Simobil, Android in dvojni SMS-i

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Imam zelo zanimivo tezavo za katero ne vem ali je kriv operater ali telefon. Veliko ljudi mi je pred kratkim sporocilo, da od mene dobivajo dvojna sporocila. Najprej dobijo enega, kaksnih 5 minut kasneje pa se drugi, identicni. Opazil sem, da se to zgodi samo uporabnikom Android telefonov. Nokia uporabniki mi teh tezav niso sporocili (Symbian). Tudi sam dobivam sporocila od drugih, ki so pri Simobilu, vendar je zadeva malenkost drugacna. Jaz dobim eno sporocilo, takoj zatem dobim se drugega, vendar je prazen. Pri tem se ne gre samo za eno znamko telefonov, niti za eno verzijo Androida. Tezave imajo prijatelji s Samsungi, Prestigio, HTC, verzije pa od Gingerbread, ICS, JB. Vsi pri Simobilu. Tezavo oziroma nadleznost do drugih resi izklop in ponovni vklop telefona. Zadeva je za druge verjamem da zelo nadlezna, kot je bila tudi zame.

Je pa zanimivo naslednje, pregledal sem spisek klicev, SMS-ov iz prejsnjega obdobja in vse stima (vzelo dosti casa). Torej poraba na racunu in spisek na Moj Simobil se ujemata. Ne placujem dvojnih SMS-ov.

Zna kdo to pojasnit, mogoce kdo od ekoloskih?
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Vecinoma napaka na telefonih prejemnikov, sploh kombinacija 3g + Samsung(Android)
 

m_arko

Pripravnik
26. dec 2008
33
0
6
Tudi jaz dobivam iste smse od oseb z različnimi telefoni (pametni, navadni). Dobil sem tudi ze 5x isti sms na cca vsakih 5 minut. Imam pa samsunga (android) in sem na Tušmobilu...
Zna bit mal nadležno včasih, drugače se pa ne obremenjujem s tem preveč.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Mam custome rome, TM operater pa zaenkrat še nisem prejel podvojenih SMSov...
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

Jaz imam isti problem pri pošiljanju iz Iphone 5 na Iphone 4, oba na Simobilu.
Če se bo našla kakšna rešitev se tudi jaz priporočam...

lp