S čim se brijete

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Meni je pred leti prinesla žena enega hudiča, ki res lepo brije. Nekje v Celju je nabavila. Se pa gre nekak tako, da pol pošlješ neki mail od dveh frendov in potem tudi onadva dobita brivnik in sam nastavke kupuješ. U glavnem, do deseto britje sem štel potem pa obupal. in to z enim nastavkom. Aja, pa po glavi se tut brijem. Žilet mach 3D turbo je PD napram tem.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Vsakodnevno britje pac zahteva cas in zbranost. Mogoce je to mislil:)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
20 let Philips shave
2 gre proti koncu, oziroma kliče po menjavi glav. Prvi je bil samo na kabel, leži v predalu, ker ima skarjice
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Splača se menjavati glave. Jaz jo perem s čim bolj vročo vodo, lepo dela kako leto - leto in pol, potem se pa že čuti da ne reže več.

Obrit si prej kot v eni minuti (čeprav imam kar močno strnišče), pa se nobena ne pritožuje da bi kaj preveč pikal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Leta 1983 ali 84, ko je bilo v Jugi pomanjkanje britvic, sem se zaklel, da se ne bom v življenju več bril. To obljubo držim še danes. Nekajkrat letno mi frizer poleg striženja skrajša tudi brado. :)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Evo, si pa dal olje na ogenj-poleg banan ni bilo britvic...še sreča, da se takrat meni še ni bilo treba briti oz. so bili začetki z fotrovo britvico, ki jo je začuda imel..:cool::D
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... britvice so ble, problem je bil pri mulcih ki bi se radi brili, pa niso imeli dovolj puha. Če so ga pa že imeli, pa niso imeli dovolj D vitamina v koži (zaradi pomanjkanja riža, banan, kofeta, Underberga, ... :oops: ) in so bili takoj celi mozoljasti.

Tako da - ja! Imaš v življenju sedem debelih, potem pa še sedem suhih let. :rolleyes: Potem te pa še punca zeza, češ - da si zopet kosmat, nič se ne bova tiškala ! :bonk:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej bila so leta, ko je bil praktično prepovedan vsak uvoz za široko potrošnjo. Med drugim se ni dobilo britvic, da kave niti ne omenjam. :) Bril sem se s starimi in bil zaradi tega po britju ves krvav. Zato sem se zaklel, da se ne bom nikoli več bril.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Zakaj lenoba. Tukaj je pa kokr ti sede, tko pa delaš. Tud jest sem imel skozi leta vse tud Braune pa Philishave, edino stare klasike nisem nikoli probal, pa je bil od očima Gillette fat boy red tip kar en čas v omarici, pa nekje po predalih se je valjal Gillette tech od starega fotra. Kot najstnik sem začel z očimovim senzor excellom, ki je bil za moje pojme zadnji res dober, ostalo je bila zgolj komerciala, žal ga nimam več. Prav tako nimam pojma kam je šel Gillette fat boy red tip, je prekleto iskan po ebayu, se bo treba kar skeširat, če ga bom hotel met. S takim Techom, ki ga je pa moj star foter uporabljal se pa danes največ brijem, kje je njegov, žal nimam pojma, mojega sem praktično novega ujel na Italianskem Ebayu za manj kot 10 EUR.
Na klasiko sem prešatal, ker me je vrglo na rit ob ceni Fusiona. No pa sem s plastiko od Wilkinsona in Gillettovo želetko obril 14 dni staro brado brez klasičnih težav, ki sem jih vedno imel s kartušami (več rezil večje težave) in naslednji teden je bil pri meni Merkur 34c za ceno enega paketa kartuš za Fusiona. Jebiga, sem pri 40tih generacija, ki nikol ni rabla met mal roke za britje, ker se z excelom praktično nisi mogel urezat, zaradi poplave pen iz piksne, pa nismo mel pojma, kaj pomen čopič. No saj se z DE tud ne urežeš, sam pritiskat ne smeš. No zdaj me je želja po nostalgiji pripeljala do vintage Gillette brivnikov, čopiča v omarici in to je to.

Lenoba zato, ker imam tudi nekaj fine brivske opremice, ampak se mi ne da z njo ukvarjat (in se sploh ne spimnim, kdaj sem nazadnje čopič vrtel). In potem poje Fusion. Je pa res, da dobro obrije, in ker se brijem vsak dan (največ pa občasno po 3 dneh), ni problemov. In lenoba pač stane, hvala k... za sparove -25% bone, se kar pozna, ena glava pa zdrži ene 10 britij ...

