Servis skuterjev LJ in okolica?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Una ta druga ki gre " v mašino" je od oljne pumpe....odpiraš dotok olja glede na gas...pač več gasa....več olja
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
aha, bo verjetno res, ker gre tam s strani not, tistga dela pa nisem šel šraufat, ker je bil res bedn dostop, oz. bi moral mašino dol dobit.
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
"Sedaj rezervne dele nabavljam v Angliji, sem našel dobro spletno trgovino, ki ima kar bogato zalogo rezervnih delov."
Mi lahko prosim svetujes,kje bi kupoval dele za Aprilia Habana letnik 2003?Rabim gume,okrasne dele itd....
thnx
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Za gume kar pri nas poglej na netu ... jaz sem nabavil pri Gumi Shopu v Lendavi ... pa imam kar eksotično dimenzijo spredaj. 120/70-11

Za rezervne dele ... če si blizu meje z Italijo, bi verjetno tam kaj za povprašat ... z Apriliami nimam izkušenj.

Če ne pa servis Aprilia v SLO.

Tukaj pa ne najdem tvojega modela > ima mogoče še kako ime/naziv, drugačen za tujino?

Aprilia
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sprobal/zamenjal ga nisem...

Ma pa drugacen naklon od standardnega.....pomeni ce pojacas se motor da to shendla....potem bolj brutalno pospesuje

Drugacna je tudi litina....da jermen manj zdrsuje napram originalnemu!

Med dopustom naročil mallossi multivar, danes dobil in zmontiral.

V kompletu se dobi notranji del variatorja (tam kjer gredo valčki) 2 kompleta valčkov (za mojo yamaho 8g in 10g) distančnik, ki gre na os blajerice in nov feder za torque drive.

V glavnem zadeva je top, sicer res da sem zamenjal valčke iz originalnih 9g na 8g, ampak vseeno do 100km/h BP, končna kljub lažjim valčkom okoli 115km/h, največje presenečenje so klanci navzgor, to vleče sedaj brez problema.

Top zadeva, priporočam
cheer.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
A je sam dia variatorja kaj večji od originala ( vprašam zarad večje hitrosti!).....če je pol se ti splača še z kakim malenkost deljšim jermenom eksperimentirat ( prileze višje po variomatu......drugačno razmerje....in tud malo večja hitrost)
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
premer malossijevega variatorja je isti kot original (vsaj v mojem primeru), ker trenutno vozim malossijev variator in originalni ventilator (del variatorja, kjer so lopatice za hlajenje)

naročil sem tudi malossijev ventilator, vendar ga še niso poslali, tako, da ga pričakujem ta teden

po tem pa potestiram, do kje dejansko pride jermen oz. če je še kaj fore za večji jermen, čeprav me skrbi, da ne potem jermen kaj opletal ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Ah potem če je premer malossijevega enak.......uporabi standardno dolžino jermena!

Sej vse kar je 90km/h + je za 12colske gume vrh glave
smile-1.gif


Sam zanimal me je.....bi bla pa varjanta za pohitrit scooter če bi bil multivar večjih dimenzij od originala!
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
12" je res bolj bogo za kakšne večje hitrosti, no ja sej so že za normalno vožnjo premajhne. dejansko je to edina stvar, ki me bolj moti pri skuterjih, poleg tega ti kmalu rit odnese če se kaj preveč zajebavaš v ovinku

glede multivarja je pa tako, da pri mojem niti ni placa, da bi noter šel kakšen večji multivar, tako da za letošnjo sezono zamenjam še ventilator in je to to, čez zimo pa mogoče še kaj pride...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Če boš nabavil Malossijev ali Polinijev jermen, bo sigurno kaj širši od originalnega... s tem bo tudi vmax, kak km/h večja.

Samo enkrat sem imel Malossijev kevlar gor, potem sem zaradi cene kupoval dalje originalne. Dayco.
(ker dejansko se mi tudi ne gre za hitrost), delam bolj na pospeških
smile-1.gif

Multivar in lahke valjčke, da je motor lepo na obratih in konstantno vleče od 0 do 70 ...
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
jermen mogoče probam, ko bo spet čas za menjavo, ker ima ta komaj 500 km za sabo

trenutno mi je prioriteta, da sčistim hladilni sistem, ker je notri prava svinjarija, ampak to bom verjetno zrihtal šele pozimi, ko bom skuter razstavil.

kakšen antifriz nej dam notri? vseeno ali so kakšne posebne zahteve?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Po spominu mam not zelen/moder antifriz......G48

Cilinder je original gus.....hladilnik je alu legura...

Se prav en univerzalen antifriz....pogooglaj G48 (mislim da je ok)....ker mam se original antifriz in je pac take barve...lahko zavarava!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Pa gilera prav 50/50 mesanca....not mam pa 0,90 litra
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Super, hvala za to informacijo!
zmaga.gif


A obstaja kakšno čistilo da ga daš recimo za kakšen teden namesto hladilne tekočine?

Sicer sem večino rjave vode spral vn in bom zaenkrat samo vodo dal noter, ker bom čez par dni spet vse vn spustil, ce se bo se kaj umazanije nabalo, ker mi sedaj maši cevi za vodo na frgazarju.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Ammmm obstaja neko namensko čistilo za hladilne sisteme.....majo v avtoštacunah...

Negativna stran tega je da če maš prerjaven hladilnik da lahko začne puščat ker ga spuca oblog
smile-1.gif


Drugač se da pa tud z kakimi jedkimi čistili za kuhinjo/kopalnico........ben kromis naprimer
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Pa ne vem če se je s takimi zadevami v hladilniku priporočljivo cel teden okol vozt!!!
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Sem našel en čistil za skrete, ki odstranjuje vodni kamen in rjaste delce. Sicer smrdi za pop...., ker je neka profesionalna zadeva ampak je super spucal. Sem ga pustil noter 10 minut, potem pa vse komplet spral z čisto vodo.

Zaenkrat sem bom par dni vozil samo z vodo, če se bo šekaj nabralo, potem pa 50:50 noter in je to to.

Hvala za pomoč!
zmaga.gif