S čim premazati parket

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Počasi se pripravljam na pomladansko čiščenje. Včeraj sem čistila in pomivala po tleh in vidim da parket rabi malo nege, mogoče tudi sijaja.

S čim ga premažete? Čistilo z voskom od Wix-a mi ni preveč všeč in preveč je parketa, sem lahko cel dan na kolenih in potem to drgnem...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz mam Pulilux od Vorwerka in pripadajoč vosek.

Rezultati so domala izjemni. Tudi če mi vzame nekaj časa to naredim 2x letno.

Verjetno je pa investicija prevelika če še nimaš "strojčka" za polirat.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Nimam strojčka. Torej vse na roke
grin1.gif
.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Sicer je pa odvisno od tega, kakšen parket imaš .. lakiran, oljen .. in od tega je odvisno tudi, kakšno zadevo boš uporabila ..

Jaz pa priporočam, da uporabiš vodo in .. KRPO! Brez kemije in podobnega .. ker s to kemijo samo temniš parket .. In potem bo čez nekaj let parket temnejši kot je zdaj .. Ko ga boš pa pobrusila (če je lakiran) bo pa spet svetel, kot je nov .. zato .. voda in krpa ..

Če je pa oljen, pa uporabi jedilno olje .. jp .. zanimivo, a ne? .. Bil prejšnji teden malo naokoli po različnih parketarstvih in se o marsičem pozanimal
wink-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ne vem kakšen parket je, ker je bil že v stanovanju. Se mi pa zdi da je tak, brez sijaja, "suh" in da se ravno zaradi tega še hitreje uničuje. Tla umivam izključno z vodo, če je že notri kakšno čistilo jih vedno potem še enkrat umijem z vodo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Ne vem kakšen parket je, ker je bil že v stanovanju. Se mi pa zdi da je tak, brez sijaja, "suh"

Imaš klasično lakiran parket..uporabljen mat lak (Brez sijaja)..temu pirmerno kupi tudi vosek (torej mat).

Osebno svetujem zaščito od 'Loba'..dotično 'V6 Finish'.

(Loba je proizvajalec lakov, torej ima pokrito tudi zaščito...sta pa dva majčkena problema...ni najbolj poceni, pa težko je priti do njega (dobiš ga na Brezovici pri LJ..za drugje pa ne vem).