Serviserja videl vozit z mojim avtom

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vožnja s tujim avtomobilom brez dovoljenja lastnika pač ni normalna. Razen, če je bilo dogovorjeno, da se zadeva stestira/preveri. Pa še tam ne moreš za nek test narediti 300 km (obstajajo izjeme, npr. ko se kakšna napaka ne pojavi takoj). Vendar vse to seveda z dovoljenjem lastnika, pošteni in previdni serviserji pa pridobijo za to tudi pisno izjavo lastnika, na katero se zapišejo tudi vse morebitne poškodbe ob prevzemu vozila.
Jaz si ne predstavljam, da bi se z avtomobili od mojih strank vozil brez njihove vednosti. Ga recimo počiš ali pa kazen nabašeš in potem kaj? To v nekem resnem podjetju enostavno ne gre. Tudi recimo, ko se vozim (z njihovim predhodnim dovoljenjem, da ne bo pomote), prekleto pazim, da do česa ne pride.
Potem pa recimo dodaš še bedake, ki take avtomobile tiščijo na polno in si pa sploh tam. Mah.

Recimo samo primer: imel avto na servisu (dogovorjeno vnaprej, itd.), serviser dobil napačen del. Je šel sam iskat del 80 km proč osebno s svojim avtom, moj avto je bil ob dogovorjeni uri pripravljen za prevzem s 5-imi kilometri več, kolikor je trajala normalna testna vožnja. Verjetno na vprašanje ali bom še vozil k temu serviserju ni potrebno odgovarjat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če jaz prav razumem, vas večina vozi avte popravljat tja kjer še svojega avta nimajo?
shocked-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Točno tako.

In potem še cel teden trpijoo, ker so šli na testno vožnjo...skrbi jih namreč, če niso morda zjebali polosovine...ali pa vsaj posvinjali tepiha...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.696
3.580
113
Ne točno tako ampak popolnoma narobe.

S tujim se peljejo ker jih vožnja nič ne stane (razen časa).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če jaz prav razumem, vas večina vozi avte popravljat tja kjer še svojega avta nimajo?
shocked-1.gif

Imajo, samo to je verjetno tako kot pri avtomobilskih novinarjih, ko imajo neka osnovna bencinska jajca, samo za primer če je slučajno kak dan brez...
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.163
113
nerazumeš prav.
večina vozi popravljat tja, kjer jim avto na daljavo popravijo. Brez dotika. Ker očitno je največji greh če se mehanik avta dotakne med servisom.

Drugače pa kake majo eni fantomske strahove. Res kot, da se lubi mehaniku tam z vsakim avtom malo za brezveze okoli vozit pa tišat avto na polno pa nevem kaj vse. Itak nimajo drugega dela. Narediš svoje, se vsedeš v avto greš en krog ali pa dva ali pa tri, odv kaj si delal. Če se je menjalo olje se pelješ kratko, da vidiš če še kaj ne štima. Če si menjal termostat, greš tak daleč kolko je treba da se zagreje. Če se je delalo kaj bolj kompleksnega, je temu primerna tudi dolga testna vožnja, da si 100% da je ok.
Al eni res mislite, da se mehanik za brezveze pol ure okoli vozi z vašim nadavtom ker se mu fajn zdi, na dvorišču ga pa čakajo drugi avti oziroma novi €€€ za zaslužit.

isto kot da se ginekolog nebi smel vaše babe dotikat. Boli njega za tisto eno babo, ko jim pa broža še 20-im drugim v istem dnevu
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
ksz.

Jaz sem imel že vse možne pripetljaje s temi serviserji.

V enem avtu mi je zadaj iz vrtca vozil otroke v času pusta, seveda vsi sedeži od sladkorja s krofa
stupid-1.gif


Pri drugem sem vedel da se mora voziti ker je bila taka napaka ampak sem dobil za nagrado podrsan usnjen volan - predvideval sem da se je zgodilo njegovi ženi s kakšnim prstanom
confused-1.gif

A dej no dej no dej...a kr tko si upajo, mal po opravkih al kaj? Dej ne seri....

