sestavite mi namizni pc..

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Torej..

Na sestavi.si gledam za računalniki..
Pogoj je, da se bo uporabljal izključno za office in internet.Nobenih filmov, mp3jev itd..to tako ali tako zna spodobno poganjati vsaka 5 let stara machina
bonk.gif


ohišje najmanjše možno, lično..(pundit varianta..)
optična enota mora bit
ram po moje 4GB nekaj hitrega, ker več nima smisla, ker bom laufal na 32 bit.
procesor...gledal sem za i3, ampak pravijo, da nima smisla za moje potrebe..ampak najcenejsega pa tudi nočem..
disk, 1TB nekaj hitrega...
Torej WIN 7 32 bit mora laufat tekoče...tudi, ko bo disk 50% zaseden, mora zadeva letet tekoče..
Z nasveti na dan..se pravi iščem neko low budget varianto, ki je kar se da majhna, vendar se ne sme pregrevati
cheer.gif

Uglavnem, da bom vsaj nekaj let imel mir..

Danke
cheer.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Samo za razmislek:
i3 vs pentium g860/G2120, razlik v RL uporabi med njima ne boš opazil, le da hoče intel za i3 skoraj 1x Eur več kot za g860.

http://www.funtech.si
i2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
ohišje mora biti micro atx, to ohišje mi je preveliko..drugače pa hvala za info...še kakšen nasvet mogoče okoli tipkovnice miške..Vzeti to wireless in če ze, kateri komplet.Na k... mi grejo vsi ti kabli..
evil.gif
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
še eno vprašanje, 70 eur sm pripravljen plačat za SSD disk, na katerem bi bil postavljen sistem, se to splača, al je ssd disk za 70€ waste of money?
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
sej pravim, da bi imel na njem postavljen samo sistem..kot drugi disk bi pa vzel klasicnega 7200rpm 1TB...
Je to to, meni je bistvenega pomena, da Windowsi res lepo delajo, da imajo hiter start up...itd..
cheer.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
ram po moje 4GB nekaj hitrega, ker več nima smisla, ker bom laufal na 32 bit.

Lahko prosim razložiš zakaj? Boš morda poganjal 16-bitne DOS programe?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če si pripravljen dat za SSD, pomoje ni slaba ideja. Pri pisarniškem delu neke razlike med Celeronom, Pentiumom, i3, i5, i7 ne bo, med tem, ko se boljša odzivnost zaradi SSDja vsaj za moje pojme pozna.

Sem imel za igračkanje z virtualizacijo GA-H61M-D2-B3 plato, Celeron G530 proc, 8GB rama in Crucial M4 64GB SSD. Enkrat sem za test gor počil tudi Win 7 x64 in je zadeva letela super. Mi ni dalo miru in sem utaknil not še GTX 560 Ti, ki sem ga imel pripravljenega za drugo mašino, pa so celo špili delovali nad pričakovanji.

Na žalost se nimam več časa igrat s to mašino, tako da je par komponent že romalo drugam, če te pa slučajno zanima rabljena plata, proc in ram pa na ZS
smile-1.gif