Še ena o klimi

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kaj bi lahko (vse) bilo ?

Težava je v tem, da ( ko ) se kompresor med vožnjo ugasne, se ne more več prižgati nazaj ? Sklopka "klika" ne periodično, se "matra" in včasih vklopi kompresor za par sekund, potem spet dalje....

To se začne ko je kabina že močno ohlajena in avto že zdavnaj dosegel delovno temperaturo. Tam po cca 15,20 kilometrih vožnje.
Najhitreje se naredi pri izvozu iz AC, ko se zmanjša hitrost

Do sedaj je bilo narejeno:

- 2x servis plina ( drugič sem zahteval, ker sem težil, da je preveč plina, pa ga očitno ni bilo, ker se napaka s tem ni odpravila ),
- pri premikanju kablov od ventilatorja se je zaiskrilo pri relejih, pri tem odneslo rele št.1 ( za prvo stopnjo ventilatorja ). Rele zamenjal, težava ni rešena
- matral me je firbec in pregledal še reostat ventilatorja. Je bil bogi, kupil novega, ego, težava je še vedno prisotna

Moram reči, da ko hladi, hladi dobro. S tem mislim, da je plina dovolj. Kompresor ko deluje ne spušča nobenega čudnega zvoka.

Avto, 2004 Lancia Lybra 1.9 JTD, še vse original.

Hvala za ideje!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Poglej hladilnik klime, da ni slučajno zapacan zasvinjan umazan
smirk-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zapacan hladilnik...na to pa nisem pomislil !
Sam potem, bi se mi tudi avto pregreval, pa se ne....

V glavnem, danes sem naredil 120km v eno smer, klima delala b.p. Ko sem se ustavil na bencinski in ponovno vžgal avto, je spet delala težave. Po cca 10 minutah vožnje brez klime, jo vžgem nazaj in glejga ejga, spet delala do doma!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Jaz bi sumil da ti kak senzor narobe dobiva pdatke...češ da je hladivo premrzlo in noče vklopt kompresorja ?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Jaz bi pa, glede na slabe izkušnje s kakimi x in y loni sumil, da je totalno zabit filter ali kaj že je vmes. Pri meni je bilo npr. prekleto preveč olja v sistemu, simptomi pa zelo podobni. Če je bila zadeva večkrat dofilana, je to lahko vzrok - če čez zimo plin uide, olje ostane. Dofilajo z plinom in oljem. To 2x ponoviš pa imaš pol sistema olja
frown-1.gif
.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja, ko vakumiraš se pa olje ne izdvoji v mašino (olje, posebej, plin posebej), kajne?
grims-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Update; drugo mnenje mehanka pravi, da bi lahko bil nek ventil...se bom pozanimal še v tej smeri in sporočim.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ko vakumiraš. Če pa tega ne narediš, ker je kao prazna pa? Sicer obstaja tudi možnost da je bilo pri polnjenju dodano preveč olja.
Skratka, pri meni je bilo veliko preveč olja.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
(ko je klima "prazna" je notri dejansko še vedno zrak, ki je nadomestil plin ki je "ušel". Ko dodajaš plin v klimo, moraš (bi moral?) vsakič najprej odstranit zrak-narest vakuum, šele na to dodati plin. Kakor je bilo meni razloženo(???), bi naj mašina ki sesa preostali plin potegnila ven tudi olje)
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Da si sposodim temo ..

moja dela BP, se pa, ko sem na mestu, sliši "klokotanje". Če klimo izklopim, tudi ta zvok preneha. Če jo vklopim nazaj, se "klokotanje" spet zasliši. Hladi brez problema.

Pa če že sprašujem .. ko pospešim, se včasih sliši piiiisk, kot da bi slišal motor skozi radio
sprasujem se.gif
NIma veze s klimo, ampak če kdo slučajno ima kakšno idejo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Evo danes spet, 200 km od tega 3/4 brez klime....

Zjutraj ko sem štartal je delala klima b.p. Kasneje.,ko se je ogrelo na 25stopinj+ so se pojavili prej omenjeni simptomi...
Edit, zdejle sem ga priklopil na obd, error p0480 koda.
?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ja, to je verjetno še posledica, ko mi je ta rele odbilo in prižgalo check engine lučko.
Pred dnevi sem ga zamenjal, lučka se je ugasnila, očitno je samo še v memoriji ecu-ja.
Ventilator dela na obeh stopnjah.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
lej preko foruma se ti klima nebo popravla. če pa že hočeš preko foruma popravit pač začni menjava vse komponente. Enkrat bo že začelo delat.
Bo treba do nekoga, da ti pogleda zadevo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ponavadi je ravno obratno. Mehaniki bi začel takoj menjati najdražje zadeve. V mojem primeru bi oba menjala kompresor...pa nobeden nima zadovoljivega argumenta.
Žal je med njimi več pametnjakovičev,kot pravih strokovnjakov. Govorim o klima "strokovnjakih".

Vmes sem že kontaktiral alter strokovnjaka, crashedandburnt-a in sem dogovorjen, da ga pokličem, ko dobim prosti termin.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
če ti mehanik ni sposobn pritiska zmerit kolko da kompresor od sebe, če ti mehanik ni sposobn sklopke probat če vredu prime itd ga menjaj.