Razen če je to od bivše pičke fotr serviser.....

Kwa to eni nalagate u tri pizde materne ej...

Na pooblaščencu verjamem da se ne vozijo, tile domači mojstri se pa kar znajo. Sosed je recimo en tak "fušar" (jaz ne vozim avta k njemu) in ga redko vidim v svojem avtu. Vzame pač tistega, ki je na parkirišču najbližje izhoda, vmes pa še malo "potestira" odzivnost motorja in delovanje zavor (beri: zahodi na polno in potem tik pred zdajci zavira).

V resnih firmah je sicer tako (mi je razlagal kolega, ki je bil serviser pri eni "premium" znamki), da serviser rabi potni nalog, kamor tudi zabeleži zakaj je šel, kam in za koliko časa je šel ter kaj je ugotovil. Seveda so tudi tako možne zlorabe, samo je vseeno malo bolj pregledno.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ne štekaš. Med testno vožnjo je šel še po kajzerco in 10 dag posebne....to je problem....
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.277
1.948
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Aha in kaj, če je ujet na kakšnem radarju?

Ja DRAMA ane, dvojna tožba, pa še grožnje s strelnim orožjem, najmanj

Me zanima, če bi enako govoril, če bi ti nekdo s tvojim avtom, šel v naselju tako hitro mimo radarja, da bi potem TI izgubil izpit.

[cenzura] si trd k kamn. Maš datum, maš račun, vložiš zahtevek za sodno varstvo in rešeno.

A je res treba vse zakomplicirat. Kaj pa če mu pade meteorit na streho ko gre na test. ...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.365
2.283
113
Tudi sam sem vesel, če jih na servisu naredi vsaj 20.
Bolj me žre, da ni trikotnika, ko dobim avto nazaj
smile-1.gif
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Sem dal zamenjati šipo in smo se zmenili da naj dostavim avto zjutraj, da bo popoldne končano, malo pred 14 00 me pokliče in pove, da jim je šipo ki so jo zamenjali razneslo in da bo jutri šel po novo šipo ter, da bo avto zrihtan naslednji dan ob 15 00. Naslednji dan pridem po avto in po pregledu šipe vidim, da je steklo rabljeno (dve pikici in ostanek lepila od vinjete-letnik izdelave pred štirimi leti). Ker takega nisem hotel prevzeti mi je obljubil, da bo zamenjal šipo za originalno in da bo naslednji dan vse OK. Naslednji dan je bilo res vse OK razen to, da je bil tank na polovici (predenj sem predal avto sem tankal polno in resetiral dnevnega) po dnevnem je bilo prevoženih 513 km, ko sem ga seznanil s tem je rekel, da je moral po drugo šipo v A ker, da pri nas niso imeli in da je to normalen postopek, če zavrneš rabljeno. Žalostno pa je to, da je šipo plačala zavarovalnica in da je to njihov pooblaščen serviser in ni hotel povrniti goriva - po klicu na zavarovalnico in tržno je možakar čez dva dni prišel na moj naslov z opravičilom in magno na kateri je bilo 50€ dobropisa.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
ksz..

Ko sem imel še megana 3 RS, je bil na enem izmed izrednih obiskov servisa (odtrgan šrauf nosilca menjalnika, ko se je speljevalo iz dvorišča pri 5km/h...) cca. 3 tedne na servisu, saj naj bi toliko časa trajala dobava teh specialnih šraufov iz Pariza..

Ob prodaji vozila kako leto kasneje (takoj po izteku garancije, saj je bil več ali manj skoz na servisu in se mi ni dalo več ubadati s tem), sem opazil, da je bila na prednjem odbijaču na 2 mestih "stečena" barva, katere sigurno ni bilo ob nakupu. Ne trdim, da so ga takrat na servisu vozili kaj naokoli, a glede na to, da tega ni bilo ob nakupu, sam pa avtomobila nisem barval v času lastništva, ti vse skupaj pusti precej grenek priokus v ustih...