Sigma vs Tamron

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Kolikor sem na hitro videl, Veliki Pok s kuponom iz letaka. 20% popusta ob 20 letnici.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik jinetera pravi: Ali je velika razlika med Sigmo in Tamronom?

Moje osebno mnenje
smirk-1.gif
.

Sam imam na DSLR-ju (Eos 350) dve Sigmi, prvo 18-50/2.8 in drugo 105/2.8. S tema je res milina za fotografirat. Imam še eno Sigmo 55-200/5.6 in jo še najmanj uporabljam. Ni svetla, ni hitra, ni točna, ni velika (ok, to je prednost
grims-1.gif
).
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Ne vem, če bo tale cena za Sigmo prava, po moje je napaka in je cena za 100€ prenizka
confused-1.gif
.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik steiner pravi:
Ne vem, če bo tale cena za Sigmo prava, po moje je napaka in je cena za 100€ prenizka
confused-1.gif
.

Zakaj? Saj ta na linku ni tanov model Macro...Macro se pa giblje okoli 440€+

Zadnjič sem malo testiral Sigmo 18-250 Macro vs Canon 18-200 IS , z obema sem bil zadovoljen, tudi z Sigmo,ampak sem se na koncu odločil kar za Canona,saj je imel bolj ostre slike pri zoomu.

http://www.juzaphoto.com/article.php?l=en&article=35
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
No, v to se pa nisem poglobil
redface-1.gif
. Se pa strinjam glede odločitve za Canon. Samo cena verjetno ne bo šla skoz.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja mogoče lahko tudi pogleda za malo rabljenimi, na bolhi se prodaja Canon 18-200 IS za 270€ , ampak je rabljen, prodajalec pa tako "težek" da neglede na to da je stvar stara skoraj 4 leta, on nebi nič popustil pri ceni, tega bi mu načeloma odsvetoval ker verjetno ima kar malo morje proženj.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Moje osebno mnenje
smirk-1.gif
.

Sam imam na DSLR-ju (Eos 350) dve Sigmi, prvo 18-50/2.8 in drugo 105/2.8. S tema je res milina za fotografirat. Imam še eno Sigmo 55-200/5.6 in jo še najmanj uporabljam. Ni svetla, ni hitra, ni točna, ni velika (ok, to je prednost
grims-1.gif
).

Sedaj imam na DSLR-ju (Eos 350) Sigmo 18-200 in sem zadovoljen. Morda zato, ker nimam izkušenj z boljšimi objektivi (2,8).
Jaz slikam v glavnem za domačo uporabo (počitnice, otroke,...) in menjava objektivov mi ne diši, zoom pa rabim...
Če potegnem črto, bi mi Tamron 18-270 verjetno zadostoval, razen, če ga res odsvetujete...
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Tistih dvajset mm več pri Tamronu nikakor ne sme biti odločilen faktor. Nekaj milimetrov na krajšem koncu precej bolj prav pride. Moja Sigma (18-250 prejšnje generacije) ni zelo ostra, je pa povsem uporabna za prav take namene. Oglej si kakšne primerjalne teste, ki jih je dovolj. Sam razmišljam o kakšnem Canonu 15-85, ki bi zadostoval za vsaj 95% fotk, bilo pa bi fino, če bi bil malo svetlejši. In cenejši
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
V oblačnem vremenu in zjutraj/zvečer ne bo z auto-fokusom nič.
Zakaj ne bo nič z avto fokusom? Zato k zaslonka ni 2.8 al kaj
confused-1.gif
Tole tudi meni ni jasno. Ali so Canoni res tako zahtevni, ali pa trditev ne drži.
Recimo na moji A77 je pri Tamronu 18-250 in Sigmi 18-250 in zaprti zaslonki na 14 ostrenje popolnoma brez težav tudi v mraku (pri spuščenih roletah v sobi), kjer avtomatika zahteva čase nad 1 sekundo.
In prav nič bistveno bolje ali hitreje ni ostrenje, če nataknem Sigmo 28-70/2.8 in jo pustim na osnovni zaslonki.
Tako da...

