Sestavljanje domačega računalnika

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Od kdaj moreš za backup REDNO prikapljati disk? Meni time machine na macu lepo šiba vse preko wifija na mrežni disk. Grem stavit, da tudi za pc obstaja program, ki to omogoča.

Meni se je prestop iz C2D E8500 na i5 2500k zelooo poznal, sploh pri rendiranju videa in avdia. Dvomim, da je pri rendiranju fotk kaj drugače.
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj misliš, da vsi na računalnikah igrice nabijamo? Če si z njim služiš vsakdanji kruh (kar počne avtor tele teme z fotkanjem, če se ne motim), backup tako ali tako moraš imeti pa če imaš navadni, hibridni ali ssd disk.
smile-1.gif


In tudi če nimaš mrežnega diska, zakaj bi že moral na stacionarnem računalniku vsakič ko hočeš naretidi backup le-tega prikapljati in izklapljati?
rolleyes-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.110
113
39
MB
ksz

neki profi fotograf ki mu je to kruh, pol pa kupuje komp za 200 € ?
crazy1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jup, ker je primarni komp MacBook Pro (in še iMac v pisarni). MacBook ima predvideno posodobite v s strani SSD diska in RAM-a, in je primarni, ampak sestra več ali manj operira s tem kompjuterjem (pač ne mara Maca in dokler res ni potrebe, je ne bom silil še s tem). In vedno bolj jamra, da stvari ne laufajo kot bi morale. plus, včasih tudi jaz kaj podelam na tej kišti (kot npr. ta teden), pa stvari res malce štrajkajo.

kar se tiče SSD v stacionarcu - že res, da je hitrejši, ampak mislim, da bi se ta hitrost res poznala samo pri zagonu programa, in ker so SSD-ji, ki so cenovno dostopni cca. 100GB, je to občutno premalo za domačo kišto, se pravi bi moral imeti še navadni disk not, potem je pa že počasi vseeno, kater disk je not ... če že, bo SSD v prenosniku, kjer ta disk res pride do izraza ...
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Nekaj podobnega, sicer E8400, imam jaz in sem imel v osnovi 4GB rama, pa sem pred kratkim nabavil se 4GB, ker za tele Adobe programe je res potrebno skozi vec rama
smile-1.gif
Nove masine se nimam v planu, ker mi res vse dela na trenutni. Igric pa tako ali tako ne spilam..
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Razen tega si spregledal, da en 500GB disk že ima.
Torej to ni noben dodaten strošek in tudi moti nič ne, da je tam zraven SSD.

Pomaga tudi "čiščenje oken".
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
In tudi če nimaš mrežnega diska, zakaj bi že moral na stacionarnem računalniku vsakič ko hočeš naretidi backup le-tega prikapljati in izklapljati?
rolleyes-1.gif

Ne vsakič, vsake toliko pa pomaga. Zakaj? Da je vsaj en backup offline, spravljen v omari, da ga »plamen pozabe« ob kakšnem udaru strele ne ugonobi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ddr2 ram je drag ko [cenzura]:( in to tut mene odbija da še nisem nadgradil na 8+GB
quadcore procesor paše na tvojo matično.
Mislim, da imam isto matično kot ti in sem tudi nadgradil na quadcore. Se mi zdi, da sem navil iz 2.8 na 3.2 al 3.4, ne vem zdej z glave in dela stabilno.
Ko boš menjal komponente skoraj obvezno še na novo naložit sistem, tko bo razlika najbolj opazna. Buhve kaj vse ti že sedaj zraven štopa.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
no, sej, včer zvečer hotel zapečt DVD, pa ugotovil, da noče več ...
tongue-1.gif


DDR2 sem tudi jaz videl, da je precej drag špas, bomo videli, definitivno bom probal najprej obstoječo konfiguracijo spravit do prave "storilnosti".
grin1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
no, sej, včer zvečer hotel zapečt DVD, pa ugotovil, da noče več ...
tongue-1.gif


DDR2 sem tudi jaz videl, da je precej drag špas, bomo videli, definitivno bom probal najprej obstoječo konfiguracijo spravit do prave "storilnosti".
grin1.gif

Vzami rabljen ram pa bo ceneje.