Severna Italija

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pozdravljeni,

V bližnji prihodnosti se opravljam z družino v Cinque Terre in rabim vaš nasvet kje se ustaviti na poti. Iščem kakšen manjši kraj/vasico s tipično italijansko dušo. Da nekaj dobrega pojemo, spijemo kapučino, se sprehodimo malo okoli in gasa dalje. V eno smer bo to Mantova, ki je še ne poznam.
Rad bi se izognil večjim mestom, kot je npr. Verona, ker sem jih večinoma že videl, pa tudi časa ni dovolj.

Hvala za ideje!
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.941
-1.478
63
Nam je bila izredno všeč Cremona. Sicer je malenkost iz poti, ampak vsekakor vredna obiska. Je pa manjše mesto od Verone.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Če boste želeli nekaj pojest, se organizirajte glede na čas dneva. Kosila v Italiji so od cca. 12:30 do nakasneje 14:30. Po tej uri je opcija samo sendvič v baru (črpalki) ali pa še to ne.
Vsekakor so urniki drugačni kot pri nas, sem se tudi sam že večkrat uštel.

Drugače je na tistem koncu tudi Parma. Večina mest na Padski nižini je narejena na podoben princip: utrdba iz opek, center s katedralo in trgom, okoli so kolonade (pokriti pločniki).

Blizu Modene je tudi Maranello (Ferrari).
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Če so v ekipi domačini, zagotovo čez dan, seveda še večerna runda. Takih urnikov, kot pri nas, nimajo.
Če pa na vhodu utripa LED napis OPEN, potem se obrnem in peljem naprej.

Sicer ne vem, kdaj se bo OP vračal iz Cinque Terre: blizu Verone, nekaj km od avtoceste je I Tigli. Delajo od 12:00 do 14:00 in zvečer od 19:00. Res priporočam.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Hvala za ideje.
Italijanski urniki gostiln mi mešajo štrene.
Pozna kdo Ferraro?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
restavracije v Ita so v vecini primerov odprte za cas kosila in vecerje med 15 in 19 uro pa jih je vecina zaprta.
v tem popoldanskem casu gres na aperol ali kak drug spritz in dobis kaksne manjse prigirzke
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
+ to, da v večini gostiln/picerij strežejo pice samo zvečer, ne pa za čas kosila