Samsung Galaxy S1 in S2 GPS lock

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
a se komu sanja, ali je možno na omenjenih telefonih GPS nastaviti tako, da dela brez vklopljenega prenosa podatkov,
namreč oba telefona dobita GPS lock SAMO ko je vklopljen prenos podatkov.

Sem probal že razne anstavitve, ki se najdejo po forumih, ampak vse opisujejo strežniško podprt GPS, kar pomeni da ob zagonu vedno pričakuje podatkovno povezavo, in potem najde satelite BP.

Vkolikor izklopim prenos podatkov, satelitov ne najde niti po 20 minutah... in to pod milim nebom.

Seveda sem pod nastavitvami probal različne možnosti vklopa in izklopa pridobivanja lokacije...

Za primer, recimo HTC Wildfire dobi GPS lock po cca 1 minuti potem ko zaženem iGo in vklopim GPS, prenos podatkov je vedno izklopljen.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Root in nastavitev europe ntp serverja v gps.conf. Je pa kako isce lokacijo odvisno tudi od implementacije aplikacije.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Root in nastavitev europe ntp serverja v gps.conf. Je pa kako isce lokacijo odvisno tudi od implementacije aplikacije.

če torej prav razumem, brez rootanja bo telefon vedno ob vklopu navigacije hotel brskati s prenosom podatkov, preden bo dojel satelite?

iGO mi na WILDFIRE-u dela brez vklopa prenosa podatkov...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
S tem sem imel tudi že jaz težave. Ni problem, če pridem na mejo z prižganim GPSom (recimo navigacijo). Potem ne potrebuje prenosa podatkov.
Če pa prvič prižgeš GPS šele v tujini (brez prenosa podatkov), pa išče in išče ...

Nisem našel druge rešitve, kot da pridem v tujino z vključenim prenosom podatkov. Potem ni nobenega problema.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Kateri ROM maš gor? Men se poveže tudi na avtobusu(brez prenosa podatkov). Rabi pa okrog 5min.
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ja, pa zelo nenatančen je. Ko vozim po ulicah me na navigaciji kar prestavlja z ene ulice na vzporedne ulice.

Katastrofa. E71-tka je biser napram temu jajcu od GPS-a.
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
je še ena bolj kmečka varianta. Ker mojemu sinu tudi ni našlo satelite z izklopljenim prenosom podatkov je z Android marketa potegnil GPS Locator (da se prepriča če GPS sploh dela). Tako takrat ko rabi navigacijo požene GPS Locator, ko ta najde satelite ga zapre in nato požene iGO, ki sedaj tudi najde satelite in dela normalno. Seveda je to za bolj občasno uporabo navigacije.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Meni sicer GPS (in nasploh SGS) deluje odlično, hitro in natančno. Vendar se kdaj (v tujini) zgodi prej opisano. Zato sklepam, da gre za neko težavo s prenosom podatkov.
Za posodobitev sem včasih uporabljal GPS Status (vsaj mislim, da je bilo tako ime), zadnji FW pa so zelo v redu in sem ga vrgel dol. Jutri grem v Nemčijo, vendar ne bom imel časa, da bi se igral (šofer pač
rolleyes-1.gif
).
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
GPS cip pri Samsungih ni ravno nek biser, je slab proti HTC telefonom. To je dejstvo.

Zjebe ga pa tudi seveda, ce se prestavis iz ene lokacije v drugo za nekaj 100km. Potem je razlika, ce bo iskal satelite iz Slovenije, ti pa bos 500km vstran v Nemciji.

Lastim SGS, GPS dela odlicno, tudi brez vklopa A-GPS (dosti uporabljam Sportstracker). Osebno GPS-a ne izklapljam, ker se zazene po potrebi v razlicnih aplikacijah, zadnje lokacije pa se shrani v "cache". Ce je aplikacija pisana pametno, bo to izrabljala za natancnejso zacetno pozicijo, ce pa ne, pa bo zahtevala A-GPS z internetom.

Upam da nisi izklopil opcije "Use wireless networks", ker tisto velja tudi za pozicioniranje s telefonskim omrezjem.

V tujini zna pomagat, da se priklopis na javni wi-fi in z GPS statusom potegnes A-GPS data, za lazji fix.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sam sem prej imel HTCja, vendar je bil starejši in zato imam pri Samsungu boljši občutek. Pravzaprav razen občasnih težav (o katerih govorimo), se mi zdi GPS zelo dober.

