Samoplačilo zdr. pregleda za sluzbo

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej delodajalec, kjer delam kot študent me je poslal na zdr. pregled za redno zaposlitev,
v firmi sem eno leto, in ker so z mano zadovolni so mi ponudli za nedoločen čas...

Nevem zakaj, plačat sem ga moral sam. In zdaj je tako naneslo da me nočejo zaposlit (vbistvu 3je smo),
firma gre počasi rakom zvizgat, in zaposlili nas nebojo. (to se vleče že par mesecev)

A lahko kakorkoli zahtevamo ta denar nazaj? Neglede so nas oni poslali na pregled, plačat smo mogli okoli 80 € vsak,
pol pa nismo dobili ne pogobe in ničesar, kot da se nič ne zgodi, delamo naprej na napotnico, vsako vprasanje pa
dobi odgovor; nevemo, ja zdaj je bolj tak, dopusti, bla bla...

A je kak zakon ki to določa, oz. kam se naj gremo zbunit?Jaz počasi v tej firmi zaklučujem, in grem drugam,
ampak teh 80€ jim nemislim pustit!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
booo mene je firma tudi poslala na ta izpit....(sedaj mam zjebano koleno pa ne morem it)...delam že dobro leto preko napotnice......plačat pa morem sam.....mi pa oni plačajo izpit za viličarja in podobno mehanizacijo......
kako sploh zgleda ta pregled......bi ga naredu če mam sedaj trenutno koleno poškodovano...???
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja itak, če nimas hujše poskodbe. Vbistvu ti delajo ekg (če se ne motim), kri vzamejo, pihat mores
v eno mašinco da vidijo formo pljuč & podobno... Sej tu nemoreš past... Ok oni lahko napisejo
da si nesposoben zaradi kolena, ampak če se delodajalec odloči da te vvzamejo te vzamejo,
delodajalca v osnovi ne zanima najbolj če si v top formi, pregled more bit zaradi zakona...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Odvisno kaj delas v firmi, ampak glede na to, da omenjas mehanizacijo in vilicarje, nebos "opravil" pregleda.
Pri nas (soferji) pregledujejo nocni vid, psihomotoricne sposobnosti - reflekse, vid, sluh, ... Ne gledajo pa krvi pa blata pa teh stvari.

LP
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
aha hvala.....torej bom počakal da se koleno pozdravi.......ker najslabše da pridem dol, plačam in pol mi reče da nisem opravil zaradi kolena......
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Pomoje ti ne bojo pokril teh 80€. Verjetno še nimaš podpisane pogodbe. Ker moja je pogodbo podpisala 14 dni prej, preden je mela pregled (zgolj formalnost).
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja, ampak oni me pošljejo na pregled v smislu zaposlili te bomo, pol pa me ne zaposlijo.

Kot da jaz rečem; kupite mi nov računalnik da bom lahko delal, mi ga kupijo, jaz pa rečem,
eh nebom delal.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
ZDR

26. člen
(pravice in obveznosti delodajalca)

(5) Zaradi ugotovitve kandidatove zdravstvene zmožnosti za opravljanje dela
delodajalec na svoje stroške napoti kandidata na predhodni zdravstveni
pregled v skladu s predpisi o varnosti in zdravju pri delu.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Pa še opozorilo!
Jaz sem imel pred enim mesecem takšen zdravniši pregled in ga nisem opravil zaradi prisotnosti prepovedanih drog. Vsi delodajalci testa za droge seveda ne zahtevajo, jih bo pa vse več in več. Zato vsi, ki pokadite kakšen joint ali kaj podobnega in boste kandidrali za službo v kakšnem večjem podjetju, pazite da pred pregledom takih stvari ni.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz sem si ga moral plačat sam. A je spet kak zakon da jim ga vržem pod nos?
confused-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Verjetno boš zdaj težko dobil nazaj če si že plačal pregled. Sploh, če te ne mislijo zaposlit. Moral bi se prej pozanimat in zbunt, da ti ga naj oni plačajo. Tud če bi jim kaj zatežil in predložil kakšen zakon, bi se verjetno neumne delal, ker še niste nič podpisal in bi lahko rekl da ste se narobe razumel... Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.

Ja sej bom. Oni bodo pa požrli vso svinjarijo ki jo bom spocal na bloge, časopise in še kam.

Dvomim da bodo prodali ime za 80€.

Jebe se mi za 80€, samo ne me j€bat da me bodo zaposlili pol pa me ne, ker gor dol, levo desno...
Nemoreš študenta tako grdo opeharit za 20 starih tisočakov.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No ja, saj ti pregled velja 2 leti ga bos pa ponucal za naslednjo sluzbo.
Ce se pa se kdaj tako naredi pa zahtevaj napotnico za pregled (oziroma narocilnico).

LP
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.

