S.P. in popgodba s tujim podjetejm.

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
93
48
Odprl bom S. P. za dobo približno en mesec, ker bom opravljal delo s podjetjem iz Anglije. Delo bo izvajalo v Sloveniji. Kar se tiče tu v Sloveniji ni težav. Vse urediš ( registracija podjetja, prijava v ZZZS, priaja v DURS) je v enem dnevu. Potrebno je odpreti poslovni račun in postopek je končan.
Podjetju v Anglijo pa moram dostaviti dokumentacijo, za katero pa ne vem, če je to kar mislim.
Torej:
To mi pošilja podjetje http://www.fircroft.com/ , ki pa ni podjetje s katerim bom delal
Zanima me , ali sem pravilno prevedel oziroma razumel:
 Proof of permanent address- - Dokazilo o stalnem prebivališču
 Confirmation of company registration -- Dokazilo oziroma potrditev o odprtju firme (Ajpes);
 Employment contract or assignment letter – This provides confirmation that the company you work for are responsible for the employee deductions for the yourself ( IE letter from your limited company to you as an Employee of that Limited Company ) - Tu ne vem, ker bom edini zaposleni jaz. Se pravi "direktor" in delavec v eni osebi
 COI Certificate - Dokazilo o zdravstvenem zavarovanju to je verjetno potrdilo, oziroma obrazec v priajvo v pokojninsko iz zdravstveno zavarovanje M1
 VAT Certificate (if registered) - Davčna številka
 Copy of an official supporting document confirming LTD company bank details provided in contractor data form (e.g., bank statement)- Potrdilo banke, kjer je odprt račun.

Imajo sistem plačila, kolikor sem razumel
PAYE: http://en.wikipedia.org/wiki/Pay-as-you-earn_tax
in
UMRELLA COMPANY: http://en.wikipedia.org/wiki/Umbrella_company

Ker sem za njih delal že leta 2013 po enakem posteopku in bil plačan preko UMBRELLA COMPANY , mi spodnji stavek ni čisto razumljiv.
I am a little confused – Are you confirming you can NOT go through Black Diamond as I can issue the contract to Black Diamond for you it will just be via Fircroft ?

A ima kdo kakšno uporabno razlago?

Hvala in lep pozdrav.
Miro
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Za ostale zadeve nisem 100% strokovnjak.....


Ti pa lahko svetujem, morda nimaš te informacije....
da boš glede na delo z podjetjem iz anglje po vsej verjetnosti moral postati zavezanec za DDV. Postopek registracije lahko traja nekaj dni, ali pa slab mesec.

Glede na kratkotrajno delo predlagam, da se same registracije in urejanja vseh papirjev lotiš kakšen dan......da ne boš danes odpiral, jutri pa sklepal, da imaš kompletno vse urejeno.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Zakaj pa bi moral postati zvezanec za DDV v primeru dela z Anglijo?
Velja to za celo EU - npr. popoldanski sp izdaja račune podjetju na Hrvaškem?

Hvala za odgovor!
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Da, pri primeru opravljanja storitev za tuje podjetje (razen nekaj izjem), ter pri prodaji blaga v vrednosti nad 10.000€ v obdobju enega leta.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
93
48
Takole gre.
S tem podjetjem sem, sodeloval že leta 2013. ZA dobo enega meseca. Ker sem upokojen, ne smem delati več kot 60 ur/mesečno (ZUTD). edina možnost je, da za ta čas prekinem pokojnino, se prijavim ponovno v zavarovanje ( plačati prispevke ZZZS). Da pa to lahko naredim, moram odpreti S.P. Plačali so me preko UMBRELLA Co. Pri nas sem plačal vse prispevke in davke. Tako je pisalo v pogodbi. Letos se pa pojavi še to podjetje, za katerega mislim, da je posrednik na trgu dela.
Pozdrav
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
93
48
Opravljal bom delo za njih . Neke vrste nadzor oziroma kontrolo. Sam bom dal le "roke" nič lastnih sredstev (orodja, opreme). Plačan bom za delo, ki ga bom izvajal za njih.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Če gre za "klasične storitve" potem bo potrebna tudi registracija za namene DDV-ja.
Če gre za kakšen nadzor del na nepremičninah ipd. potem bi se pa znaša še kakšna druga posebnost pojavit.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Morda bi bilo precej lažje, če bi te kdo zaposlil za tisti mesec dni.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Da, pri primeru opravljanja storitev za tuje podjetje (razen nekaj izjem), ter pri prodaji blaga v vrednosti nad 10.000€ v obdobju enega leta.

Živjo,

me napotiš, prosim, na podlago za tole? Sam nisem našel, kje bi bilo pri prodaji storitev v tujino kakšne drugačne omejitve kot za prodajo v SLO.

Hvala!
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Zahtevek za izdajo identifikacijske številke za DDV mora predložiti tudi vsak davčni zavezanec, ki ima sedež v Sloveniji in opravlja storitve na ozemlju druge države članice, za katere je plačnik DDV v skladu s 196. členom Direktive Sveta 2006/112/ES izključno prejemnik storitev in vsak davčni zavezanec, za katerega se na ozemlju Republike Slovenije opravijo storitve, za katere je v skladu s 3. točko prvega odstavka 76. člena dolžan plačati DDV.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
ki ima sedež v Sloveniji in opravlja storitve na ozemlju druge države članice

A to pomeni, da če ne opravljaš storitev na ozemlju druge države (če torej storitev opraviš v SLO, recimo narediš dizajn logotipa, in jo le prodaš, pošlješ v tujino) ne rabiš ID za DDV?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Kaj pa, če opraviš storitev na ozemlju tuje države pravni osebi, ki je zavezanec za DDV.
Moraš biti registriran v sistem DDV ali se lahko prejemnik storitve samoobdavči?

Hvala!
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Ce je podjetje v tujini zavezanec za ddv,moras to bit tudi ti.
Izdal bos racun brez ddv-ja in to je to.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

hvala za odgovor, samo ga ne razumem. Zakaj bi morala oba biti zavezanca?
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Ce je on zavezanec in je v EU placa racun brez ddv-ja.
In ti zaracunas brez ddv-ja.
Po ne vem katerem clenu je poslovanje med dvemi podjetji v EU tako urejeno.
Sam imam tako urejeno za poslovanje z Italijo.
Racunovodja ti bo vse objasnil.
To pa je zaradi je zaradi razlicnih stopenj ddv-ja v EU