Še ena zgodba o spizdenem biciklu

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
tko to je..

Pridem včer domov, vhod mimo kolesarnice.. Dajem ključ v vrata in se mi neki čudno sliši...zvok, ki ponavadi ni tam, ko dajem ključ v ključavnico. Pogledam desno in vidim. Vrata od kolesarnice odprta. Si mislim sam pri sebi: "100% ni nobenega bicikla not". Odprem do konca, bingo. Spizdl so mi bicikl. Welcome to the club.

Na hodniku srečam soseda:" Ja, so spizdl že 14 dni nazaj, men dva, ni bilo sledi vloma, zato gre odtujitev. Zavarovalnica pravi, da škode pri odtujitvi ne krije, obrišemo se pod nosom".

Faking A! Banda lopovska.

Danes sem izbrskal račun, serijsko šasije ipd. Jutri grem na policijo.

OD VAS RABIM NASLEDNJE:
Šlo je za kolo Elan Acter (H 50, če to kaj pomeni), za katerega pa nikjer na netu ne najdem več nobene slike. Ali ima kdo to kje na zalogi? Mogoče ima kdo "nov" bicikl in če se da naj ga slika, pa pošlje slikco
evil.gif
.

Če mate slikco prosim za prilimanje, drugače pa bom malo zatežil Elanu oz. kar je od firme, ki je to delala ostalo.

PS. Pa upam, da si novi lastnik razbije zobe s tem kolesom. Ker je šlo za sorazmerno malo serijo teh koles, upam, da ga še kdaj kje vidim. Takrat bo…..

LPM;
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
če je vreden več kot 200EUR si neumen ker si ga pustil v kolesarnici od katere ima dostop cel blok
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Tell me about it........ Tam je sicer "zdržal" 2 leti in pol, zato pač..... (cel blok je 6 stanovanj...) Vem za drugič
smile-1.gif

Itak ga bom pa nazaj dubu
10.gif


LPM;
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Imam en dober nasvet ... če ga že pustite v kolesarnici, si kupite že verigo ali dve, pa zaklenite kolo ob nekaj ... če je ključavnica poškodovana, je to vlom ... pa če je kolesnica bila izropana brez poškodbe na vratah ali ne ...
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Imam en dober nasvet ... če ga že pustite v kolesarnici, si kupite že verigo ali dve, pa zaklenite kolo ob nekaj ... če je ključavnica poškodovana, je to vlom ... pa če je kolesnica bila izropana brez poškodbe na vratah ali ne ...

bom quotal da ta "dober nasvet", da ga ne bo slučajno kdo spregledal!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik matt pravi:
a obstaja kkšn register ukradenih koles?
Policija jih vodi v registru ukradenih predmetov. Mislim pa da zadeva ni javno dostopna, da bi lahko preveril pred nakupom naprimer.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Škoda. A bi bil tak problem odpret na ven 4,5 podatkov (Znamka, tip, letnik, serijska, lokacija spizdenja in po možnosti slika), pa en filter pa searcher...? Hm, razmišljam, da bi reskiru mal časa pa to privat naredu. Škodt nebi mogl.... V Slo en bajk pri vsej tej tehnologiji (FB, phone, camera...)najdt pomoje ne more bit problem. + en app za Android. Evo, ideja je tle.

LPM;
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
ce bi ti vedel kako okostenela je slovenska policija na podrocju ITja bi te bolela glava. Ker ti tega ne privoscim, pustiva stvari kot so.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Delam v IT-ju, poznam situacijo .... vem kaj je in kaj ni
smile-1.gif
Žal. Se pa čudim, če se navzven odpirajo razno razne evidence in registri, da ni interesa, da se odpre nekaj tako banalnega kot je par podatkov o ukradenih biciklih.

Mogoče se najde kak entuzijast, ki bo zadevo/funkcionalnost vkomponiral npr. na bicikel.com


 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
ne sej tehnicno sploh ni problema. Jaz sprogramiram ce je treba. Problem je v volji. Tud supervizor je nastal sele pod novim vodstvom
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
A že imate za interne potrebe možnost iskanja avtomobilov po delni tablici? 2 leti nazaj se mi je nekdo zaletel na parkirišču in sp+zdil, nekdo si je pa zapisal del tablice, npr: (LJ-?4-2?5), pa so policaji rekli, da ne morejo poiskati. Sem preveril še pri enem znancu policistu in mi je to potrdil, jaz pa samo
13.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Peter, cestitke za hitro zgrabitev priloznosti.

Registracija domene, postavitev Joomla okvirja in osnovne funkcinalnosti v parih urah. Svaka cast
smile-1.gif
.

Zdej samo zakljucit projekt, zagotoviti kredibilnost podatkov in si v biznisu. Pa glej, da ne postane še ena izmed mnogih elektronskih smeti na netu !

Pozdrav na štajersko in obilo uspeha.

LPM;
 
Nazadnje urejeno: