Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
3 otroci v familiji
2*SP=2*270=540
OD=137+125+114=376
Skupaj 920 evrov. Potem pa se izredna socialna pomoč, kjer pa da račun od "mobi kartice" Saj jo vendar rabijo pri iskanju zaposlitve (ali pa od iPhone 6S)
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Ne, dal si link za redno socialno pomoč.

ne... kliknes na link... zgoraj je redna socialna pomoc, spodaj pa IZREDNA socialna pomoc...

pise v capsih... ni nek misterij
smirk-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za 5 otrok to potem pride cca 1200eur. Sicer so se pa šipci kakšno leto nazaj odselili, saj so menda dobili "od socialne" (ne vem na kaj je to mislil, verjetno z neprofitno najemnino) lepo (novo) stanovanje.

Sicer pa imam v okolici še enega šiptarja, cigana in bosanca. Dejstvo je namreč da če danes prodajaš hišo ali stanovanje, imaš tričetrt kupcev iz ene od navedenih skupin. No, proti tem ostalim nimam kaj rečt. Tisti cigani (romi) vejretno nekaj mutijo, saj se k bajti stalno vozijo neki novejši AMG, BMW coupe in podobni. Socialne pa ne vlečejo, niti nikomur ne najedajo. Podobno je pri bosancih (muslimanih): ker imajo 4 otroke verjetno vlečejo kakšne olajšave, a obe delata in so eni bolj pridnih ljudi kar jih poznam. Šiptar (ki tistega iz mojega prejšnjega posta prezira), je pa sploh delaven, poštenjak, uvideven itd... Boljšega soseda si ne bi mogel želet. A ti so pri nas že dolgo (40 let) in jih je v bistvu sram kakšni zdaj hodijo gor. V osnovi gre namreč za zelo ponosen narod, ki ne trpi takih.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Za 5 otrok to potem pride cca 1200eur. Sicer so se pa šipci kakšno leto nazaj odselili, saj so menda dobili "od socialne" (ne vem na kaj je to mislil, verjetno z neprofitno najemnino) lepo (novo) stanovanje.

Sicer pa imam v okolici še enega šiptarja, cigana in bosanca. Dejstvo je namreč da če danes prodajaš hišo ali stanovanje, imaš tričetrt kupcev iz ene od navedenih skupin. No, proti tem ostalim nimam kaj rečt. Tisti cigani (romi) vejretno nekaj mutijo, saj se k bajti stalno vozijo neki novejši AMG, BMW coupe in podobni. Socialne pa ne vlečejo, niti nikomur ne najedajo. Podobno je pri bosancih (muslimanih): ker imajo 4 otroke verjetno vlečejo kakšne olajšave, a obe delata in so eni bolj pridnih ljudi kar jih poznam. Šiptar (ki tistega iz mojega prejšnjega posta prezira), je pa sploh delaven, poštenjak, uvideven itd... Boljšega soseda si ne bi mogel želet. A ti so pri nas že dolgo (40 let) in jih je v bistvu sram kakšni zdaj hodijo gor. V osnovi gre namreč za zelo ponosen narod, ki ne trpi takih.

Ne, ne pride to 1200eur. Tezave pri branju? Sej ni doktorat... Pise lepo za prvo odraslo osebo X, za drugo Y (man), prvega otroka X, za druga Y (manj)... To ni stalen dohodek, to je omejeno. Reden dohodek je skoraj nemogoc. Ze za eno leto je pogoj konkreten:

za 1 leto: če zaradi starosti nad 63 let za ženske in nad 65 let za moške, bolezni ali invalidnosti ali drugih okoliščin ni mogoče pričakovati izboljšanja socialnega položaja upravičenca,

trajno: za osebo, ki je trajno nezaposljiva ali trajno nezmožna za delo, ali v starosti nad 63 let za ženske in nad 65 let za moške in ki je brez premoženja, upoštevanega po ZUPJS ali je v institucionalnem varstvu in tudi njeni družinski člani izpolnjujejo enake pogoje.

Ce ti zgornje narisem pomeni da bos 1200Eur samo prejemal samo ce si invalid, imas 63let, nimas nobenega premozenja in hkrati 10 otrok... Pa se takrat teh 1200E zapisejo otrokom v dolg.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
1200 evrov za 7 ljudi ni ravno bogatija, četudi imaš hrano zastonj...

če bi patriotove bedarije o 4000 evrih fiktivne plače držale, je jasno, da nekomu ki ima 4000 evrov plače, država ne bo primaknila nič, razen če ima 50 otrok
evil.gif
nikakor pa ne bo Slovenija dveh jurjev pošiljala nekam na kosovo v takem primeru.