Pa imam doma še ene 2 top-of-the-line brivnika (enega Philipsa in enega na mrežico), pa mi ni OK. Enostavno ne obrije dovolj dobro.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Splača se menjavati glave. Jaz jo perem s čim bolj vročo vodo, lepo dela kako leto - leto in pol, potem se pa že čuti da ne reže več.

Obrit si prej kot v eni minuti (čeprav imam kar močno strnišče), pa se nobena ne pritožuje da bi kaj preveč pikal.
A kupujes glave pri nas ali v tujini. Enkrat sem pri nas cene gledal, pa so glave stale toliko kot aparat skoraj.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Žiletkarji.
Kaj je za vas bolše. Penca iz mila, gel iz tube/doze ali narejena pena iz doze?
Sam najraje Gilette gel sensitive. Moder.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zame Gilette ter pena iz mila (navadno za roke, nic posebnega). Meni se obnese boljse kot vsaka namenska pena.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Gel, pena je brezveze. Dokazano. Samo marketinski nateg. Ze vidim naslov cez teden dni kako se alterasi brijemo z rambo nozem med voznjo na siht... :srce:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zanimiva varianta - pa so glave originalne?
Jaz sem do sedaj nekajkrat naročil v Lj na Viču, nekje na Tbilisijski ... ne vem firme na pamet. Celo glavo seveda in res ni čisto poceni. 30 - 40 Ejev ( ? ).

Je pa razlika neverjetna!

Še to: odkar se brijem s Phillipsom, ne uporabljam več aftershave-ja :D . To je zadnjih 20 let. Prej ko sem bil na Braunu, pa obvezno, da je razkužil vse skupaj, sicer sem bil takoj mozoljast. Zares, Phillipsovi brivniki so izum stoletja, Braunove na mrežico bi pa morali z zakonom prepovedat .
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Gel, pena je brezveze. Dokazano. Samo marketinski nateg. Ze vidim naslov cez teden dni kako se alterasi brijemo z rambo nozem med voznjo na siht... :srce:
Sem malce testiral gel. Je razlika. Za mene. Bolj je zanimivo, da nekateri peno še vedno delajo iz mila. Malce zamudno je, se mi zdi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Zanimiva varianta - pa so glave originalne?
Jaz sem do sedaj nekajkrat naročil v Lj na Viču, nekje na Tbilisijski ... ne vem firme na pamet. Celo glavo seveda in res ni čisto poceni. 30 - 40 Ejev ( ? ).

Je pa razlika neverjetna!

Še to: odkar se brijem s Phillipsom, ne uporabljam več aftershave-ja :D . To je zadnjih 20 let. Prej ko sem bil na Braunu, pa obvezno, da je razkužil vse skupaj, sicer sem bil takoj mozoljast. Zares, Phillipsovi brivniki so izum stoletja, Braunove na mrežico bi pa morali z zakonom prepovedat .

Ne vem, zato pa sprašujem. Bom naročil, pa reskiral tiste tri evre. Nove glave proti straim vem da so ko noč in dan. Prve so bile lift and cut, sedanje so skin/cool ki pa se je že druga začela "drobit" kot braunaova mrežica fotru. Je pa res da se to dogaja po "desetletju" in da sem eno zamenjal s prvo "lift&cut". na srečo so iste. Vsaj videti, pa tudi novi aparat se ne pritožuje, ker ima eno ta staro notri. .
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker glih sprašujete in sem danes glih prvič v življenju uporabil električni brivnik (tisti mini potovalni ne šteje - pa itak sem ga mogoče 3X uporabil: prvič, zadnjič, pa nikol več).
Torej, res da je en čip šit iz Lidlna, ampak po XY letih mokrega britja sem rekel, da kaj več kot toliko ne reskiram za probat; časovno sem porabil skoraj enako kot na mokro, pa se mi zdi učinek slabši kot "ritka" po mokrem britju.
So kakšne posebne tehnike, ali je pač to to za ta denar?

Drugače pa Wilkinson s 4 klingami za več(en)kratno uporabo in eden od gelov iz akcije (večinoma Gillete) in imam obraz kot ritka. K sreči se ne rabim brit več kot 2-3 krat tedensko - še movember čisto zaserjem s temi par kocinami. :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, električen rezircajk je za dece, ne pa za neke nežne golobrade možičke :evil:. ( :valjamse::valjamse::valjamse: )

Kar na mokrem raje ostani, če je dlaka premehka, je električni ne pridvigne. Sem ti kar malo fovš, veš koliko imaš tako prišparanega! Zjutraj se lahko 5 minut dlje valjaš po postelji, medtem ko se moramo pa mi sadomazohistično popravljati pred ogledalom ... :jok: