Ryanair rentacar "nateg"

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Saj sem napisal isto, s tem nisem mnenja, da je najbolje imeti 3rd party zavarovanje. Imaš v tem primeru blokirana sredstva na kreditni in si podvržen sumljivim praksam lokalnih ponudnikov, ki imajo v poslovnem modelu tudi dobiček od poškodb ali prodajo dragih dodatnih zavarovanj. Verjetno je ok, če imaš kakšno svoje direktno turistično zavarovanje, ki ti krije tudi to, ampak tega v Sloveniji zavarovalnice sploh ne ponujajo. Vzameš nekaj worldwide, če že, ne bi pa tega dokupoval pri car rental platformah (več). Sem recimo enkrat najel avto preko EconomyCarRentals in me ne mika, da bi se še kadarkoli v prihodnosti ukvarjal z njihovim ignorantskim customer supportom.

Najbolje je vzeti avto pri dobrem lokalnem ponudniku, jih je nekaj že naštetih v tej temi. Taki ti zaračunajo normalno ceno za normalno storitev.


problem nastane ko lokalnih ponudnikov ponekdo sploh ni več (sicilija,sardinija...)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Kaj misliš s tem? Jaz sem do sedaj rentacarje osebno najemal zgolj na Gršklih otokih, plačal sem fix znesek za avtomobil, nekih posebnih insurancov mi niso nikoli ponujali ali vsiljevali. Torej če sem prav razumel, vsi avtomobili so osnovno zavarovani, dodatni insurance pa se ne vzame pri ponudniku rentacarja, torej "kupi oz. dopalača" se ga po normalni ceni kje???????

jaz imam dobre izkusnje z autoeurope.eu, ponavadi vzamem europcar. tam ti predlaga osnovno zavarovanje ali pa refundable excess with super cover. s tem, da je to zavarovano pri autoeurope, osnovno pa pri europcarju. ce se ti kaj zgodi potem europcarju zalozis, autoeurope pa ti nato vrne. ampak traja kak mesec, pa precej enih papirjev je za izpolnit. je pa precej ceneje, kot ce vzames full insurance direkt pri europcarju.