Sardinija 2010

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Na Sardiniji sva bila prvič leta 2006, o tem sem že pisal tukaj.

Letos sva se v septembru ponovno odpravila tja. Ker je bil tokrat z nama tudi 7-mesečni sopotnik, sva zadevo nekoliko manj ambiciozno zastavila in obdelala dve lokaciji, ki sva jih leta 2006 spustila.

"Žival", ki nas je spravila do tja:
Sardinija01.jpg


Tokrat je trajekt iz Livorna peljal v Gebetsroitherju. Kamp praktično nima sonca, saj je v borovem gozdu ob plaži Is Arenas.

Edina dela, ki sta na soncu, sta igrišče in bazen.
Sardinija11.jpg


Is Arenas
Sardinija12.jpg


Kamp leži nedaleč od kraja S'Archittu.
Sardinija10.jpg


Ta je znan po svojem naravnem mostu.
Sardinija09.jpg


Tudi okolico so lepo uredili in je bila primerna za "vozičkanje".
Sardinija08.jpg


Zelo blizu je tudi mesto Santa Caterina di Pittinuri, ki se ponaša s takšnim stolpom.
Sardinija07.jpg


Nekoliko severno so pečine Su Riu.
Sardinija06.jpg


Ker je Is Arenas precej vetroven, smo za kopanje izkoristili dve plaži, ki se nahajata kakih 20 km južno od kampa. Prva se nahaja v kraju Putzu Idu, na eni strani ceste je plaža, na drugi pa velika slana laguna.
Sardinija04.jpg


Druga je bila plaža Sa Mesa Longa, ki je nekoliko bolj na samem.
Sardinija02.jpg


Sardinija03.jpg


En dan smo izkoristili za kopanje na plaži Marina di Torregrande pred Oristanom. Spotoma smo se ustavili še pred laguno
Sardinija05.jpg


in na plaži Is Arutas.
Sardinija13.jpg


Križišča so zgledno urejena.
Sardinija14.jpg


Sardinščina me vedno znova navdušuje.
Sardinija15.jpg


Brez Ichnuse seveda ne gre.
cool-1.gif

Sardinija16.jpg


Po 1 tednu smo se premaknili na sever nekaj kilometrov južno od Orgosolom veliko bolj umetniško dodelana.

Sardinija17.jpg


Sardinija18.jpg


Sardinija19.jpg


Sardinija20.jpg


Sardinija21.jpg


"Spotoma" (no, malo smo naredili ovinek) smo se ustavili tudi v Algheru
Sardinija22.jpg


Sardinija23.jpg


Sardinija24.jpg


Sardinija25.jpg


Sardinija26.jpg


in pri kamnitem slončku blizu Castelsarda.
Sardinija27.jpg


Takoj pod kampom La Liccia je tale plažica, ki sicer ni najbolj primerna za kopanje.
Sardinija28.jpg


En ovinek naprej pa je že Rena Maiore.
Sardinija36.jpg


Sardinija37.jpg


V Santa Teresi Galluri je mestna plaža Rena Bianca, ki je zaradi svoje lege v kotanji precej dobro zaščitena pred vetrom. Je pa nekoliko bolj polna. Na drugi strani se vidi Korzika in Bonifacio.
Sardinija29.jpg


Torre Spagnola nad plažo Rena Bianca (Santa Teresa Gallura)
Sardinija45.jpg


in obalno sprehajališče.
Sardinija47.jpg


Ogledali smo si rt Capo Testa, ki fascinira s kamnitimi skulpturami.
Sardinija30.jpg


Sardinija31.jpg


Sardinija32.jpg


Sardinija33.jpg


Sardinija34.jpg


Sardinija35.jpg


Spiaggia La Marmorata.
Sardinija38.jpg


Spiaggia Valle dell' Erica.
Sardinija39.jpg


Sardinija40.jpg


Spiaggia La Liscia.
Sardinija41.jpg


Spiaggia di Vignola v mestu Vignola Mare.
Sardinija43.jpg


Detajl iz kampa.
Sardinija44.jpg


Tale je sicer malo zgrešil, ampak tablica je pa vseeno kul.
Sardinija46.jpg


Mesto La Maddaleno. Tega smo tudi tokrat izpustili.
Sardinija42.jpg


Medvedova skala (Roccia dell' Orso) se nahaja blizu Palau-a.
Sardinija48.jpg


Sardinija49.jpg


Ob vračanju v Golfo Aranci, kjer je čakal trajekt, smo se ustavili še v Porto Cervu, ki je eno od najbolj umetnih mest, kar sem jih kdaj videl. Super za pogledat, dopusta pa nikakor ne bi želel preživljati tukaj.
Sardinija50.jpg


Sardinija52.jpg


Seveda brez ogromne jahte tam nimaš kaj početi.
smile-1.gif

Sardinija51.jpg


Še celo njihova cerkev je narejena v istem čudaškem slogu.
Sardinija53.jpg


Ustavili smo se še na plaži Picolo Pevero nedaleč stran od Porto Cerva, ki pa ni bila nič posebnega. Za Costa Smeraldo je žal zmanjkalo časa.

Skupaj smo prevozili 2.340 km, najem prikolice v prvem kampu je prišel okrog 250 EUR, najem bungalova v drugem kampu pa natančno 250 EUR.
Trajekt nas je v obe smeri stal okrog 230 EUR, v obe smeri smo imeli tudi sobo. Tja je vozil 6 ur, nazaj pa smo šli z nočnim, ki je vozil 10 ur in smo se vmes še lepo naspali.
Skupni stroški so znesli nekje okrog 1.800 EUR.