Ja, uporabljam GPS status, vendar se mi to vseeno zdi nerodno. Ampak popolnega telefona pa tudi ni
evil.gif
(malo provokacije).
 

air7

Zelenc'
22. jul 2011
3
0
1
Sam imam SGS 1 in sem tudi sam imel težave z povezovanjem na GPS. Z prenosom podatkov je bil povezan v 15s brez se ni hote povezati niti doma niti v tujini.
Ko pa sm se malo igral z nastavitvami sem odkril da če izklopim prenos podatkov vkljopim pa možnost Uporabi brezžična omrežja za določanje lokacije ( pod Položaj in varnost taprva kljukca) mi najde satelit najkasneje v dveh minutah. Dela doma in v tujini preizkušeno po Italiji in Španiji.
Je pa treba biti čas ko išče satelite pri miru. Če se peljem v avtu in se premikam jih ne najde.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz tisto kljukico imam, pa ni nič bolje. Saj običajno tam tudi ni Wifi signala. Več nasvetov na spletu celo omenja ravno nasprotno - da kljukico pri tej nastavitvi umakneš.
Zadeva je prav zanimiva in bom ob priliki še malo preveril.

Iskanje fixa (pozicije) je res hitrejše, če si pri miru. V avtu pa malo dlje traja, vendar vseeno najde.

Da ne bo nesporazumov pri kom - GPS na SGSju sicer odlično (in v večini primerov hitro) deluje, le ta hudič ob nedostopu do spleta je občasen problem. Slutim tudi, da različni programi različno zagrabijo bika za roke in to kvečjemu povzroča dodatno zmedo.

Obstajajo tudi programi, ki so prav namenjeni nastavitvam GPS. Mislim, da gre tudi preko tistih vpisnih kod. Ampak se sam s tem še nisem igral
evil.gif
 

air7

Zelenc'
22. jul 2011
3
0
1
Ko odklukaš taprvo klukco ti tm piše da si pomaga ali z wi-fi ali z omrežjem je res da wi-fi ni skor nikol sam pri lokaciji mu pomagajo informacije o celici ki jih dobi iz najbližjega oddajnika omrežja. Problem je če imaš telefon v flight mode ke tm ti to ne pomaga ker ni podatkou o celici.
Men edino če mam to odklukan dela normalno, hitro in točno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Eto, danes popoldne sem si vzel čas in raziskal, zakaj je GPS tako sucky sucky.

Problem je v tem, ker je v defaultu na 2.3.4 AGPS izklopljen. AGPS deluje le v Google Maps, ki, ko vključiš brezžično lociranje in Wi-Fi, deluje normalno - tudi v bloku, kjer skoraj ni GPS signala. V Google Maps to deluje, ker gre Google Maps sam pregledovati podatke GPSa in WiFi-ja.

Problem je pri namenski navigaciji, recimo v mojem primeru Sygic Aura. Tudi če imaš vklopljeno WiFi in brezžično lociranje, je GPS zelo nenatančen, če sploh kaj najde. AGPS v namenski navigaciji pa ne deluje zato, ker je v 2.3.4 nastavljen GPS na standalone in ne upošteva WiFi podatkov kljub temu, da je le-to vklopljeno v vidnih menijih.

Zato je potrebno to popraviti. V 2.3.4 je temu namenjena skrita aplikacija, do katere se pride s sledečim nizom:
*#*#3214789650#*#*

Ta niz odpre aplikacijo, ki se imenuje AngryGPS. Tukaj pojdite v Settings: General Settings: Operation Mode. Po defaultu je nastavljen na STANDALONE (zato tudi AGPS ne deluje, ampak le GPS, ki je sucky sucky), zato nastavite na MSASSISTED (Mobile Station Assisted).
Zdaj lahko z back gumbov ugasnete aplikacijo.

Vključite WiFi, označite, da navigacija uporablja brezžična omrežja in viola, tudi namenska navigacija vam bo našla fix še preden rečete keks
cheer.gif


Edit: Vraga, ko pa se začneš voziti, pa izgubi lock, ker tukaj bi moral GPS že delati, pa ne dela, ker je za en dr*k. Vsaj fiksira začetni položaj zdaj prej.

Edit2: Očitno tale dež moti signal. Sem imel vzporedno SGS1 in E71, oba na GPS (ne aGPS) in je E71 za-lock-ala le 4 satelite, SGS1 pa 6-8 satelitov.
V vsakem primeru, moja zgornja rešitev krepko pripomore GPS pomagati štartni položaj.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Pa še angleško pojansilo, kaj je kaj (da bo jansno, zakaj je MS Based boljši) - iz WIkipedie:
With Respect to Assistance data and position calculation, AGPS has two modes of operation:
Mobile Station Assisted (MSA) - In MSA mode A-GPS operation, A-GPS capable device receives acquisition assistance, reference time and other optional assistance data from the A-GPS server. With the help of above data, A-GPS device receives signal from the visible satellites and send the measurements to A-GPS server. A-GPS server calculates the position and send it back to the A-GPS device.
Mobile Station Based(MSB) - In MSB mode A-GPS operation, A-GPS device receives ephemeris, reference location, reference time and other optional assistance data from the A-GPS server. With the help of above data, A-GPS device receives signal from the visible satellites and calculates the position.

Mimogrede: ta zgdoba z MS Based je že stara (odkar je SGS1 zunaj) in deluje ...