Sifon za tuš kad

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav.

Imam eno zame nejasnost.
Gre za spremembo v kopalnici in me zanima konkretno pred nakupom.


Ali sifon ,ki je v priponki ima že v svoji "notranjosti " neke vrste zapore , ali je še vedno potrebno delati tisto klasično zanko , da ne more prehajati duh iz odtoka v notranjost prostorov..

Ker na sliki je vidno ,kot da ga lahko montiraš skoraj vodoravno z odtokom.

Upam da razumete kaj me muči.
 

Priponke

  • 2-5_05.jpg
    2-5_05.jpg
    18,8 KB · Ogledi: 75

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
če ima protismradno zaporo boš videl v natančnem opisu sifona ali pa, ko ga boš vzel v roke. na zunaj sta lahko oba enaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Mislim, da je notri PVC vložek, ki opravlja to funkcijo. Taki so recimo v kanaletah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
jaz imam nekaj zelo podobnega in kot je Yogi rekel, imam notri še en "lonček", ki je vedno poln vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Super..Hvala. Sem šel danes gledati enga v trgovino ,sicer prodajalka ni imela pojma ,a sem po izvedbi sklepal ,da je en del ves čas poln vode ,podobno kot wc školjka..

Moramo nekaj na hitro spremeniti v kopalnici ,pa je problem ker niso ti sedanji estrihi ,in je zelo malo prostora od ploščic do odtoka . In mora biti tak čim tanjši sifon..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pozdrav.

Imam eno zame nejasnost.
Gre za spremembo v kopalnici in me zanima konkretno pred nakupom.


Ali sifon ,ki je v priponki ima že v svoji "notranjosti " neke vrste zapore , ali je še vedno potrebno delati tisto klasično zanko , da ne more prehajati duh iz odtoka v notranjost prostorov..

Ker na sliki je vidno ,kot da ga lahko montiraš skoraj vodoravno z odtokom.

Upam da razumete kaj me muči.

Tu imaš v sklopu sifona rešeno tudi preprečvenaje uhajanje vonjav iz kanalizacije.

Pri meni (dvigneš ta svetleči pokrov) in imaš notri neke vrste 'notranjo cevko', ki preprečuje vonjave, hkrati pa zadržuje lase - tako da vsakih 14 dni potegnem ven to 'notranjo cevko', očistim svinjarijo in vstavim nazaj).

Na tejle sliki bi bil to zeleni del:
1663591108168.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Predvsem moraš imeti najprej kupljeno kad da veš točno kje bo odtok, ter posledično dokupiš še ustrezni sifon, ki ga vgradiš šele po nabavi kadi.

(ker vodovodarji ob prenovi zelo radi določijo neko mesto odtoka (npr. klasične polkrožne kadi), ti pa pritrogaš iz trgovine kvadratasto - a sifon vgrajen, talno položeno in estrih zalit :cheer: )