SiOL optika do hiše?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik ClAy pravi: Prvi bi tožili Telekom, če bi hotel v vaseh ponuditi FTTN.
A res ? Na podlagi česa pa ? Je "informator" prej padel pod mizo, kot pa prišel do te točke ?
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Vidiš na lastne oči, da T-2 poskuša tožiti Telekom zaradi polaganja optike v vaseh ? A lahko slikaš ?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Tak ti povem. To sem predvideval. Drugače pa vem, kakšno je ozadje pri centralah, katere niso nadgrajene in tudi ne bodo še lep čas. Na seznamu je nekaj central in med njimi je ena skupna lastnost. Telekom ima svoje prostore za centralo v najemu. Tam sigurno nebo T-2ja v istih prostorih. Z tem pa baje Telekom nagaja z razlogom in to na čisto legalen načn. Za našo centralo vem, da je v enem prostoru Telekomova centrala. Drugi prostor je pa ločen samo z vrati in tam nekako T-2 ju ne diši.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Nehi širiti yurlabuče.
hysterical-1.gif
Če bo Telekom delal FTTN po izven-mestnih naseljih, je to dobro za Slovenijo ne pa slabo za T-2. Dej si malo prioritete popucaj, pa nehaj nasedati na vsako kwako, ki jih trosijo podkupljeni agenti.

Glede unih sob: a ti resno to govoriš? Pa sej ne morem verjeti, kaj vse človek vse ne zve tkole.
smirk-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Yurlabuče gor, yurlabuče dol. T-2 ja nimamo in ga ne bomo imeli. Kake prioritete si naj popucam ? Te, da naj ne verjamem najemni pogodbi, ki je sklenjena z Telekomom. To, da 2 km od nas, lahko imaš vse ponudnike + optika, ki je 300 metrov od naselja, pa ti je takoj jasno, da se namerno zavira razvoj širokopasovnega dostopa na podeželju. Zato je pa kriva predvsem pravna država, ki ne da niti centa zato, ker smo drugorazredni narod. A davke pa moremo isto plačevati, kot tisti v mestu. Edina pohvala leti kabelskim operaterjem. Prej ko slej bo potrebno baker zamenjat z optiko, na lep ali grd način oz. bodo prisiljeni v to. Samo tega se bo vsak ponudnik otepal, kolikor dolgo se bo dalo.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ker so vsaj v vasi marsikje pripeljali 25/2 paket. Drugo je pa kretenska politika, glede blokiranja portev.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To bo potem kaka svetla izjema. Pri nas kablarji "pripeljujejo" internet že kakih 5 let, pa še ni nič za videti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Glede na to da si zaposlen na Telekomu. Mi lahko odgovoriš zakaj "Telekom" gradi optična omrežja pri tem pa nimajo materiala za izgradnjo ?

Telekom je v narekovajih zato ker Telekom nič ne gradi, oziroma se mu verjetno ne sanja kdo sploh gradi njihova optična omrežja razen GVO-ja .
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Glede na to da si zaposlen na Telekomu. Mi lahko odgovoriš zakaj "Telekom" gradi optična omrežja pri tem pa nimajo materiala za izgradnjo ?

Telekom je v narekovajih zato ker Telekom nič ne gradi, oziroma se mu verjetno ne sanja kdo sploh gradi njihova optična omrežja razen GVO-ja .

Glede na to, da ti nisi zaposlen na Telekomu, mi povej, od kod ti ideja, da Telekom nima opreme za optiko. Kot sem že prej zapisal, je oprema kompletna. Če bi lahko, bi objavil slike, ampak nimam nobene pametne.

SDC (skladiščno-distribucijski center) je ločena enota od džamije (uprava Telekoma, taglavna stavba, v katero se hodite pizdit). V LJ je v Stegnah, v CE na Lavi, v MB na Jadranski.
Ne boš verjel, ampak materiala je toliko, da ga marsikdaj iz Ljubljane pošiljajo k nam, ker ga tam nimajo kam dat. Vsak dan pride vsaj en šlepar robe (kabli, kanalizacijske cevi, pripadajoči material = spojke, kasete, plate itd.) za nas.
Vsak dan se previjejo trije do štirje kabli, dva viličarja dnevno naredita po 5 ur čistega nakladanja in razkladanja materiala vsak. Trije kombiji vozijo material vsak dan (v SDC MS, CE in LJ) + pogodbeniki s tovornjaki/šleparji.
Kje je potem tista oprema, ki je naj ne bi bilo?? Od kod misliš, da je tista rumena cev, v katero buljiš sredi mesta, češ to je optika?

Kooperantov je kar nekaj, od tega so:

- G.M.W.
- Telsim
- Tempus
- KiKo
- Halcom
- ROTO/Inoks MS

Te kooperante si delita oba T2 in Telekom, s tem da je Telekom te kooperante imel že prej, preden se je začela polagat optika oz. preden se je sploh na Betnavski odprl račun za kapitalizacijo T2. T2 si jih potem samo sposodil in sprva najel samo Gratel s svojimi tremi bagri, da jim javno krije hrbet.

