Sestavljane računalnika

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
na pcju bo esxi. Glavni porabnik rama bo freenas, ki uporablja sw RAID. Vsaj polovico ga bo potreboval.
Pci reže rabim za dodatno 4x lan kartico ter dva sas/sata kontrolerja. Še eno režo bom rabil za grafiko, tu razmišljam o GT710, ki deluje preko PCIe X1 vodila. Če ima kdo idejo za kater drug GPU naj prosim napiše.
Ostal ram in CPU moč bo večinoma testno okolje. Recimo Win server 2016 pa potem HyperV z dodatnimi virtualkami Win server in Win10. Vse bolj kot ne testno.
Verjetno bom gor preselil še Debian distribucijo na kateri je DNS, DHCP, VPN, pa še par stvari.
V glavnem bo to storage + testno okolje za Win server. Vse server vrjante odpadejo, ker bom imel testno okolje doma in nimam kam dat glasnega serverja.
Sem pa še vedno v iskanju ecc rama, če ima kdo idejo kater bi deloval v tem setupu.

Tnx pa lep dan :)

Edit: Mi zna kdo na kratko razložit razlike med:

-Asus X570pro

-Asus ws x570-ace

Kolikor sedaj gledam imata obe podporo za 128GB ram in pa pri obeh piše da podpirajo ecc (v odvisnosti od procesorja)

570-ace ima dodatno realtek LAN kartico, ki jo esxi verjetno itak ne bo zaznal.

Je še kakšna pomembna funkcija, ki jih ločuje?

Pa esxi teče na tem PCju? Ko sem jaz pred leti sestavljal en mini server, smo poskusili z vsemi mogočimi matičnimi in procesorji in se ESXI (verzija 4) ni hotel naložiti niti pod razno, vedno se je pritožil na kakšen gonilnik. Ko sem pa nataknil na supermicro, je pa namestil v minuti. Pa lani sem spet delal novega, tokrat takoj na supermicro, spet iz prve. Pa še prej sem preveril, če je dotična konfiguracija združljiva, torej tudi ESXi 6.xx ne dela z vsem.

Jernej
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Za 100% ne morm trdit ker sam nism probal. Na X470 plati dela ESXi 6.7 to sem videl v živo da dela. Na forumih piše da dela tudi na X570. Najbolj me skrbi RAM, ker ne najdem nikjer potrjene informacije kateri 4x32GB ecc ram dela v tej plati.
Glede raida, bom za enkrat ostal na zfs, uporabljam že cca. 15 let brez izgube podatkov. Hitrost mi je tudi zadovoljiva :)
Verjamem, da so ostale konfiguracije tudi kul, samo sem navajen na zfs, je kar se mene tiče neuničljiv.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz ti nisem predlagal drugačen FS. Jaz sem ti predlagal da ne uporabljal RAID-Z2, ampak da uporabljaj ZFS-jev stripped mirror, ki je po delovanju enak RAID10.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Aha razumem. Bom za enkrat pustil raidz2, pri stripped mirror so za moje potrebe prevelike izgube prostora.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
@bla11111
Samo kot ideja: Si mogoče gledal v smeri rabljenega workstation-a? Kakšen HP Z240 / Z440. Imaš v bistvu kar serverske specifikacije v večji desktop škatli in ni hrupa kot pri serverju (preverjeno smo imeli Z640 v pisarni za testno virtualno okolje).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Novi strežniki so itak milina proti starim.

Po moje se mu gre zaradi denarja.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113