sedenje

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
doma imam v pisarni relativno visoko pisalni mizo. za sedenje uporabljam fotelj. ko sedim, sedim na riti, koelna so višje od riti noge an tleh. ker mi to ne sede, zvijam noge pod stol. ponavadi jih prekrižam. desno dam peto na nosilec kolesa, levo pa pol æez desno in na drugi nosilec kolesa. leva noga, stopalo je anrovnost. desna pa..zvita..prsti so trdno na tleh, peta v zraku.
že nekaj časa opažam, da zjutraj komaj hodim. iz postelje na noge do kopalnice je prava muka. desno stopalo boli k sam hudic. po stopnicah tudi. potem se to po 5, 10 min umiri in je vse ok.

je ta bolečina zaradi napačnega sedenja?

mizo imam v načrti dvignit, ami manjkajo vijaki, ki bi bili dovolj dolgi. če je miza kriva, oz sedenje za bolečine, bom vijake kupil takoj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če prav razumem, imaš potem zgornji del desnega stopala na tleh in nogo spodvito (kot baletka)? Verjetno bolijo narastišča kit, ki jih v tem položaju prekomerno nateguješ.

Kot je že suzica napisal... zakaj misliš, da je problem miza oz. kaj bi pridobil, če bi jo še povišal.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prsti dol..naravni polzaj. peta gor. kukr pro kraku..ce bi te zamrznil preden dvignes nogo.

miza gor, stol gor. zdej ne gredo ročaji pod mizo. in ko bi bilo vse gor, bi imel noge na stolu, ne samo rit
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Me pa zanima, če ne bi bilo bolje, da bi namesto fotejla uporabljal stol? ... Pisarniški oz računalniški stoli res niso poceni ... ampak če bi si vzel en (magari) kuhinjski stol, pa si pod rit podložil nekaj, bi ti zagotovo bilo bolje.

Vsaj takšno je moje mnenje .. sicer pa vem, da je na fotelju veliko boljše sedeti ...

Me pa še zanima .. si na fotelju naslonjen naslonjalo (oz kak se temu reče)? Ker če nisi, bi lahko čez nekaj časa še imel težave (bolečine) s hrbtenico.

Vsaj tako je bilo v mojem primeru ... tam leta 95, ko so računalniki komaj popularni postajali in jih niso vsi še imeli ... sem tudi sedel na fotelju vse dneve, pa bil upognjen, ker se nisem mogel nasloniti nanj, ker potem se mi je zdelo ... neudoben položaj .. čez čas pa me je hrbtenica začela boleti, ko sem vstal, ali če sem kaj težkega-fizičnega delal ... potem sem fotelj zamenjal za kuhinjski stol ... potem je takoj bilo boljše ...res pa da me je potem rit začela boleti ... ampak sem si potem vrgel pod rit majhen povšterček, pa je bilo prav udobno sedeti gor, dokler si nisem kupil pisarniškega stola.


Sicer pa je po moje (po domače) fotelj - kavč .. ali?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mogoče nisem napisal ok.

sedim na fotelju..direktorski usnjen naslanjač, nasloni rok, širok, masiven

sedim vedno naslonjen na hrbtišče.