Samodejni vžig dolgih luči sred noči

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Zjutraj vstanem, pridem iz bajte, pri mojmu avtu gorijo dolge luči
13.gif

Prižganih nisem pustila (tut če bi bila gluha na piskanje za prižgane luči, to enostavno ni možno, ker imam avto obrnjen direktno proti vhodnim vratom in bi opazila
bonk.gif
. Nekako je treba izklopit tole....hm....dr*am ročico toliko časa, da nekako uspem izklopit dolge luči (tudi lučka za dolge ugasne), fajn se pokadi. Zdej pa tko, sicer ročica dela normalno, gorijo kratke luči, žmigavci delajo normalno, vse kontrolne lučke delajo normalno, edino dolgih luči ne morem več pržgat.
OK, mi je jasno, da se to zgodi med vožnjo, ampak od kje so se prižgale dolge luči same, čez noč, pri ugasnjenem avtu?
17758-icon_confused.gif
Avto, Seat Ibiza.

17758-icon_confused.gif


P.S. Že zjutraj sem doma panično iskala gasilni aparat, pa sem razočarano ugotovila, da ga sploh nimamo, čeprav menda ne pomaga kaj dost, ko se užge elektrika.
crazy1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
To ni hec... Jaz bi varovalko za luči poiskal in jo, dokler ne rešim zadeve jemal ven...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
emm... glede varovalk... RTFM... ne.. resno, poglej v navodila od avtomobila.
teško je rečt, da je prava peta z leve v tretji vrsti, če ne veš za kateri avto se gre.

drugače pa, pripravi gasilski aparat, če se boš še dolgo tako vozila okoli.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
verjetno imas za dolgo desno in levo posebej varovalko.Zamenjat bo verjetno treba rocico za vklop luci.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ja, to bi znalo biti, ker sta narisani (na pokrovu za varovalke) po dve dolgi in kratki luči.
Zamenat ročico? Čeprav z izjemo vklopa dolgih na ročici vse dela?
17758-icon_confused.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
verjetno je v rocici kaj narobe-zastekali kontakti za dolge luci, koliko se spomnim dolge luci gorijo brez kontakta ce rocico povleces gor(blendas).Samo ta rocica je ponavadi prekleto draga.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Mi je že crknila ročica za brisalce (rabljena ni bla draga) enkrat.

Mi je sicer jasno, da je nekaj zjebalo, ampak ni mi pa jasno, da so se luči prižgale same, pri ugasnjenem avtu, sred noči.
Ker zvečer je blo vse na off. Pa sej ni panike, bomo dans rešli zadevo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Verjetno se je to pripravljalo že nekaj časa...

Kakšen gasilski aparat je fajn met
smile-1.gif


Zdaj če ne znaš gasit je res bzv, če pa znaš pa je čisto druga pesem
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
V ku.rac ti je šlo obvolansko stikalo.

Zapelji do mehanilka in naj ti ga zamenja. Zdaj samo boga prosi da ni potrebno menjati pol armature zaradi tega (ker običjano se držijo te stvari v kompletu).