Šešelj oproščen po VSEH točkah obtožnice!

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
ksz
kar je meni zanimivo pri vsem tem je to, da so ljudje pričakovali obsodbo. in sedaj ko je ni peezdijo na polno in pravijo, da je to poraz prava itd....
toliko o tem kako naj bodo sodišča neodvisna
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
a pa res moraš skoz dokazovat, kakšen "bebček " si??
Ne trud se več, ker vemo.
In kaj prav kaj tvoje božanstvo?? TV laufa?? Bo kej novga gor, al ponavljanje
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.338
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ksz
kar je meni zanimivo pri vsem tem je to, da so ljudje pričakovali obsodbo. in sedaj ko je ni peezdijo na polno in pravijo, da je to poraz prava itd....
toliko o tem kako naj bodo sodišča neodvisna

Saj sodišča so (ozr, naj bi bila) neodvisna - tole v Haagu pa ni sodišče ampak politično igrišče.

Pa še moje mnenje - kolikor že je oprostitev pravno pravilna, bi moralo to "sodišče" politično farso odpeljati do konca in mu "stisniti" kakšnih 10-15 let - kar bi bilo nad že "odsedenim" pa zaradi zdravstevnih razlogov oprostiti.

Tožilce pa za kugle obesiti, ker niso sposobni zbati dokazov ozr. pravočasno "priznati", da jih nimajo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
prav zanimivo. za koji qrac pa potem je to sodišče v Haagu, če pa ga noben "na priznava" , razen seveda mednarodno pravo in institucije ?
malo me to spominja na naše politike. se tožarijo, ko pa izgubijo pa peezdijo, da sodišče ni neodvistno, da je politično itd. Če pa slučajno pravdo dobijo potem pa pravijo ,da je pravica zmagala
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
ksz
Šešelj je očitno sposoben pravnik. Slovenija ima "zunaj" kar nekaj zadev in lahko ga najame do njegove smrti.
Sodba je pokazala, da je politike potrebno zaščititi pred njihovimi izjavami in da hujskanje ni kaznivo. Oziroma trenutno ni kaznivo nacionalno hujskanje, še zmeraj pa je kaj v zvezi z drugačno spolno usmerjenostjo. Gre za neko trenutno stanje vrednot v prostoru in času.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Zanimivo. Začnem delat razdor med ljudmi, hujskam po medijih, država me kaznuje 3 leta zapora, med sedenjem se pritožujem in na EU sodišču zmagam, pokasiram tisoče € in gremo naprej.Lepo
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Zanimivo, kam to pelje..ta absurdna situacija po sodiščih, tudi pri nas, migrante brez dokumentov se v tisočih spušča v države in čez..propad.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
kaj pa za žaljenje sodišča ni dobil nič?

Očitno nič.

Kaj pa naj mu dajo? Za plačat 2000 evrov?
Če pa se spomnim njegove znamenite: "Sad æete da pojedete sva govna", je dejstvo, da bodo/so dejansko požrli ves drek.

Desetletje sojenja (na okroglo), baje več kot 1000 prič, ogromni potni stroški za te priče, veliki stroški tožilstva (mastne plače tožilcev, stroški zaslišanj, prevajanja), na koncu pa NIČ.
Kot smo brali, je zjebal vse priče po vrsti, jih spravil v jok in besno cepetanje.

Skratka, prst v rit, tako pričam, kot tožilstvu...

Tolažimo se lahko, tako kot se tolaži večina Hrvatov, le s tem, da bo umrl. Ampak močno se mi zdi, da bomo umrli vsi...

Nekateri v prometnih nesrečah še letos. Zelo verjetno pred njim...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Zanimivo. Začnem delat razdor med ljudmi, hujskam po medijih, država me kaznuje 3 leta zapora, med sedenjem se pritožujem in na EU sodišču zmagam, pokasiram tisoče € in gremo naprej. Lepo

Pametni služijo tudi na ta način.
evil.gif


Slovenija baje izgubi nad 80% primerov, ko jo tožijo slovenski državljani na evropskem sodišču...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.543
5.525
113
Junakinja našega časa: Florence Hartmann

Njen zločin je resnica: v svoji knjigi Mir in kazen (Paix et châtiment), ki je izšla leta 2007, je Hartmannova razkrila, da haaško sodišče na željo srbskih oblasti namenoma ni upoštevalo dokumentov, ki so jasno dokazovali povezanost nekdanjega srbskega voditelja Slobodana Miloševiæa in uradnega Beograda z genocidom v Srebrenici, v katerem so srbske sile pobile več kot 8000 bošnjaških moških in dečkov. Icty jo je zaradi »nespoštovanja sodišča« oglobil s 7000 evri. Ker jih Hartmannova ni plačala, ji je sodišče, ki je doslej finančno kaznovalo štiri novinarje, enega pa obsodilo na tri mesece zapora, kazen leta 2011 pretvorilo v sedem dni zapora. Aretirali so jo pretekli četrtek, ko je, kot sama pravi, prišla v Haag, da bi bila navzoča pri zgodovinski obsodbi vojnega zločinca Radovana Karadžiæa. Želela je prisostvovati trenutku, ko bo pravo doseglo – pravico.