Pred desetimi leti se določenim delavcem Telekoma to ni zdela prava služba, zato so se odcepili in ustanovili Telemach, ki ga je potem hitro popapcal UPC. Ko se je vzpostavil T2 (prav tako iz odpadnih delavcev Telekoma), ni minila v prvih dveh letih nobena malica zaposlenih v SDC, da ne bi prišel T2-monter zganjat totalno gnjavažo, kako mu je treba poštimat to in ono, pa da naši ljudje to vejo, oni pa ne in zdaj ne morejo učinkovito reševati nastalih problemov.

Kdo je kriv za to? Telekom ali T2? T2 so nedvomno carji, da grejo od svojega šefa k drugi firmi in imajo potem naknadno dve leti še jajca prihajat nazaj iskat pomoč za stvari, ki jih niso mogli izvesti.
Pa da ne bom o tem, kolikorat sem jaz monterja T2 učil, kako se priklopita splitter in ADSL modem.

Obstaja pa ISP, ki je Ivan brez zemlje. To je Amis, ki ima komplet opremo pri Telekomu in jo pri nas tudi dvigne. Ampak so bili oni tisti, ki so tak sistem predlagali.

Nikoli pa nisem trdil, da ni šlamparije na Telekomu. Kolikor mi je znano, je v območju LJ, Koroške in Dolenjske bolj tako-tako stanje. To vem samo na podlagi izkušenj uporabnikov in monterjev. Na Koroškem recimo uporabljajo še protinapetostne zaščite, ki niso v uporabi že 10 let, zato jim ne morejo dat ADSL-ja. Vem tudi, da nekateri monterji pustijo sračje gnezdo kablov okrog ADSL-modema. Tudi to ni prav. Je pa res, da se na naših lokacijah to ne dogaja tako pogosto. Kar se tiče celostne izvedbe sta območji 02 in 03 narejeni z večjo natančnostjo kot kjerkoli drugje po Sloveniji. Seveda je pa tudi malo manj zahteven teren.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:Pred desetimi leti se določenim delavcem Telekoma to ni zdela prava služba, zato so se odcepili in ustanovili Telemach

Mislim da je tole zgrešeno. Telekomom oz njegovi ljudje nimajo nikakršne skupne zgodbe s Telemachom, še manj o njegovi ustanovitvi.

Zgodba je nekako takšna, začnimo na začetku:

Med leti 1980-90 so posamezni podjetniki/krajevne skupnosti začeli z gradnjo kabelskih omrežij ter se podali neznanim izzivom kabelskih poslov naproti. Leta 1998/99 se pojavi ideja o enem samem, velikem slovenskem kabelskem operaterju - Telemach. Lastniki, katere deleže imajo BTC, Slovenske železnice, Simobil, Istrabenz, posamezniki,... itd začenjajo kupovat posamezne operaterje. Pojavi se tudi ideja da bi država prevzela Telemach, vendar v vladi to zavrnejo. Ne dolgo za tem, prevazeme večinski delež Telemacha, angleški investicijski sklad. Po približno petih letih, ko se njegov inesticijski cikel zaključi, ga proda Liberty Global-u (UPC).

Če imaš svojo zgodbo, kar na plan z njo.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Pardon, niso ga dejansko ustanovili, ampak so prišli k Telemachu s povešenimi nosovi.
Točno vem, da je bilo tako (kdorkoli je že s Telemachom upravljal, je druga zgodba). Še fotrovi znanci in sošolci iz srednje šole so bili vmes.

Upam, da jim je danes v "prihodnosti" zelo lepo.
smile-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tako tako, tam nekje se je začelo kuhat ,on je tudi sokriv za POP TV. Danes pa zasluženo uživa v $$$.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:


Glede na to, da ti nisi zaposlen na Telekomu, mi povej, od kod ti ideja, da Telekom nima opreme za optiko. Kot sem že prej zapisal, je oprema kompletna. Če bi lahko, bi objavil slike, ampak nimam nobene pametne.

SDC (skladiščno-distribucijski center) je ločena enota od džamije (uprava Telekoma, taglavna stavba, v katero se hodite pizdit). V LJ je v Stegnah, v CE na Lavi, v MB na Jadranski.
Ne boš verjel, ampak materiala je toliko, da ga marsikdaj iz Ljubljane pošiljajo k nam, ker ga tam nimajo kam dat. Vsak dan pride vsaj en šlepar robe (kabli, kanalizacijske cevi, pripadajoči material = spojke, kasete, plate itd.) za nas.
Vsak dan se previjejo trije do štirje kabli, dva viličarja dnevno naredita po 5 ur čistega nakladanja in razkladanja materiala vsak. Trije kombiji vozijo material vsak dan (v SDC MS, CE in LJ) + pogodbeniki s tovornjaki/šleparji.
Kje je potem tista oprema, ki je naj ne bi bilo?? Od kod misliš, da je tista rumena cev, v katero buljiš sredi mesta, češ to je optika?

To bo šlo sigurno na balkan, ker najemate krediti. Kaj smo pa mi v Sloveniji ?