Ja sej bom. Oni bodo pa požrli vso svinjarijo ki jo bom spocal na bloge, časopise in še kam.

Dvomim da bodo prodali ime za 80€.

Jebe se mi za 80€, samo ne me j€bat da me bodo zaposlili pol pa me ne, ker gor dol, levo desno...
Nemoreš študenta tako grdo opeharit za 20 starih tisočakov.

Na ta način lahko na tebi še zaslužijo... ti veselo pišeš po blogih, jih blatiš... Pa pade tožba, sigurno lahko najdejo en konkreten razlog (tudi izmišljen a ga lahko zagovarjajo), zakaj te na koncu niso zapislili in boš moral še kaj skeširati.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.

Ja sej bom. Oni bodo pa požrli vso svinjarijo ki jo bom spocal na bloge, časopise in še kam.

Dvomim da bodo prodali ime za 80€.

Jebe se mi za 80€, samo ne me j€bat da me bodo zaposlili pol pa me ne, ker gor dol, levo desno...
Nemoreš študenta tako grdo opeharit za 20 starih tisočakov.

Na ta način lahko na tebi še zaslužijo... ti veselo pišeš po blogih, jih blatiš... Pa pade tožba, sigurno lahko najdejo en konkreten razlog (tudi izmišljen a ga lahko zagovarjajo), zakaj te na koncu niso zapislili in boš moral še kaj skeširati.

Nepodpisan blog al pa alter user, z kakšnega e-caffeja, tak zdaj pa mi dokazite kdo izmed opeharjenih študentov je bil.

+ svoboda govora in tiska
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No ja, saj ti pregled velja 2 leti ga bos pa ponucal za naslednjo sluzbo.
Ce se pa se kdaj tako naredi pa zahtevaj napotnico za pregled (oziroma narocilnico).

LP

Sigurno. Ampak so me pač okol prnesli z orng neto plačo + stroški (kar lasten prevoz, ne javen),...
Pa sem nasedel...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.

Ja sej bom. Oni bodo pa požrli vso svinjarijo ki jo bom spocal na bloge, časopise in še kam.

Dvomim da bodo prodali ime za 80€.

Jebe se mi za 80€, samo ne me j€bat da me bodo zaposlili pol pa me ne, ker gor dol, levo desno...
Nemoreš študenta tako grdo opeharit za 20 starih tisočakov.

Na ta način lahko na tebi še zaslužijo... ti veselo pišeš po blogih, jih blatiš... Pa pade tožba, sigurno lahko najdejo en konkreten razlog (tudi izmišljen a ga lahko zagovarjajo), zakaj te na koncu niso zapislili in boš moral še kaj skeširati.

Nepodpisan blog al pa alter user, z kakšnega e-caffeja, tak zdaj pa mi dokazite kdo izmed opeharjenih študentov je bil.

+ svoboda govora in tiska

Svoboda govora in tiska imata svoje meje... blatenje je vsekakor ena izmed takih mej.
Seveda pa je odločitev ali boš umazano perilo pral v javnosti ali ne stvar osebne morale. Če se ti zdi vredno poniževati se zaradi 80€ potem tudi prav.

Vsekakor moj pogled na blatenje ne izničuje dejstva, da so te malo nategnili. A tega bi se lahko zavedel že takrat, ko si prejel (se strinjal z prejemom) računa, ki je bil pisan na tebe in ne na podjetje (oz. ti podjetje ni dalo naročilnice). A nategnili so te le za teh 80€; odločitev podjetja koga na koncu zaposli in koga ne tu vsekakor ni vprašljiva.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Pomoje boš mogu požret teh nekaj 10€.

Ja sej bom. Oni bodo pa požrli vso svinjarijo ki jo bom spocal na bloge, časopise in še kam.

S tem boš sam seb škodu in te noben ne bo hotu več zaposlit, če boš bivšega delodajalca pljuval po netu.

80€ res ni malo ampak ti je pa šola za naprej.

Eno pivce za živce pa bo.
nahrung002.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Uporabiš moj 26. člen. Citiraš točno tisto kar sem jaz nalimal v svoj post. Napišeš dopis, spoštovani po ZDR (zakonu o delovnih razmerjih) ste kršili svoje obveznosti posledično kratili moje pravice kot delojemalec ter dodaš še kako podrobnost, potem pa spodaj navedeš citat zakona. To je to, potem pa spremljaš njihovo reakcijo.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No ja, saj ti pregled velja 2 leti ga bos pa ponucal za naslednjo sluzbo.
Ce se pa se kdaj tako naredi pa zahtevaj napotnico za pregled (oziroma narocilnico).

LP

pregled se opravlja in velja le za posameznega delodajalca! tudi, če greš po enem dnevu delati na enako delovno mesto k drugemu delodajalcu, moraš spet na pregled. tako zakon in tako inšpektor. iz prakse.