Še za avtorja teme: Tamron bo popolnoma v redu, če ne boš pretirano zahteven pri ostrinah na 100% predogledu. Vendar je pri Sigmi isto.
Velika večina posnetkov pa bo brez vseh zadržkov zadoščala za fotografije A4 formata.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Sam uporabljam Tamrona, vendar sem se odlocil za nakup zgolj zaradi univerzalnosti. Prodal kit komplete objektivov in sem z njim popolnoma zadovoljen. Slike so dobre (ce recem odlicne se bo kdo spotaknil ob mojo izjavo) objektiv pa je vecino casa namescen na DSLR. Z njim sem fotografiral na kar nekaj svecanih dogodkih in narocniki so bili zelo zadovoljni. Za kaj boljsega je pac potrebno seci globlje v zep. Ce isces univerzalca je zadeva cist ok.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ksz

mam tamrona 18 - 200 (že kr en cajt) na nikonu in če kej ni problem, ni problem ostrenje. Še v temi dela, če je le kakšna svečka kje blizu.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
V oblačnem vremenu in zjutraj/zvečer ne bo z auto-fokusom nič.
Zakaj ne bo nič z avto fokusom? Zato k zaslonka ni 2.8 al kaj
confused-1.gif
Tole tudi meni ni jasno. Ali so Canoni res tako zahtevni, ali pa trditev ne drži.
Recimo na moji A77 je pri Tamronu 18-250 in Sigmi 18-250 in zaprti zaslonki na 14 ostrenje popolnoma brez težav tudi v mraku (pri spuščenih roletah v sobi), kjer avtomatika zahteva čase nad 1 sekundo.
In prav nič bistveno bolje ali hitreje ni ostrenje, če nataknem Sigmo 28-70/2.8 in jo pustim na osnovni zaslonki.
Tako da...

Še za avtorja teme: Tamron bo popolnoma v redu, če ne boš pretirano zahteven pri ostrinah na 100% predogledu. Vendar je pri Sigmi isto.
Velika večina posnetkov pa bo brez vseh zadržkov zadoščala za fotografije A4 formata.

sicer ne vem, kako je pri sonyu, ampak DSLR aparati avtofokusirajo pri maximalno odprti zaslonki, kot jo pač omogoča objektiv...na '14' je zaprta zgolj ko fotografira, ko fokusira je maxilano odprta, nato se zapre na ustrezno vrednost za fotko, nato se spet odpre...razen seveda, če zaslonko fizično zapiraš, ampak pri blendi, zaprti na 14, bi ti en [cenzura] videl skozi iskalo, saj bi bilo zelo temno, poleg tega ne poznam fotkiča, ki mu avtofokus deluje pri f 14, navadno je omejitev delovanja f8...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
A77 pri zapiranju zaslonke (in stisnjenem gumbu zaslonke) svetlost kukala prilagodi svetlobi, ki jo zaznava.

Ker nimam druge možnosti poskusa ostrenja pri zelo zaprti zaslonki, sem uporabil Pentacon-a 4/200 in zaprl lamele do konca - na 22. Peaking, ki pokaže polja ostrine je deloval brez težav. Seveda ob ročni nastavitvi oddaljenosti, vendar je aparat očitno še vedno deloval.

Trditev, da 'ni fotkiča ki bi mu AF deloval pri F14' sem pravkar preskusil še na Minolti 7D + Tamron 18-250 in ni bilo težav.
Seveda pa je pri obeh aparatih fokusiranje pri zapiranju zaslonke z gumbom (DOF preview) onemogočeno, kar je glede na mehaniko delovanja logično.

Sicer pa je bil moj odgovor zapisan na trditev, da pri oblačnem vremenu brez 2.8 ne bo nič z ostrenjem.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
na mojem d3200 in 18-105 dela avtofokus gladko tudi nad f14
wink-1.gif

O jezus, meni dela tudi pri f32...ampak KO FOKUSIRA, nima blende zaprte na f14 ampak ima odprto, koliko je maximalno mogoče...če imaš recimo objektiv 24-70 2.8. fokusira pri f2.8, zapre na recimo f14 in nato naredi fotko.

malo branja