Se da kaj naredit z zadnjim brisalcem?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Zadeva je pereča že kar nekaj časa, a problem je zadnje čase najbolj pereč, ker me zadeva dnevno moti.

Namreč zadnji brisalec ne briše sploh nič, oz samo na desnem in levem robu malo. Zgleda, kot da nima dovolj "gripa". Zamenjal sem že ene par "gumic" pa nič, tudi Simon_Vi lahko potrdi, da mi je enkrat šenkal še novo, pa vseeno ne pomaga.

Slišam se, da bi lahko bila fedra v ročki prešvohna, a problem je, da se to ne prodaja in bi moral na odpad iskat, etc... to pa mi najbolj ni, ker se nikol ne ve kaj se dobi.

Je kak drug način?
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
js sm to na moji julki (rumeni feliciji) uštimu tako da sem vzel wd-40 v roke, mal pošprico, mal razmaju, pa še mal spucu, pa še enkrat našpricu pa je blo za en let mir.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Zdaj, ko sem malce gledal po ebayu za rezervinimi deli me je prešinilo sledeče...kaj pa če bi tisti železni del malce zvil? Torej tisti del na katerega je potem brisalec gor. Če ga zvijem tako, da bo "pritiskal" na šipo, zna met kak efekt?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz bi ti svetoval enako kot s1m0n - wd40 in pošteno razmigat fedro, tak da dvigaš in spuščaš brisalec. Meni je tudi uspelo tak popravit.

Če boš zvil pa lahko poči, še posebej zdaj, ko je mrzlo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zdravo. Predlagam nič novega, dejansko to kar so ti že svetovali drži. Malo poWDjaj pa bo. Če pa še ne bo dovolj, ti pa ne preostane drugega kot nov feder oz. kar novo ročko. jo dobiš za par 10€....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Saj ni blem denar, blem je, da se ne dobi nova ročka in se ne ve v kakšen stanju je rabljena. Lahko je enak [censored].

Drugače bi rade volje zamenjal
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Urejeno! WD dela čudeže, končno tudi za sebe vidim kaj
smile-1.gif


hvala vsem.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz ..

da izkoristim temo ..

meni so pa crknile tiste šprice,ki so na havbi motorja in iz katerih šprica voda .. kje za vraga se jih da kupiti?? šel sem že v vsaj 6 trgovin z avto opremo, pa pojma nimajo! Conrad tudi nič, pa dobiš pri njih vsega dreka
wink-1.gif
Gre pa za Seat/VW. OK, odpad. Kam še?
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
ksz ..

da izkoristim temo ..

meni so pa crknile tiste šprice,ki so na havbi motorja in iz katerih šprica voda .. kje za vraga se jih da kupiti?? šel sem že v vsaj 6 trgovin z avto opremo, pa pojma nimajo! Conrad tudi nič, pa dobiš pri njih vsega dreka
wink-1.gif
Gre pa za Seat/VW. OK, odpad. Kam še?

Seat / VW servis?
smirk-1.gif
Če pa res želiš rabljene, potem pa malo pobrskaj po Avtonetu in Bolhi, če kdo prodaja avto po delih.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to kupi novo, dobis na servisu, ker rabljene se lahko hitro zamasijo.Nisi povedal kater avto ker eni majo gretje in niso ravno najbolj poceni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Meni pa so zgleda te cevi zadelane in seveda tiste šprice, ki so pred voznikom ne delajo več dobro in skoraj ni curka.