Sač ali peka

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Ima mogoče kdo to zadevo doma? V načrtu imam zadevo kupit pa zbiram informacije. Vsak zadevo zlo pohvali, med njimi sem tudi jst. Vedno ko sem jedu meso "ispodpeke" je blo zlo okusno.

Zdaj me pa zanima kje zadevo kupit? Se bolj splača pri nas ali v krajih južno od kolpe? Ima mogoče kdo preizkušen postopek od začetka do konca peke in ga bi bil pripravljen deliti z ostalimi alter majstri?

pa še slika za tiste ki ne veste kaj to je:

odkrit:



pokrit:
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Če greš kaj do Sarajeva, maš tam saæev malo morje. Če greš v Dalmacijo, imaš tam pek malo morje. Govorim za obcestne prodajalce.
Kar pa ne pomeni, da je ceneje, kot pri nas (če se to pri nas sploh dobi?).
Je pa okusno "ispod peke", ni kaj
cool-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
nora zadeva.pri nas tole poleti laufa vsako nedeljo.ravno za prvomajske kupil novega.komplet je bil 45€.
je pa točno tak

451842200.jpg
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Pri nas je peko fotr kar sam naredil (ukvarja se s kovinarstvom), tako da je tudi pri nas to poleti kar precej popularno. Sploh kruh izpod peke je fenomenalen
a050.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če narediš en izlet v samobor ti po mojem ne bo žal:) če se ne motim smo ga mi tam kupli.
moj stari je tut ves navdušen nad tem in redno uporablja.
more pa bit gusast-oz nek črn težek materjal. eno so tanjši pa menda kovani, tist baje ni tko zlo fajn, se da, sam ni to to.
zaradi čiščenja je fajn, če je dno ravno-zbrušno. nekateri imajo majhne vdolbinice pa je potem malce težje spucat.
peka v njem pa poteka tko kot vidiš na sliki; nardiš žerjavco, z njo pokriješ in pustiš. kolk časa je pa odvisno kaj imaš not in izkušnje.

kot so že omenjal se pa da v njem pečt vse živo, tut pice so zlo dobre;)
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
tud jst sem gledal na internetu in se mi zdi cena v slo. malo pretirana...

shift: kje si ga pa kupil za 45€?
 

ancula

Zelenc'
9. maj 2008
1
0
1
Čau. Definitivno se stvar najbolj splača kupiti južno od Kolpe. Ma priporočam da kupiš litoželezno posodo, ker se stvari notri lepše pečejo. Jaz sem kupila sač na WWW.RIBIC.SI ker je večnamenski, in ga na pikniku lahko uporabljamo tudi kot kotliček al pa žar.

lp
ancula
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
gre mogoče kdo v prihodnjih mesecih na jug ali pa pozna koga ki gre???
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
bom jst starga vprašu, če ga je volja it v samobor. pa ti pol jst lahko dostavim v lj.