Seltron

Megamax

Zelenc'
17. jun 2021
5
0
1
Pozdravljeni,

Potrebujem pomoc, ker nisem vesc o regulatorjih njihovega priklopa prosim za pomoc.
Kupil sem regulator Seltron C30 s tremi tipali, tipala sem uspesno potopil ,priklopil na el.omrezje, nastane pa problem, nevem kje in kako se priklopi mesalni ventil, ker tolko oznak in nekih relejev. Mesalni ventil ima 3 zice in sicer
-modra
-crna
-rjava
Jaz sem ga dal na R2 in R4 pa sem mi do konca odpre in nic drugega. Dodal sem seveda tudi shemo pravilnega delovanja.
Prosim za pomoc, podroben opis priklopa m.ventila
Dodal sem slikico regulatorja.
Hvala
 

Megamax

Zelenc'
17. jun 2021
5
0
1
Sem jih klical pa so mi prekli, naj si poklicem majstra, za tri zice da mi priklopi me bo olupal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pravilen nasvet! Jaz sem tako enkrat priklapljal plinsko peč na nov termostat - rezime: 250€ za novo elektroniko peči; no drugič sem že vedel kje sem ga usral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Daj ti kakšen Link do tvojega seltrona z oznako C30. Moj Google ne najde nič pametnega.
Pa še kak Link do tvojega mešalnega ventila. Nimamo pojma kaksnega imaš.
Če si kupil novo, dobiš zraven lepa navodila s slikami, ki so vsaj malo tehničnemu tipu hitro.precej logične.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Daj ti kakšen Link do tvojega seltrona z oznako C30. Moj Google ne najde nič pametnega.
Pa še kak Link do tvojega mešalnega ventila. Nimamo pojma kaksnega imaš.
Če si kupil novo, dobiš zraven lepa navodila s slikami, ki so vsaj malo tehničnemu tipu hitro.precej logične.
Mislim, da ima takšnega, ki dela tako, da se vrti v eno smer, ko ima 230V na eni žici proti skupni (N). Ko ga pa želiš vrteti v nasprotno smer, morata pa biti na fazi dve žici proti N. Ustavi se pa tako, da se vzame elektriko obema žicama. Za to pa poskrbi regulator, ki elektriko daje samo po potrebi (na eno ali obe krmilni žici).

Se pravi verjetno je modra N, ostali dve sta pa ena oziroma druga smer, s tem da je ena od preostalih 230V, druga pa krmili rele, ki preklopi smer (zato gre v eno smer s samo eno fazo, v drugo pa z obema žicama na fazi).

Pa saj je shema skoraj gotovo narisana na samem ventilu....

Jernej
 

Megamax

Zelenc'
17. jun 2021
5
0
1
Zdravo Fantje
Regulator je Seltron SCC 30, priklopljen je po shemi ki je narisana na R3 in R4 ter modra N, Mesalni je motorni ventil ESSBA, ko se priklopi se dokonca odpre, ce zamenjam zice se pa dokonca zapre, drugo cisto nic. Tipalo je na povratni cevi nastavljeno na 55 stopinj. Moral bi se sam vklopit ali izklopit zapirat pa se nena. Tudi ko na regulatirju dam rocno zapiranje, mi m.ventil samo brni. Nekaj verjetno se ni nastavljeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Saj počasi bomo iz tebe izvlekel mal več podatkov. Mogoče že do pete strani pridemo do podatkov kjer ti bomo lahko bolj konkretno pomagal.
In po kateri shemi si ga vezal?
Na voljo jih imaš 6.
Upam da si tipala prav zvezal in pravilno montiral.
Naslednja vprašanja sledijo ko odgovoriš na ta vprašanja.
Ker dokler ne boš dosegel temperaturnega pogoja za delovanje regulatorja je čisto normalno da se ta zapre (oziroma odpre, odvisno kako si ga priklopil)
 

Megamax

Zelenc'
17. jun 2021
5
0
1
Shemi sta samo dve 2918n 291b, jaz sem zvezal na 291 ker sem dobil zraven samo tri tipala za SCC 30 regulator
Tipala sem pa priklopil tako:
T1 na kotel v peči
T2 na povratni vod na cev med pecjo in pumpo
T3 pa za zbiralnik vode zgoraj...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Verjetno ti nekje napacne podatke odcitava oz so senzorji narobe prikljuceni. Ko ti ventil samo brni pomeri ali dobiva normalno napetost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Pozdravljeni,

Mesalni ventil ima 3 zice in sicer
-modra
-crna
-rjava
Jaz sem ga dal na R2 in R4 pa sem mi do konca odpre in nic drugega. Dodal sem seveda tudi shemo pravilnega delovanja.
Če.pogledas.shemo,.moraš ventil priklopili na R3 in R4. Oziroma na kontakte 26 in 27 na regulatorju.
Ti pa si ga priklopil na R2 in R4 oziroma 25 in 27.
Najprej bi jaz probal s to spremembo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Po prebranem je meni čisto jasno, zakaj so na Seltronu rekli, da si dobi majstra. Ker si očitno spraševal budalaštine. Meni so brez težav svetovali. Dobi si majstra, ker si nekaj pocvirnal z vezavo senzorjev, ali pa nisi prave sheme izbral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Ko sem jaz pred 8 leti spraševal budalestine na seltronu, so tudi mene lepi politično odslovili
Ko sem jih začel spraševati nekaj logičnega z nekaj predznanja, so.mi vse lepo razložili. Je pa res to bilo pred 8 leti.