Gostilniške fantazije ob popiti šmarnici v neki oštariji v biræni vasi naj ostanejo kar med lokalnimi pijančki
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Haha za crknt, a ste res taki, matr ej da se vam da opredeljevat narod, kdo je kdo.
Dokler se ven ne mečejo in živijo normalno me čist nič ne briga.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
ena zgodba pred kratkim.
nedeljsko popoldne
familija (4 člani) gre v kafič na pijačo
ena runda jih stane 7+ evrov
po pijači bi še nekaj pojedli. grejo še k šiptarju. 3 evre....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
po slabih 10 letih sem se vrnila v Kranj in jih je res na prvi vtis več kot svoj čas, ampak tudi 30 let nazaj so bili. Uvažal jih je Cestno podjetje, pa najbrž tudi Komunala ipd. Splošno znana Čebelica, pa vsak sadjar na planini pa sladoledar še širše. Je to morebitno povečanje bolj rezultat razploda teh ali so na novo? Če so normalni po tej plati (po zakonih narave gledano) so imeli že ti 3+ otrok, pa to ne pri 30+ letih. In tudi ti otroci že svoje, pa smo kjer smo... Ali so ti na novo? Ali so mrbit celo ilegalci in je Slovenija druga Meka.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Mene motjo Slovenci, to dvoličnost, enkrat govori tako, drugič tako, lažnivost, zvišenost, neučakanost,.....tega pri Šiptarjih ni.
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Za maksimum bi lahko Strojanova povedala kako in kaj. Pa še kdo oz. katera.

DENARNA SOCIALNA POMOČ

Vse pise.... Visina, pogoji, obveznosti, ....
Izredna socialna pomoc:
Maksimum je največ 4.172,60 evrov za družino v koledarskem letu (na primer za štiričlansko družino z dvema šoloobveznima otrokoma in brez zaposlitve).

To znas nekje 400EUR mesecno (v povprecju).. To je kr dalec od 1200EUR mesecno. Pa tudi dalec od neke bogatije za katero bi se splacalo nastancati toliko otrok. Kdor misli da je lahko ali dobro futrati 6clansko druzina ob 400EUR sociale naj kr proba
smirk-1.gif


Verjetno ni potrebno ponoviti da mora poraba sredstev dokazovati z racuni. Torej za vsak EUR moras povedati kaj si kupil in dostaviti racun...

Lepo, prištej še pomoč iz redne socialne pomoči in smo na preko 2 jurja na parazitsko familijo. (Na začetku imaš link še na otroške )dodatke.

Tvoje zavajanje je jalovo, ker organi že delajo. Sicer 10-15let prepozno, a vendarle. Pa daj še link, ki bo dokazoval, da se ne priseljujejo., če že lapaš, da je vse uradno.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Mene motjo Slovenci, to dvoličnost, enkrat govori tako, drugič tako, lažnivost, zvišenost, neučakanost,.....tega pri Šiptarjih ni.

Kje sem recimo jaz dvoličen, lažniv, vzvišen. neučakan?
Briga mene za Šipce in kaj počnejo na Kosovem. V Kranju pa jih je preveč in to človek takoj opazi. Ne živim na Planini tako kot Jado in še nekdo tukaj, pa jih redno srečujem po mestu. Mi gredo na kuratz, ker jih je toliko.
Me zanima kaj bi ti rekel, če bi kar naenkrat v tiste tvoje horjulske hribe prišla grupa Šipcev?
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Mene motjo Slovenci, to dvoličnost, enkrat govori tako, drugič tako, lažnivost, zvišenost, neučakanost,.....tega pri Šiptarjih ni.

Me zanima kaj bi ti rekel, če bi kar naenkrat v tiste tvoje horjulske hribe prišla grupa Šipcev?

Sej so že prišli, že pred nekaj leti.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:

Šiptarji pač naredijo drugače. Pripeljejo še svoje družine, sproducirajo nekaj otrok, ki dobijo državljanstvo, so upravičeni do socialnih prejemkov, otroških dodatkov in subvencij za vse mogoče.
Kako točno se to naredi? daj mi povej, imam par kandidatov za slo drzavljanstvo...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Socialno težko, ker al je človek bolan al brezposelen, s tem da mora bit prijavljen na zavodu, so pa otroški tisti, ki jih dobijo do 26 leta, status se pa kupi avgusta na kakšni srednji šoli, naj nekdo prpopa kolk znašajo otroški.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
Jst poznam primer ženske s tremi otroki brez premoženja (zidajo dol v Bosni) dobi mesečno nekje 800€ + socilano stanovanje. Mož seveda ima gradbeno podjetje, tko da ni brezposln. Ne vem pa kakšen iata onadva uraden status, glede na to, da ma tip firmo pa dela, ona pa tako visoko socialno plus doklade.

lp, A