Sava delnice

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Zanima me kaj storiti, cena delnic pada zadnje čase, se splača zadevo predati ali počakati?

Se bolj splača naložiti v sklade? Če se v katere? Sam se na te zadeve ne spoznam, zaenkrat se mi je čakanje izplačalo, ker so delnice se vedno lepo dvigale, sedaj pa so vedno nižje.


Je kak majster ki bi mi lahko malo svetoval kaj in kako? Če že predam vse delnice bi potem tole naložil v sklad. Esfonds se to splača? Ima kdo izkušnje? Glede skladov nimam pojma, samo vsi pravjio da se izredno splača.


Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem
cheer.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
upam stavit, da nisi niti enga pogleda namenil gibanju skladov v zadnjem času. no, da ne bomo predolgi, šli so po podobni poti kot sava.
sicer pa ne vem, sava je šla iz nekih 240 evrov z začetka lanskega leta na sedanjih 530 al kolk. ker ti zgleda 100+ odstotna rast v pičlem letu ni dovolj, ti predlagam prodajo in obisk igralnice.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
smile-1.gif
Super, samo vsi pravijo kako so skladi dobra naložba in sem resno že razmišljal z naložbo v sklad. Skrbeti me je začelo ker so bile še skoraj 600e, potem 570, sedaj pa padajo že kar nekaj časa in me je začelo skrbeti če bo šlo tako naprej, sedaj so 530. Ampak se mi ne mudi in delnice bodo ostale v savi, samo zanimalo me je malo mnenje kaj se s savo dogaja da padajo, ampak vrjamem v podjetje in v poslovanje, zaenkrat me še ni pustilo na cedilu.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
skladi so oh in sploh naložba, dokler rastejo delnice, ki jih majo v svojem portfelju -nekateri majo zihr tudi savine. in večina delnic (po svetu) se zadnje čase ceni, ker se delnice cenijo, pa padajo tudi točke skladov. no ne vseh, tisti ki vlagajo v zlato in nafto majo verjetno neki plusa, samo se plata lahko hitro obrne.
savo so gor gnale napovedi o dobrem lanskem poslovanju, ko so mel kr lep kup dobička. samo zdej je že novo leto, splošni trend je nagativen in sava gre pač s tokom. je pa sevede velik odvisno od tega, a si delnic kupil in kdaj in po kolko in za kakšno vsoto sploh gre. če gre za par sto ali par tisoč evrov, potem se niti ne splača kej sekirat.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ce imas lep % dobicka, primeren tvojim pricakovanjem, prodaj.

Jaz bom kar drzal kar imam vlozeno, ker gledam bolj na dolgi rok. Trenutno ze nekaj casa vse pada, a slej ko prej bo moralo iti tudi nazaj gor. Ali bo to se letos, mogoce drugo leto, ali pa se kasneje, kaj pa vem. Lahko se celo kak konkreten zlom zgodi vmes. Ampak me ne skrbi.
Vlozil sem denar, ki ga se nekaj casa ne bom potreboval in zato lahko raskiram tudi izgubo. Denar, ki ga rabim, pa je relativno na varnem na banki.