S-Max II: Špricanje tekočine na vetrobransko steklo

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
S-Max II šprica vodo namesto na vetrobransko steklo kar na streho, kar pomeni, da je zadeva skoraj neuporabna, vendar nujno potrebna. Je kakšna opcija premika šob, da bi špricale na steklo? Kar sem ugotovil je, da ne gre tako enostavno, saj so vse 3 šobe vpete v plastiko, ki gre po celotni širini vozila in je ne moreš premikati... je imel kdo podobne težave pa kako jih je rešil?
 

Priponke

  • aa.jpg
    aa.jpg
    1 MB · Ogledi: 242
  • bb.jpg
    bb.jpg
    838,1 KB · Ogledi: 232

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.200
4.670
113
Včasih v navodilih vozila piše, kako se šobe nastavi. Ponekod preprosto vstaviš nekaj koničastega v šobo in jo lahko nekoliko premakneš.
Ampak najprej navodila ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz take stvari z iglo ali buciko premikam, je pa nastavitev špricanja pri mirujočem vozilu povsem na vrh šipe ali celo rahlo preko pravilna, saj ti med vožnjo zaradi toka zraka, "voda" pada tja kamor mora.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
S-Max II šprica vodo namesto na vetrobransko steklo kar na streho, kar pomeni, da je zadeva skoraj neuporabna, vendar nujno potrebna. Je kakšna opcija premika šob, da bi špricale na steklo? Kar sem ugotovil je, da ne gre tako enostavno, saj so vse 3 šobe vpete v plastiko, ki gre po celotni širini vozila in je ne moreš premikati... je imel kdo podobne težave pa kako jih je rešil?
Meni deluje ta sredinski del - da če bi spodaj pritisnil noter, da bi se zadeva znala premaknit. Probaj s kako topo zadevo malo pritisnit, da vidiš če kaj trzne.
 

Priponke

  • Zajeta slika.JPG
    Zajeta slika.JPG
    86,7 KB · Ogledi: 201

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Meni deluje ta sredinski del - da če bi spodaj pritisnil noter, da bi se zadeva znala premaknit. Probaj s kako topo zadevo malo pritisnit, da vidiš če kaj trzne.
Se premika, vendar zgolj toliko, da občutiš da je v to ločen kos od te celotne plastike/pokrova. Ne da pa se spremeniti kota oz. fiksirati v drug položaj.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Meni niti ni jasno kako to pride čez homologacijo. Pa kako to da ni vpoklica za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Poglej če se dobi neoriginalne šobe za tvoj avto. Imel znalec podoben problem, druga znamka, na aliexpresu so bile šobe s "kovinskimi konicami" ki jih nastavljaš z bucko po 5EUR na komplet. Je pa res da je imel šobe montirane v pokrov motorja in si samo staknil cevko odstranil šobe preko zatiča in dal druge gor. Pri tebi zgleda tole malo bolj sofisticirano oz. integrirano kot celota.

Drugače ena ideja ki mi pade na glavo je da nad zgornji del šobe montiraš neke vrste difuzor ki bo usmeril curek malo navzdol. Recimo za začetek probaj z nekim duct tapeom malo sčarat. Če deluje pa en kos plastike zalepiš in ustrezno "pobrusiš" nad šobo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Šoba ni kar tako. Danes redkokatera nastavljiva!
Upoštevajte Coriolis efekt.
Kaj pa odpad fordov?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jao marsikaj sem ze videl, takega dr3ka od šob pa tudi ne...
na starih VAGih imamo ponavadi vodne pištolce, na 2 ali 3 rore :D ena izmed prvih stvari, ki sem jih menjal z novejših modelov VAG avtov, vedno, ki imajo luknjo kot pri tem fordu (pršijo narazen in ne v curku). se pa dajo nastavljat z "-" izvijačem
poizkusi v kaki avtotrgovini najti ustrezno, ki se jo da preprosto nastavit