samodejni vklop

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
torej če je dlančnik v cradlu se po nekje 5 minutah sam vklopi, ga izklopim, se spet sam vklopi... itd v neskončnost
smile-1.gif

če se polni brez da bi bil usb vtaknjen v računalnik tega problema ni.

ipaq hx4700 wm5

torej kje bi bil problem? na HP supportu nisem nič anašel, pa po ostalih forumih tudi ne. razn eni omenjajo neko samodejno vklaplanje ob polnči
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
To pa skoraj ne morem verjeti. Na 6 N560-tk sem nalagal navigacijo in vse so se postavljene v cradle in ugašnjene v StandBy (kratek pritisk na Power tipko) po cca 3-eh minutah samodejno vklapljale. Mogoče je možna kakšna nastavitev v ActiveSyncu na PC-ju, vendar je nisem našel, pa tudi na večih forumih mi (nam) niso vedeli pomagati.
Pa še nekaj! Na konkretnem notebooku kjer sem jih imel povezane je očitno nezadostna napetost (ali tok) na USB-ju. Dlančniki so se polnili in tudi napolnili, simbol za baterijo pa se ni spremenil v simbol za zunanje napajanje in tudi ekran se je ugašal kot je predvideno za delo z baterijo ne pa gorel ves čas, kot je bilo nastavljeno za zunanje napajane. Če sem dodal zunaji napajalnik je bilo vse OK!
Takšni problemi z USB-jem so znani, ne vem pa ali je to lahko povezano s prižiganjem dlančnika v cradelu.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Se opravičujem. Ko si detajlno opisal pogoje pod katerimi se to dogaja, sem še sam bil bolj pozoren na to in se mi dogaja isto kot pri tebi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
kaj se tiče usb polnjenja, bi mogo met nastaviteh hitro/počasno polnjenje mogoče to kaj spremeni. drugače pa tudi meni če se preko usb polni ne kaže kot da se polni, ampak se
smile-1.gif


glede active synca na pcju tut nikjer da bi ble kake nastavitve.

iz HP-ja pa še kr čakam odgovor pa nič
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:

http://www.aximsite.com/boards...-discharge.html



za vse ki mate probleme, to naj bi bla rešitev.




Tudi to žal ne pomaga!

To je t.i. "fake server". Preprečuje, da bi se na dlančniku zaganjal ActiveSync takrat, ko ni potreben in dlančnik ni v cradlu ali drugače povezan s PC ali omrežjem.

Pri nekaterih dlančnikih je "urnik" aktiviranja, zaganjanja, ActiveSynca nastavljen na nekaj minut in se ne da spremeniti, tako da obremeni procesor, spomin in posledično baterijo. (Preverite ali se vam ActiveSync pojavi po nekaj minutah po vklopu dlančnika med "runing programs").

Z nastavitvijo dodatnega - fake - serverja je možno spremeniti urnik (schedule) aktivacije na ročno (manual) in "fake" server nato zbrisati.

Pri samodejnem vklapljanju dlančnika iz stanby-a, ko je le ta v cradlu to preverjeno ne pomaga.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
jp vidim zaj da ne pomaga...
edino klaj sem pogruntal, če v wisbar advanced dam close all bacgroun programs, se potem active sync ne zaganja na cradlu
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
lol zadnjič kličem na servis če vejo v čem je problem in danes dobim mail, da bo potrebno dlančnik poslat na servis in v lj, trajalo bo pa 15 dni.
smile-1.gif

ja seveda
smile-1.gif
nekdo pa hoče služit
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
haha oni [censored] bi meni dlančnik na servis vzel, zaradi ene glupe nastavitve v windovsih na PC-ju



no če ma še kdo probleme z bujenjem dlančnika vsakih 5minut ko je na usb prikloplen



Stopping WM5 Async 4.x' Five min sync interval and constant wakeups



There are some frustrating behavioural problems with Activesync 4.x and since it's new, approaches to deal with 4.x's specific problems are still evolving... the following two approaches deal with two different needs... first, throttling 4.x's insitance to sync constantly which is not only unnecessary in most cases, it robs the sync computer of valuable resources neeeded for other apps and tasks... second, connecting a device in need of a charge triggers it to "turn on" even if turned off... not only irritating, but, since juice from a USB connection is limited, it significantly extends the time needed to charge the device.





Restoring manual sync option



Use Regedit and find the key;



HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows CE Services\Partners\**********\Services\Synchronization



Set the following values correspond to 0 in hexadecimal value.



- Continuously Update

- Update on docking





sicer jaz sem si pustil da se mi vsakič ko ga dam v cradle sinhronizira torej update o docking sem pustil 1
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.968
5.269
113
hehe meni ne pomaga
smile-1.gif

pa to je neverjetno. na začetku je parkrat prav fajn blo ko se ni vklaplal, danes pa spet isto sranje in s vklapla.
zdaj pa mam totalno ziher rešitev. programček active sync toggle, ki vklapla in izklapla async.
smile-1.gif
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Zanimivo!
Meni se vklop dlančnika od editiranja registra in reseta PC-ja, ob cca 8h danes zjutraj, še ni zgodil! Ob vstavitvi v cradle se je vklopil in sinhroniziral, po izklopu (v StandBy) se do sedaj (3h) ni več vklopil.
Bomo videli kako bo naprej.
 

Podobne teme