Šiptarsko izkoriščevanje Slovenije

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ok. pol pa lincajmo bosance delavce. prejsnjic smo smucarje, zdej so bosanci...

a ste res tok omejeni?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Na koncu pa se "problem", da kljub dovoljenju sploh ne bivajo v Sloveniji. Sem prebrala do konca, k je rekel da je treba
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Je še ene par bosancev... Ki se tudi pritožujejo nad Albanci. Sam Albanci se ne pritožujejo, oni so našli notranji mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Zate očitno ni. Zame pa nekoliko vseeno je, ker to socialo plačujemo mi.
Bi bilo treba merila poštimat, ne pa, da se dogaja to, kar se sedaj.

Bi jih bilo treba poštimat ja, ker tukaj je zgodba ravno obratna. In ker albanci delajo večinoma za minimalca in manj jih vsaj 5 dela za eno jadotovo socialo. Sprehodi se dopoldne skozi KR in preštej brezdelne albance in brezdelne jadote. Petdeset nula za jadote.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Bi jih bilo treba poštimat ja, ker tukaj je zgodba ravno obratna. In ker albanci delajo večinoma za minimalca in manj jih vsaj 5 dela za eno jadotovo socialo. Sprehodi se dopoldne skozi KR in preštej brezdelne albance in brezdelne jadote. Petdeset nula za jadote.
Brezdelne albanske mularije, pa bab z vozički lahko prešteješ kolikor hočeš.
Dela samo stari, - za minimalca - pri gazdi albancu, ki dobiček skrije oz. prikazuje bolj malo dohodkov - da manj davka plača. Njegovih 5 otrok in baba pa ne - so na socialni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jado

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Za razliko od naših otrok in žensk s 5+ otroci, ki so vsi redno zaposleni ane.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kolko naših ma 4 froce na polni socialni z vsem zastojn v šolah? Znajo ne slovensko, dobijo nevem kake ure pomoci za slo, ucno pomoc in nevem kaj vse. Aja pa gladko še so na podalšanem vsaj do 16 ure in itak audi al pa bmw. Za naše nadarjene froce pa zmanka časa ker vsi okoli albancov laufajo. Pol na koncu pa samo znajo svoje pravice naštevat če kaj ni ponjihovo pa še to ne slovensko in jim froci prevajajo. To je realnost pri šiptarih (ajde pri 90%, eni so čisto ok) . Ded v belgiji al pa nemčiji dela, na 3 mesce pride domu. Familija pa lepo cuza socialno tu in matere šetajo celi dan okoli. Če se pa slučajno kaka familija odloči v nemcijo it so pa čez 3 mesce nazaj ko vidijo kak je komot tu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Imaš popolnoma vse možnosti za izkoriščanje enakih pravic kot jih imajo oni. Samo da si v štartu v bistveno ugodnejši poziciji. Mi ne bi delali del ki jih opravljajo oni, mi ne bi 4 otroke, mi bi doma na zizi do 30+ in jamrovanje kako zaradi njih ne moremo nevemkajže. Maš previsoko plačo? Izvoli delat za nižjo. Hiša ali stanovanje? Izvoli v plesnivo kletno luknjo. Avto? Kein problem, z lahkoto si brez, šiptarski kombi te pobere vsako jutro in zvečer dostavi nazaj. Ni ga čez komot, cuzat socialo in svirat qrcu.

Glede frocov. Od rojstva dalje otrokom vbijamo v glavo kako biti najboljši, prehiteti druge, kako naj imajo najboljše pogoje, da bodo razvili vse potenciale, kompetence, odličnosti,...(knjige kompetenten otrok in podobne neumnosti že med nosečnostjo...). Še enkrat razmisli kje ste falili če so vašim sončkom konkurenčni falirani albančki iz plesnivih kleti.