se da izolirati elektronsko napravico proti GSM?

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
ker v avtu nimam original MP3 predvajalnika, sem si omislil tole stvarco priponki.

mp3 player za v avto, ki predvaja enostavno iz SD kartice ali priloženega čitalca...

špila, obvolanske komande delajo, itd...

ko pa zazvoni telefon v avtu, se napravici sfuzla...

a se da temu kako izognit ?
frown-1.gif

289159-xcarlink.jpg
 

Priponke

  • 289159-xcarlink.jpg
    289159-xcarlink.jpg
    36,7 KB · Ogledi: 305

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Zapreti bi jo moral v kovinsko ohišje, le-tega pa zvezati s karoserijo (Faradayeva kletka).
Pa še vedno obstaja možnost za motnje prek kablaže.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mene je neki usb zvočna na prenosniku zezala in mi je motla radio.
pomagal je da sem z eno žičko minus potegnu na radiator
ko se ji je naslednjil sfuzlal je pa pomagal tut da sem jo v alu folijo zavil

bolj strokovno ti je pa že dekca povedu

sicer ne vem, če moj diy recept kej pomaga za gsm, sam za probat je
wink-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Za tale tvoj problem ne moreš vnaprej vedet kaj bo pomagalo. Glede na to da se zadevi sfuzla, ko zazvoni GSM, lahko sklepam, da je tvoja naprava občutljiva na neke motnje, ki jih dobi po zraku. Tukaj lahko pomaga Faradayeva kletka, to kar ti je napisal dekca, obvezno jo moraš priključit na maso avtomobila. Če pa kakšen kabel deluje kot antena potem pa morda lahko pomaga kakšen feriten obroček na kablu. Vsekakor moraš pa zadevo probat.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
zadeva je problematična samo takrat, ko mam karkoli priklopljeno na USB vhod, če dam v vgrajen čitalec kartic, je OK...

zaenrkat mam tak rešeno, da pač dajem v vgrajeni SD čitalec. Sem mislil, da je problem USB podaljšek, pa sem ga odstranil, ampak je blo isto naprej.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Torej je problem USB kjuček.
Ali si slučajno probal z drugim ključem?


LP
Torus
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Hmm. Ponavadi so USB ključi zaščiteni samo z nekaj plastike, samo vseeno ne verjamem, da bi bil problem USB ključ. Če se ti sesipa s to napravo, bi se moral sesuti oziroma nehat delati tudi na PC-ju. Kaj takega še nisem zasledil.
Na pamet bi rekel, da je problem z usb vhodom tele zadeve.
Potem ti ne preostane nič drugega, kot vse skupaj pospraviti (napravo z USB ključem vred) v Faradayevo kletko. Druga ideja pa je zamenjava GSM-a, če gre za starejši aparat, vendar malo verjetno, da bi to pomagalo.

Jaz imam v avtu (SEAT) original USB instalacijo, kjer je USB kjuč pod sopotnikovim sedežem, GSM imam pa navadno v odložišču sredinske konzole pod radijem, pa nimam nobenih težav, da bi se karkoli usipalo. Glede na to da pri meni navadno dela še BT, se mi zdi zelo čudno, da tale tvoja naprava, ki je narejena za v avto ne dela dobro.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
ker v avtu nimam original MP3 predvajalnika, sem si omislil tole stvarco priponki.

mp3 player za v avto, ki predvaja enostavno iz SD kartice ali priloženega čitalca...

špila, obvolanske komande delajo, itd...

ko pa zazvoni telefon v avtu, se napravici sfuzla...

a se da temu kako izognit ?
frown-1.gif

Probaj na kabelčke montirat feritno jedro / obroček narejeno prav za filtriranje VF motenj na kabelčkih. Recimo en moj Sonyev USB kabel ima tele reči pritrjene že po defaultu. Se pa dobe za dodatno montažo na kable tudi v bolje založenih trgovinah z elektronskimi komponentami. Morda tudi pri Conradu.
40092-neu.jpg