S kolesom na morje

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Za nekoga nič posebnega, zame pa "resen" izziv
cheer.gif


Šel bi iz LJ na Vrhniko, naprej čez Postojno do Kozine, na Dekanih pa na "Porečanko" do Sečoveljskih solin. Štartal bi zjutraj ob 5ih in prišeč tja nekje do 14-15h?

Furam MTB, gor mam "cestne" gume
d055.gif


Rabim kakšen nasvet, kje so pasti (razen Vrhniškega klanca), a rabiš sabo kej posebnga hrane (kšn pack gela?)

Jeb.at ga sm amater, rad pa poganjam in od nekdaj sanjam da bom enkrat usekal na morje s kolesom. Po tem ob priložnosti še na Vršič in Mangart.
 
Nazadnje urejeno:

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Čez Črni Kal AFAIK ne smeš po glavni cesti, če se ne motim je že par km preden se začne cesta spuščati, znak, ki kolesarje usmerja na lokalno cesto.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Šel bi poleti (ko bo temperatura čez dan do 26) oz. še raje potem septembra/oktobra. Dobro prenašm hlad, zelo slabo pa vročino...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Nic posebnega ni, vrhniski je mala malica, potem imas se planinske ride in to je to.
Najvec problemov ti bo povzrocala rit, ce nimas utrjene. S seboj vzames par frutabel vmes pijes isostar in to je to.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
17 let nazaj smo šli to turo. Umreš, umreš in umreš! Guzica odpadla, noge čutu, zmatran za umret. spau v kampu 3 dni, nazaj šli z vlakom!
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
KSZ

Lani sem šel avgusta dol do Istre... Ni problema, sam dobr je čim blj zgodi štartat, magari tut če mal zebe. Uzam si vodo, ampak tut to ni neka kriza, ker so celo pot naselja,pumpe... tko da se ustavljaš dotankaš/dokupiš vodo,hrano po potrebi.
Črni kal je en sam gušt, noben avto me ni prehitel, samo 2 motorista.... sm pa mogu vozt po sredi ceste, ker so bli sunki vetra dost močni...
Če mislš, da nisi sposoben cele poti je opcija do Postojne z vlakom, da se izogneš kuclom, ampak je tko, da je pol do morja mala malca, ker ni omembe vrednega klanca, se več al manj spuščaš.
Jst bom pomoje en vikend proti koncu julija naredu turco dol do Strunjana....
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Rit utrjujem, kondicije neki imam. Nazadnje sem šel na izletek iz Mojstrane do Trbiža in nazaj. Nič posebnega sam vseen, nekje je treba začet.

Za tek sem slišal rek, da moraš za trening narediti 10x toliko km kot jih želiš naenkrat preteči. Za kolo mislim naredit popolnoma isto.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Za tek sem slišal rek, da moraš za trening narediti 10x toliko km kot jih želiš naenkrat preteči. Za kolo mislim naredit popolnoma isto.

Sicer ne vem za tek, ampak za kolo je to neumnost...

Used se na kolo pa gon... thats it! Nikamor nj se ti ne mudi, ker ne greš podirat rekordov, ampak uživat v vožnji... Sj jst sm biu tut letos čist presran k sm letu na morje maja, glede na to, da sm biu slab s kondicijo, ampak na koncu je šlo brez problema, pa še ene 50km bi lahka naredu. Sam telo morš poslušat, nobenih gelov ne rabš, sendvič, frutabelo,...na vsake 2urci oz. ko ti zapaše...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Tud jst se bom enkrat letos lotila tega podviga. Edino kar bi ti predlagala je, da štartaš malo bolj zgodaj, da se izogneš vročini in prometu. Frenda sta šla lani pa sploh nista ne vem kakšna športnika, tako da mislim, da ni nič posebaj hudega. Edino kar te zdela je vročina.
Tud jst furam MTB, z gorskimi gumami sicer pa mi kilometri ne delajo nobenih težav. 100 km naredim bp, samo grem ponavadi na take izletniške fure, kjer mam dva daljša postanka, tako da moram sprobat še kakšno daljšo furo s kratkimi postanki.
Oktober zna biti zajeban zaradi vetra, tako da raje razmišljaj o poletju ali septembru.
lp
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Greš zjutraj, ko je največja vročina se nekje kuliraš in greš potem zopet na kolo.
Utrdi si rit. Jaz sem pred leti naredil napako in mi je bila to prva tura v letu (pa potem naprej do DU) in se mi je prvi dan na riti naredil žulj, katerega sem moral v portorožu nenačrtovano dva dni zdraviti, da sem nadaljeval pot. Če pa to ni problem potem pa to za nekoga z normalno kolesarsko kondicijo ni pretiran izziv, saj ni kakih hudih klancev.

Čez črni kal se res ne sme iti a midva sva takrat vseeno kar pičila dol. Lep spust
wink-1.gif


Se moram nazaj spraviti v red, da ponovim tele ture, katere smo imeli.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.446
5.928
113
pri taščici
Startaj prej kot ob5. ker ob 12 se meni res ne brca po obali. raje dremuckam pod borovci. Pa poslusaj napoved za veter. Ker ob burji bo pot pol krajsa kot ob jugu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.446
5.928
113
pri taščici
obvezno tak sedez, tudi ce gres cez cesto na kavo. Priblizno taka fura je robiceva ali pa fura do morja. Me zanima koliko takih sedezev je bilo recimo na franji, ki jo bp lahko primeejas z iLetom do morja
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.591
113
Ja. In baba naj bo blond, druge so zanič ane. 100 riti, 100 sedežev, ožulil te bo pa vsak na katerega nisi navajen.

Robič je večino cajta vozil tisto kar je dobil.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Sem šel dve let nazaj, nič posebnega, najbolj se mi je vleklo čez logaški drevored, un asfalt grob me je ubil. Pa potem tistih 10km pred črnim kalom. Čez črni kal ni panike, sam pičiš dol, mislim da je ene 9km spusta
cheer.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.357
298
83
Tud sam se bom letos spravu do morja sm reku, nisem še šel. Ni pa mi važn najbl kdaj, tud če čez par dni, mislm štartat itak zgodi zjutri, tam ob ene treh, šterih, da sm ob osmih devetih dol, da mam še kej od dneva. Pač u izi it, mal se ustavlat, ne pa preveč, če se preveč ustavm se potem z vsakim postankom teži na kolo usedem, mal zarad riti, mal pa zarad nog k trde ratajo. Tm za 10 minut največ, tok da se hrbet zgliha, kej popapca kako frutabelco in dalje. Lahko bi kšno skupno usekal po tastari do morja
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: