Samsung H6400 LED TV

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
je komu uspelo da se mu 6400 ne prižiga vedno na TV kanalu,ampak recimo na HDMI1 kjer imam T-2 IPTV ? Vedno je potem treba s tipko source priti do HDMI vhodov
 
Nazadnje urejeno:

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
mene pa zanima zakaj ni zvoka preko hdmi kabla

na eni strani dvd player lg
na drugi samsung 46f5500
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
univerzalni daljinc, pa ti daljinc potem prestavi na željen hdmi, pa samo enga daljinca potem potrebuješ za obe šktali.
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
@Fusion

ne rabim univ.daljinca ker smart daljinec Samsunga zna krmiliti tudi VIP1003 od T-2, tako da ta rešitev zame ni primerna
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa če prižgeš najprej t-2, pa potem tv?

tole sem ti še našel
I haven't found a way how to rearrange sources but I found a way how to set my HDMI box to default.
Click on > sources (on samsung remote control) go on to the source you want (I have it in HDMI1/DVI), > then push tools > there you have only two options (edit name and information) > choose edit name and OK. A new window pop-up - there are different sources. Scroll down to choose (mine is hdmi1/dvi) > click OK and a small window pop up on the previous one. You can see then options like videorecorder, DVD, STB, AV, DVI , PC etc...and finally "TV". Choose TV and there you go. I switched off my tv switched back and worked like a charm.
Hope this will work for you and no more annoying scrolling.
I have Samsung LED series 5000.

Read more: http://forums.thedigitalfix.com/forums/showthread.php?t=570029#ixzz3Ivs6CbfT
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik Jolly1972 pravi:
@Fusion

ne rabim univ.daljinca ker smart daljinec Samsunga zna krmiliti tudi VIP1003 od T-2, tako da ta rešitev zame ni primerna

Lahko kaj več poveš o tem, kako se da VIP1003 krmiliti s Samsung daljincem.

Moj nekaj let star model Samsung TV sicer deluje tako, da se prižge na tistem viru, na katerem ga ugasneš, razen če ga vmes zbudiš s kakšnim drugim virom, npr. hišnim kinom, potem pa sledi telovadba, ki si jo opisal.
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
@tku

v H6400 seriji je zraven še dodaten daljinec (manjši) ki ima gor vse kar rabim in originalnega ne potrebujem - kanale,glasnost VIP-a lahko brez problema nastavljam - povezava preko anynet-a (HDMI - ARC)
ne verjamem da imaš na nekaj let starih Samsungih to funkcijo - mogoče pa

lp
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
zgoraj ne bo potrebno ker sem ugotovil kaj delam narobe - iz navade sem pri prižiganju pritisnil naključno tipko in je šlo na TV,če pritisnem na rdeče za vklop/izklop gre lepo na HDMI oz. zadnji vhod na katerem je bila ugasnjena..sorry
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Jolly1972 pravi:
zgoraj ne bo potrebno ker sem ugotovil kaj delam narobe - iz navade sem pri prižiganju pritisnil naključno tipko in je šlo na TV,če pritisnem na rdeče za vklop/izklop gre lepo na HDMI oz. zadnji vhod na katerem je bila ugasnjena..sorry

zmaga.gif
 

Bogeyman

Zelenc'
2. feb 2010
20
0
1
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
Preko ključka nisem probal, mi pa bere mkv-je preko LAN-a BP
smile-1.gif

Glede podpore različnih video formatov...pri H6400 (in ostalih modelih) si lahko namestite Plex aplikacijo in tako strimate vsebino iz računalnika s tem odličnim medijskim strežnikom.
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
3D streamanje iz PLEX-a (ali servii-a) preko LAN-a šteka in ni gledljivo ostalo (1080p ,720p) dela super..verjetno prešvoh pc ? imam neko staro kišto dual core 5GB ram-a,...
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Jaz uporabljam AllShare od Samsunga. Gre za malo starejšo verzijo trenutnega programja namenjenega streamanju vsebin. Vse mi deluje BP tudi 3D. Edina stvar, ki je malo moteča je, da moram vsakič resetirat proces, da pobere nove datoteke v specifični mapi.

LP
Torus
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
@Torus oz. kdo drug

ali je mogoče iz pc-a dostopati do zunanjega diska priklopljenega na USB port TV-ja ? Sta v istem LAN--u preko routerja - TV sicer normalno vidim na pc-u (njegov IP)

hvala
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Oliks pravi:
Pozdravljeni! A se komu pri vžigu tv-ja pokaže polovična slika? Namreč kupil sem pred enim tednom in imam siol box skoz vklopen preko hdmi, ko hočem vklopit tv se mi pokaže polovična slika Zgoraj video slika spodaj pa oražna barva brez videa potem morm pritiskat source in spet izberem pravi vir potem je vredu. A se komu to dogaja?
ps: tv je pa ue55h6400
imam ue40h6400 in dogaja se mi enako....tudi jaz imam Siol BOX nonstop prižgan, ugašam samo TV....ne vem kaj bi lahko bilo....
confused-1.gif
 

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
ali ima kdo težave z lan povezovanjem (wireless dela) - ker je tv na steni, in je razmak majhen, je bil utp malo pokrivljen (takrat je lan delal), zato sem ga nadomestil s 90 stopinjskim utp kablom ki ga ne stiska ampak žično semi več ne poveže ??? (Kabel je ok ker recimo prenosnik dela preko istega kabla) - nastavitev na TV je DHCP kar je ok
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
Citat:
Uporabnik Oliks pravi:
Pozdravljeni! A se komu pri vžigu tv-ja pokaže polovična slika? Namreč kupil sem pred enim tednom in imam siol box skoz vklopen preko hdmi, ko hočem vklopit tv se mi pokaže polovična slika Zgoraj video slika spodaj pa oražna barva brez videa potem morm pritiskat source in spet izberem pravi vir potem je vredu. A se komu to dogaja?
ps: tv je pa ue55h6400
imam ue40h6400 in dogaja se mi enako....tudi jaz imam Siol BOX nonstop prižgan, ugašam samo TV....ne vem kaj bi lahko bilo....
confused-1.gif


Bo treba na servis it pogledat mal kaj je to......