Samsung Galaxy Tab2 10.1 se ne vklopi

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Imam dobra dva meseca staro tablico, ki je delovala popolnoma normalno-do danes. Tablica je bila v fazi "spanja". Ko sem pritisnil tipko za vklop, se je pojavil "zeleni možicelj" (Androidov znak), pod njim je pisalo, naj naprave ne izključujem. Predvideval sem, da teče kakšno posodabljanje, zato sem tablico pustil kakšno uro ali nekaj več pri miru. Pozneje sem jo želel zagnati, pa se sploh ne prižge! Se komu kaj sanja, kaj se je zgodilo? Pripominjam, da imam instaliran antivirusni program, tako da težko verjamem, da bi bil vzrok kakšen virus. Je možno, da je čisto slučajno ravno sedaj kaj crknilo? Obstaja kakšen postopek resetiranja? Za eventuelno pomoč se vnaprej zahvaljujem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Baterijo si nafilal?
grin1.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Tudi to sem poizkusil, pa nič. AMPAK!!! Ko sem povezal tablico z USB kablom na PC, je le-ta parkrat zatežil, da ne prepozna naprave, nakar se je na tablici pojavil znak polnjenja baterije in tablica se je ZBUDILA OD MRTVIH!!! Vseeno hvala vsem, ki ste se trudili pomagati!
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Tudi to sem poizkusil, pa nič. AMPAK!!! Ko sem povezal tablico z USB kablom na PC, je le-ta parkrat zatežil, da ne prepozna naprave, nakar se je na tablici pojavil znak polnjenja baterije in tablica se je ZBUDILA OD MRTVIH!!! Vseeno hvala vsem, ki ste se trudili pomagati!

Torej je bila prazna baterija!
evil.gif


Ko se ta naprave zaciklajo znajo kurit precje baterije in takrat ti BP sprazni 100% baterije v 2-3h! Pa še spazni ti jo na 0 tako da moraš potem polnit 10+min da se sploh prižge.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Baterija je bila vsekakor na 95%. Na ekranu pa je bil naslednji napis:
FACTORY MODE
PRODUCT NAME: GT-P5110
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: NO
CURRENT BINARY: SAMSUNG_OFFICIAL

V sredini ekrana pa je pisalo: Downloading...
Do not turn off target!!

Potem je to izginilo in ko sem čez cca 1 uro poskusil zagnati tablico, sploh ni reagirala.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
V download mode prideš tako ,da tiščiš skupaj volumed down + power. V tem primeru se ti tablica zažene v stanje, ki si ga prej opisal. To stanje je namenjeno nameščanju nove programske opreme preko PC programa imenovanega Odin. Kombinacija volume up + power pa te pripelje v recovery, s tem da pri tej kombinaciji tako ko se Samsung logo pokaže spustiš power tipko, volume up tiško pa še kar tiščiš. Prideš v nek menu, kjer se pomikaš s tipkama za pomikanje glasnosti izbiro vršiš pa s pritiskom tipke power. Če se ti naprava ne zažene in ne bi rad izgubil podatkov, bi jaz probal sledeče. Če veš kje je naprava kupljena potem že skoraj veš kateri software je bil naložen. Iz spletne strani sammobile se potegne ustrezen software in se ga preko odina flasha. Tablica bi se morala zbuditi, ko bi se zagnala bi napisalo posodabljanje programov in vsi podatki bi ostali. Kar si ti opisoval robotek in to, lahko da je prišlo do avtomatske posodobitve programske opreme in je šlo nekaj narobe, ker preko OTA posodobitve se paket prenese na napravo, naprava se restarta, vidiš v recoveryu tega robotka, zadeve se nalagajo in tablica se zopet zažene. Zakaj je bila tvoja tablica v download mode ko si prišel nazaj ne vem. Je možno, da se je kdo s tablico kaj igral in ti ni povedal? oz. se boji povedati
smile-1.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Hvala lepa za zelo koristne napotke! Tablica se mi je zagnala in deluje normalno. Po vsej verjetnosti je bilo v teku kakšno posodabljanje ali pa sem zaradi nevednosti čisto slučajno sam zašel v download mode. Še enkrat hvala!
 

grand

Zelenc'
1. avg 2014
1
0
1
Tudi jaz imam podobno težavo kot Janez Krajnski - tablica se ne vklopi oz. polni. S pritiskom na power+vol mi je napisalo, da je baterija skoraj prazna a mi noče polniti. Poskusil sem preko USB, če slučajno polnilec ne dela pa se tudi ne odziva. Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Poskusi dobit kje kakšen drug polnilec(vsaj 1A do 2A) in kabel,da ugotoviš,če je v tem težava.Pa včasih je potrebno tudi pol ure ali več posebej preko USBja-PCja,da se naprava zbudi,če je že preveč prazna.Tablico boš zbudil z daljšim pritiskom na tipko Power.Z kombinacijo tipk Power in vol+ ali - pa prideš v downloade oz.recovery mode.Če pa je šla baterija potem ti preostane samo servis.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Pozdravljeni, še jaz bi pristavil lonček.
Včeraj sem po dolgem času spet priklopil tablico na PC; namesto, da bi mi pokazalo vsebino mi jo je začelo polniti. Prejšnjič mi je normalno spoznalo napravo in se povezalo z njo.
Grem pod nastavitne - in glej zlomka, taba "Možnosti za razvijalce" sploh nimam pod nastavitvami, kar izginil je.
Kakšen predlog, nasvet, saj sploh ne morem izklopiti USB debuginga.
Vnaprej hvala, M
 

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
86
9
8
Google se je malo pošalil in "skril" možnosti za razvijalce na Androidu 4.2+ Jelly Bean. Omogočite jih tako, da greste v Nastavitve -> O napravi in nekajkrat (7x) zaporedoma pritisnete Številka Gradnje. Sedaj so možnosti za razvijalce vidne v nastavitvah.