Tukaj je na voljo KMZ datoteka z vsemi lokacijami, ki se jo lahko odpre v Google Earthu. Sam sem si jo skonvertiral še v GPI format in naložil na Garmina, kjer mi je prišla še kako prav. Brez tega bi se za nekaj lokacij kar namatral.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Od 4.9. do 19.9.2010. Plaže so bile razen nekaj izjem prazne, tudi prvi kamp je bil že čisto prazen. V drugem so bili bungalovi še nekako polni, vse ostalo pa prazno. Temperatura zraka je bila med 27 in 30 stopinj, temperatura morja pa tako "na oko" cca 23 stopinj. Meni čisto OK, tudi mali se ni pritoževal in je z veseljem vsakič "plaval" z nama.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Lepi spomini, sem bil v več ali manj istih krajih, celo v istem kampu (ta prvem) in je res sama senca v borovem gozdičku, tako da te ne skuri ko greš do trgovinice po hladno Ichnuso
smile-1.gif

Alghero je zelo lepo mestece, za razliko od Oristana, ki me je razočaralo.
Rena Maiore je bila ena lepših plaž, ko smo bili mi tam je bila znana tudi po tem, da so tam snemali reklamo za enega izmed italijanskih mobilnih operaterjev. Pa po sliki vidim da si jo slikal z barčka
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
@Jurij: Kaj pa vem, kako je s tole belo tehniko, italijanskih prikoličarjev praktično ni bilo več, samo avtodomi so še kruzali naokrog. Oristano je bil meni kar OK, je pa res, da sem ga malo bolj "intenzivno" doživel kot Alghero. Malček pač potrebuje svoj del pozornosti, zato je toliko manj lahko nameniš mestu. Slika je bila res narejena iz bližine barčka, ki to pravzaprav ni. Je bolj kiosk s senco za 3 ljudi, zato se kupljena roba tam večinoma nosi na plažo pod svojo marelo.
smile-1.gif


@altist555: POI točke sem pripravil vnaprej "na suho" po Google Earthu. Nekatere imajo zraven opombe v smislu "ni dovoza", ker mi ga na Google Earthu ni uspelo dovolj jasno/natančno najti. Dovozi seveda so, kar ugotoviš na mestu samem, do večine plaž se da priti z avtomobilom. Večino točk (cca. 90%) sem v praksi potestiral in so OK.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tudi sam delam ogromno tock s pomocjo GE sam jih se nikoli nisem konvertiral da bi jih uporabljal v garminu. Se pojavijo kake tezave pri konverziji? Ali kaj zamakne tocke?

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ne, pri teh mojih se je izšlo ena na ena.
Sem pa uporabil tale postopek:
- KMZ sem skonvertiral v GPX s pomočjo GPS Visualizerja
- GPX sem skonvertiral v GPI s pomočjo programa GPSBabel
- Dobljeni GPI samo skopiraš v Garminovo mapo, ki že sicer vsebuje POI točke (ponavadi vsebuje datoteko POI.GPI)
Verjetno obstaja tudi kak preprostejši postopek, je pa res, da tega ne delam vsak dan, zato me dva koraka ne motita.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če konvertiraš .kml/kmz z gpsbabel programom ne bo nobenih težav v Mapsourcu (npr. v format mps).

Sem pogledal te za Sardinijo, jih je 39.


nasvet: v Google Earthu si shranjuj točke v formatu .kml (kmz je le kompresija) in potem lahko .kml direktno pretvarjaš z gpsbabel v karkoli, najbolje v .mps format (Mapsource), nakar datoteko odpreš v Mapsourcu in pogledaš ter usklaidš po potrebi.

Maposurce je tudi kompatibilen z Google Earthom, imaš gumb view in google earth, tako da...

POI oz. GPI pa potem v napravo naložiš s POIloaderjem.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
@Snecer: Super, hvala, bom poskusil še ta način ob naslednji priliki.

@creep: Kdaj si pa bil v La Liccii? Sklepam, da malo pred nama, Slovencev nisem nikjer opazil, pa tudi gneča je opazno večja.
Npr. tukaj:



Pri nama še parkirišče spodaj ni bilo čisto polno, pri tebi je pa celo dovozna cesta zaparkirana.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
@Jurij: Kaj pa vem, kako je s tole belo tehniko, italijanskih prikoličarjev praktično ni bilo več, samo avtodomi so še kruzali naokrog.
Mi smo bili tam avgusta v višku sezone, pa kamp ni bil pretirano poln, so bile večinoma družine z otroci in VSI so imeli s seboj najmanj hladilnik in TV, večina je imela skoraj celotne kuhinje ob prikolici, da ne govorimo o satelitskih antenah in prenosnih klimah, doma so zgleda pustili samo sedežno
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Naredil sem POI za Sardinijo.

http://snecer-poi.blogspot.com/

Lokacije kampov sem dobil iz camping.it, skoraj vsi so imeli precej netočne lokacije, tako da sem vse priredil in popravil, pri nekaterih dodal v opis tudi domačo stran.

Plaže sem nekaj dodal sam, nekaj pa uporabil od uporabnikov in preveril v GE, in TrekMap. Enako tudi znamenitosti, kjer pa ostane nekaj dela tudi za drugič.