Sijajni sprej za avtoplašče

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Torej, vedno se mi poraja dilema, kateri sprej je "najboljši" za "mazanje" gum po pranju avtomobila. Sem jih že menjal ene par, pa se mi vedno pojavi enak problem. Po nekaj dnevih, ko se sprej spere postanejo gume "čudne" barve, vijolično-rjave, in zgledajo kot bi bile stare že ne vem koliko let.
Kaj pa vi uporabljate? Nič, vodo, odpadno olje, top shop....?
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Jaz jih špricnem kar z maxi-bril sprejem za armaturke, pa so do dežja čisto lepe, potem pa gre pač to dol, samo gume pa niso pol po dežju postarane kot stara baba, ki se celo življenje maže
rolleyes-1.gif
, ampak so take, kot da nisem nič gor našprical
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Meni se je še najbolje obnesla "žavba" od Turtle Wax-a, ima jo tudi Armor All. Ali pa dressing od Auto Magic-a (mislim, da je Vincent nekaj "rihtal"). Veliko obstojnejše zadeve, niso pa tako poceni kot spreji, vendar imaš stvar za dolgo časa (vsakič je porabiš manj, jaz zdaj samo z gobico, napojeno še od prejšnjič, malo čez potegnem pa je).

Sprej se mi še noben ni obnesel, pa sem mel od Synt-a, My Car, MA-FRA, Petrola, OMV-ja, ni da ni. Edino maksibril še nekako zdrži - ampak ga moraš redno uporabljat (da se guma malo napoji) pa tud porabi se ga precej (vsaj tako je blo pri meni).

Sem probal tudi glicerin, pa ni ne potegne, ker ko se spere je res grdo.

V avtopralnicah ponavadi uporabljajo "predelan" bencin (če sem modela v pralnici prav razumel) - se lepo sveti, vendar ni tako obstojno...
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Jaz mam od Ma-Eco Chem Tire Shine spray, pa ful dolgo drži, frišno obdelana guma se sveti tak, da je že prav perverzno, ko pa se "znuca" pa je taka hmmm, recimo globoka mat črna. Skratka po vsem sprobanem mi ta spray najbolj odgovarja
srce-1.gif
.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik KURKOFF pravi:
Si imel v mislih kaj od tega?
Od Armor Alla tole (Extreme Tire Shine Gel - majo v šparu mislim da):
r_arm_etsgelcrtn_0706.jpg

Peno sem sprobal, ni vredno pol qrca, vsaj zame ne. Spreja še ne, ampak tale gel je res 1A od komercialnih zadev!
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Citat:
Uporabnik KURKOFF pravi:
Si imel v mislih kaj od tega?
Od Armor Alla tole (Extreme Tire Shine Gel - majo v šparu mislim da):
r_arm_etsgelcrtn_0706.jpg

Peno sem sprobal, ni vredno pol qrca, vsaj zame ne. Spreja še ne, ampak tale gel je res 1A od komercialnih zadev!

Se podpišem.

LP
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem kupil v lekarni 200ml glicerina. Zadostovalo mi je za cca 1 leto, recimo da sem gume namazal 1-2 x na mesec.

Guma postane lepo črna in taka tudi ostane kar precej časa.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Osebno sem najbolj zadovoljen z Automagic Dressing-om.

Zadeva je na bazi sdilikona - uporablja se (razredčen z vodo) tudi za nego plastie (armature) gume oz. vsega možnega v teh kombinacijah.

Na gumo pa ga nanesem s pomočjo male spužve (3 x 3 cm) vkatero prej našpricam sprej ter razmažem po gumi...zadeva do te mere 'poskrbi' za gumo, da ostane črna (ne ceneno lesketajoča) vsaj še dva pranja (sicer tako v redu ne izgleda kot takoj ko namažeš, je pa sam guma črna kot se od nje pričakuje).

Npr. od Turtle waxa pa je bila črna le kak dan ali dva, potem pa je postala dobesedno svetlo lisasta.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Kako je pa z "performance" pri gumah ko jih mažete s temi bleščečimi zadevami?

Guma še vedno grabi tako kot mora?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Mažeš po robu, sam ne boš vrjel če voziš malce bolj dinamično, rabi guma rob za držanje.



A ta vosek se pa nič ne "razleze" oz s sprejem točno na mm pošpricate samo napis na robu gume?
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mamo gel, namažeš samo planko gume, če pa na profil malce zaide gre pa hit dol.
evil.gif


Če bi pa slučajno mazal še po tekalni površini potem pa ja....gladko za popi*.
uf-1.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Ok. Pol se mi ne splača mazat sam tist mali rob 50 gume ....

Bo bolš če večkrat avto operem
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če je avto res lepo spucan, pa feltne čiste se tista minutka za namazat res splača. Jaz namažem sam ene 10x letno.

Drugače pa ja....raje Liquid Glass kupte namest da gume mažete.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
LG že mamo:)
Kje pa dobit ta gel Armor All na Gorenjskem mi je pamisterij: SPAR nima, pumpe PETROL nimajo....
Hmmm....