljenje. Okoli leta 2000 se je izkazalo, da jih je okoli 2000 (dovoljenj) bilo izdanih v glavnem južnim bratom. Bosna, Srbija, Kosovo, Albanija.
Medtem ko smo mi morali dokazovati izobrazbo in primernost za opravljanje določene obrtne dejavnosti, so njim mimogrede izdajali obrtna dovoljenja zgolj "na lepe oči".

Kriva je bila državna politika in politika zbornice same,ker si je želela njihovih članarin. Po par mesecih smo ugotavljali, da denar iz naslova članarin - da torej ne priteka, ugotovili smo da so vsi ti imetniki obrtnih dovoljenj imeli v naši občini samo poštno ležeč naslov, v resnici so pa izginili proti Avstriji in Nemčiji.

Ko sem podal predlog, da se naj tem osebam obrtno dovoljenje odvzame in prekliče - je bilo sto izgovorov.

Bil sem v upravnem odboru in skupščini 12 let, potem se mi je zadeva uprla. Ker nima haska !
Namreč, Obrtno dovoljenje je podeljevala izključno Obrtna zbornica. Takrat je bilo članstvo obvezno. Če ima dolžnost ga izdati - ga ima dolžnost tudi odvzeti, kajne? :fredi: Toda politična volja pri nas je vse kaj drugega razen učinkovitosti . :mad:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Obrtno dovoljenje nima nobene veze s pravico do bivanja, nobene veze z njihovim izkoriscevanjem nase socialne politike in nasploh nikoli ni igralo vloge pri priseljevanju tujcev.
Tko da si ze takrat ocitno najedal o necem kar sam nisi razumel.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ti ne razumeš.

Šlo je z roko v roki. Nekdo mu je moral zagotoviti začasno bivališče, ter zagotovljeno delo. Naslednji odskok je bilo pridobiti lastno obrtno dovoljenje za ... sladoljed, sadje ... fasaderstvo itd, s katerim je smel tudi sam vpoklicati svoje od tam doŁ.

Tako to gre. Domino efekt, naenkrat se zaveš, da si jih uvozil toliko, da je zadeva nenadzorovana. Trenutek lahkomiselnosti.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bom naložil še malce naprej. Vem, ker je moj sosed šiptar in pove.
Pred desetimi leti je iz našega konca šlo cela kopica šiptarjev v Kranj. Naenkrat je kar nekaj naših mestec ostalo brez sadjarjev in sladoledarjev. Savske elektrarne so se zgradile, špari in hoferji prav tako, udarila je še recesija leta 2009 in cela čreda se jih je odselila v Kranj. "Tam je boljši posel".
Precej pa še naprej, v Nemčijo. Ravno moj sosed ima svoje odprto samo preko poletja, okoli novembra bo šel v Dueseldorf. Do spomladi. Familijo ima pa že tam skozi celo leto, celo otroke je prepisal v nemško šolo. Tako izvaja že kake tri leta.