rw6815 in težava z zaslonom

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zdravo!

Imam HP rw6815, pri katerem mi je crknil LCD zaslon - ne vem zakaj ali kako.

Telefon sem imel v tobi na robu igrišča, na soncu, temperatura zraka je bila okoli 30°C. Vmes sem torbo enkrat prestavil in jo z višine cca. 20 cm spustil na tla.

Ko sem telefon čez želel uporabiti, je bil ugasnjen. Ko sem ga prižgal, je zaslon svetil samo belo, v spodnjem levem kotu je bila velika črna packa, v spodnjem desnem kotu pa manjša črna packa. Del zaslona desno od nje (5 x 5 mm) pa v sivi barvi prikazuje tisto, kar bi moralo tam biti).

Najprej sem pomislil, da je nanj kdo skočil ali vrgel žogo, ker drugih fizičnih poškodb ni bilo videti, sem mislil, da je prišlo do težave zaradi vročine.

Telefon sem imel en dan in pol ugasnjen, nato sem ga še za en popoldan dal v hladilnik in situacija se ni opazno spremenila. Le med eno in drugo packo se je pokazala tanka črta.

---
Ali kdo mogoče ve, kaj bi lahko bilo narobe, ali bo zaslon čez nekaj časa sam od sebe začel delovati ali ne (že pred časom mi je po padcu en vogal počrnel ter počasi začel normalno delovati)?
Morda kdo ve, kaj je napako povzročilo?
Kakšna bi bila najenostavnejša in najcenejša rešitav?

Hvala!

 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če je še v garanciji ga pošlji na servis čeprav mislim, da ti bodo kaj rekli glede tistih črnih pack.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Garancija je pred nekaj meseci potekla.
frown-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Razbit ekran (pobegnili tekoči kristali press). Rešitve: 1. zamenjava ekrana, če najdeš kakega z drugo okvaro. 2. drug podoben telefon (poišči na spletni štacuni Expansys Atom wm6, po mojem najcenejša primerljiva zadeva trenutno temu telefonu - imamo 2 v firmi, delujeta bp).
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz sem za razliko od tebe sklenil strojelomno zavarovanje pri eni zavarovalnici po nasvetu zav.agenta s foruma. Kritijejo mi dele, okvare oz. nek delež. Še sam ne vem kaj, sem pozabil.