Samsung s20

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.072
113
Kaj je tako bliskovito hitrega, kar GSM potrebuje, da se sploh tukaj pogovarjamo o 5G?
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Ne pogovarjamo se sploh samo o tem, če in zakaj GSM potrebuje 5G, ampak o tem zakaj ima Telekom v ponudbi edini v Sloveniji ločena 2 različna S20+.

Drugače pa sem prepričan, da bi komu tudi preko GSM prav prišel 5G, saj ne živijo vsi v mestih, ki imajo dostop do vsega. Eni še možnosti VDSL nimajo, kaj šele optike in jim je edina možnost mobilni internet.
 

DanVM

Zelenc'
28. mar 2008
16
2
3
Po mojem je trenutno nakup 5G telefona pri nas stran vrženih 100 eur, oziroma kolikor so že 5G verzije dražje. Razen seveda, če kdo ne živi, kjer 5G mreža že dela (v tujini). Mislim da vsi ponudniki, ki nimajo definirani obe verziji, prodajajo le 4G verzijo. Žal tudi ne verjamem, da bo pri nas 5G kaj kmalu, glede na revolt teoretikov zarote, ki jih pri nas ne manjka, ravno nasprotno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Radovednež

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Trenutno, če kupuješ telefon za leto ali dve in nisi dosti v centru mest, se čisto strinjam. Čez 2 leti se pa zna ali pa ne spremeniti.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam sem sicer tudi zelo blizu nakupu novega telefona. In 5G je bol med zadnjimi stvarmi, ki me zanimajo. Pri sames s20 me najbolj zanima ali je res sama kamera tolk boljša od prejšnje izvedbe in ostalih telefonov, da se splača nakup. Za ostale funkcije lahko dobim dosti cenejše opcije, ki bodo enako dobro opravljale funkcije. Ne rabim 12G rama, itd
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Po mojem je trenutno nakup 5G telefona pri nas stran vrženih 100 eur, oziroma kolikor so že 5G verzije dražje. Razen seveda, če kdo ne živi, kjer 5G mreža že dela (v tujini). Mislim da vsi ponudniki, ki nimajo definirani obe verziji, prodajajo le 4G verzijo. Žal tudi ne verjamem, da bo pri nas 5G kaj kmalu, glede na revolt teoretikov zarote, ki jih pri nas ne manjka, ravno nasprotno...

A dat 1000€ za telefon pa ni stran vržen denar. Sploh Samsung ki zgubi 50% cene vsako leto. Poglej recimo za koliko se prodajo samo 2 leta stari modeli, drobiž.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Telekom v cityparku jih ima že za pošlatat (samo S20 in S20+), na Ajdovščini v centru jih še nimajo.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Sem včeraj gledal S20+ v A1 na Prešercu. Precej čudnih proporcev je. Dolg in suh. Nekako sem navajen na iphone 7+ in mi nikakor ni šla oblika od S20+. Veliko bolj se mi dopade note 10. Tudi nima zaobljenega displaya kakor S20+, kar mi je cool.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Sam sem sicer tudi zelo blizu nakupu novega telefona. In 5G je bol med zadnjimi stvarmi, ki me zanimajo. Pri sames s20 me najbolj zanima ali je res sama kamera tolk boljša od prejšnje izvedbe in ostalih telefonov, da se splača nakup. Za ostale funkcije lahko dobim dosti cenejše opcije, ki bodo enako dobro opravljale funkcije. Ne rabim 12G rama, itd

Pravijo da je kamera oz. fotoaparat boljši kot prej. Za kaj več boš pa moral sam preverit.

Če ti to kaj pomaga, poglej spodnji link :)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Koliko sem gledal malo te prve youtube predoglede je ta 100x space zoom en bs. Da oglašajo eno stvar kjer je slika tolk za en k. Ne vem no.
Je pa še malo v igri S20+. Upam, da bo kak resen review kmalu, da vidim ali je res kaj boljši ta senzor za slike ali je vse bol kot ne bs.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nekako morajo opravičiti navijanje cen. V treh letih so iz ranga 500 EUR plus prišli na 1000 EUR plus.
Na nas pa je, a se pustimo nategniti, ali pač ne.

Moje mnenje je, da počasi pretiravajo s cenami in s tem na široko odpirajo vrata Kitajcem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Radovednež

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Vse kar danes rabi povprečen uporabnik mobilnika je dobra baterija, spodoben fotkič, ostalo je pa stvar okusa... in vse to se dobi že v rangu do 500€ in tudi manj! Vse kar je več, je pretiravanje brez pravega učinka!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Po mojem je trenutno nakup 5G telefona pri nas stran vrženih 100 eur, oziroma kolikor so že 5G verzije dražje. Razen seveda, če kdo ne živi, kjer 5G mreža že dela (v tujini). Mislim da vsi ponudniki, ki nimajo definirani obe verziji, prodajajo le 4G verzijo. Žal tudi ne verjamem, da bo pri nas 5G kaj kmalu, glede na revolt teoretikov zarote, ki jih pri nas ne manjka, ravno nasprotno...


5G bo na telefonih pri nas aktualen morda tam okrog 2025. Niti licenc letos še ne bo, kaj šele omrežij.
Frekvenčni pasovi na katerih bo, so nad WiFi frekvencami, torej domet nikakav. Gigabitov pa realno na telefonu še ne rabiš.
In tako kot z vsako začetno tehnologijo, bo tudi tu na začetku žrlo baterijo in denarnico.

Skratka se ne mudi z 5G podporo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Nekako morajo opravičiti navijanje cen. V treh letih so iz ranga 500 EUR plus prišli na 1000 EUR plus.
Na nas pa je, a se pustimo nategniti, ali pač ne.

Moje mnenje je, da počasi pretiravajo s cenami in s tem na široko odpirajo vrata Kitajcem.
Niti ni nujno. Ubijejo dve muhi na en mah, tekoči flagship prodajajo za 1000+ tistim, ki ne morejo brez zadnjega in najnovejšega, lanskoletni flagship pa racionalnim kupcem in tistim, ki jim je 1000+ eur nedosegljivo.

Še malo in bo npr. Note 10. generacije tam cca 500 eur in je vsaj meni boljši nakup kot Kitajec. Tisti, ki pa kupujejo za cca 300 eur in hočejo novo, pa verjetno itak nimajo druge izbire kot Kitajci.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Note 10 je komaj prišel ven. Pri nas ne bo šla cena dol še nekaj cajta.
Se pa stirinjam, v Nemčiji se ga že da dobiti v prosti prodaji pod 700 EUR.