Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pa kaj je ona, nek šolski inšpektor al kaj? Naj jo toži za nadlegovanje, pa bo mir. Simonovič za svoje delo sicer ne rabi diplome, niti nima zaradi tega kaj višje plače.

Aja, pa gor piše, da je fakulteta sama javila televiziji. Ni. Vsaj ne RTV Slovenija. Javili so Hrvaški N1 tv (v lasti Dragana Šolaka), kjer dela prijateljica od Carlove.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
ogabno kaj se gre tale "javna" rtv.
vse za dosego ciljev.

očitno pa so nekateri zelo prepričani da je nekaj tam(ali pa ego ne pusti) da se tako brska, bevka in brani a ko ti nekdo da šahmat čakaš na naslednjo partijo ne pa igraš naprej ter se delaš neumnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Pa kaj je ona, nek šolski inšpektor al kaj? Naj jo toži za nadlegovanje, pa bo mir. Simonovič za svoje delo sicer ne rabi diplome, niti nima zaradi tega kaj višje plače.
Mas prav, ne rabi, vazno je da je nas.
In imas prav tudi da novinarjem ni potrebno odgovarjat. Vedno se cudim zakaj folk to pocne.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.057
3.385
113
Simonovič nas je danes (sreda) obtožil, da smo poročali, da nima diplome, in ga označili za prevaranta in goljufa. To ne drži. Česa takega nismo nikoli poročali.
Eugenija Carl, TV Slovenija

Aktiv novinarjev Informativnega programa TV Slovenija zavrača nevzdržne napade na naše sodelavce - na družbenih omrežjih in v nekaterih medijih. Zadnji v nizu napadov na novinarko Eugenijo Carl zaradi objave prispevkov o zagrebški diplomi poslanca Simonovića je nesprejemljiv.
Odziv aktiva novinarjev Informativnega programa TV Slovenija
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pa mislim, koji im kujac zdaj še s tem.

Carlova je šla preverjat diplomo Simonoviča. Zakaj ravno njega, ve samo ona (zdi pa se nam večim). Na fakulteto ni pisala sama, pač pa je prosila hrvaške kolege, češ da bo "hitreje" (po mailu je sicer enako hitro v slovenijo ali v sosednjo stavbo na hrvaškem, a pustimo to). Dobila je neko informacijo, ki jo je plasirala. Do tu vse ok. Potem pa se je zganil poslanec in verjetno poslal v zagreb številko diplome ali kaj takega. In poslali so pravo informacijo, da je poslanec pri njih dejansko diplomiral. Imamo torej original diplome (slikan) IN potrdilo fakultete, In tudi bi se morala zgodba končati, Carlova opravičiti za nesporazum in bi bilo ok. A ona tega seveda ne bo. Ker ne verjame. Ker je očitno zagrebška ekonomska fakulteta pod vplivom Desus. Oziroma ne vem točno kaj namiguje, a dejstvo je, da je vse dejavnost od prejetja demantija fakultete naprej v sramoto novinarskemu poklicu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.785
113
Carlova po mojem ni veliko kriva. Dobila je nalogo, da opravi diskreditacijo pred likvidacijo. Verjetno sicer niti sama ni razumela, kaj se pričakuje od nje. Opravila je nekaj, kar ji je bolj ali manj prozorno serviral nekdo drug za namen, ki je njemu odlično poznan.
Jasno je, da je šlo za umazano politično igro. RTV ni prisiljena plasirati nepreverjenih zgodb zato, da bi imela gledalce in prilive. Saj bomo vse stroške plačali davkoplačevalci, ne glede na to, kak minus bo. Pri komercialnih medijih je jasno, da morajo narediti bombastične zgodbe za malo denarja (=slabo preverjene) zaradi gledalcev in prilivov glede na stroške. RTV to ne rabi.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.606
708
113
toti Maribor
Zdaj, ko je včeraj v Tarči RTV razkrila svinjske plače oz. Covid dodatke naših preobremenjenih zdravnikov, ki so kljub delu po 500 ur našli še čas za zasebnike, bo verjetno tudi na RTV polita gnojšnica, da so vse jemali iz konteksta. Tako mimogrede plačilni razred J, ki je suport zdravnikom in sestram, še ni dobil nič. Te dodatke ima redko katera EU država.

 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.785
113
Vsekakor si ne želim, da bi me zdravil zdravnik, ki bi imel samo dvakratnik moje plače. Zdravniške plače me res ne ganejo, kar je Hojs objavil policijske. Razen tega gledam od strani, koliko ta poklic zahteva. Ni to en mail ali klic do kolegov v Zagreb in potem bombastična objava na osnovi 5 minut truda.
Jasno je, da se najdejo posamezniki, ki vlečejo krivine na veliko. Ampak želimo si javno zdravstvo in neučinkovitost s slabim vodenjem je temeljna značilnost javnih organizacij po celem svetu, kjer pač pravega lastnika ni. Tudi v šolah imamo odlične in zanič učitelje. Vseeno ima javno tudi neke svoje prednosti.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.782
9.475
113
mene sam zanima kako to gre, ko imaš kao 10k€ plače (bruto) potem pa še 100 ur oddelalš popoldne za podoben znesek..Al je res takšna potreba po denarju, pohlep, ali so zdravniki porinjeni v to, da še morajo popoldne delat, Res me zanima.... Ali je to takšna ljubezen do dela...vem da ortoped samoplačniško rukne 120e za 15 minutni pregled....
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.341
3.203
113
Pri 24+ ur dela na dan ti niti zlatni Lorex nič ne pomeni, ker nimaš časa pogledati nanj. Torej gre za čisto prisilo. Bemti oblast.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.785
113
Vsekakor se mi ne zdi narobe, da ortoped računa par € več kot je servisna ura mehanika na pooblaščenih servisih, ko ji prištejemo še znan nateg z oljem in maržami pri rezervnih delih.
Zdravnik lahko začne služiti po 35-tem letu, ko je opravil s šolanjem, specializacijo in ko ima nekaj izkušenj. Nadoknaditi mora 15 let proti enemu s srednjo ali višjo šolo. Oziroma še kako leto več proti enemu mehaniku.
Privat zaslužke omogoča ZZZS, ki pač ne plača toliko posegov, kot bi jih zavarovanci želeli. Zato ti iščejo samoplačniške variante. Ob drugačnem obnašanju ZZZS, bi ta segment hitro umrl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in krava

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.785
113
Kaj ti boš zdaj glumil njihovega odvetnika? Plače naših bogih zdravnikov so glede na standard 3x P R E V E L I K E. Razumeš?
Najlažje boš to preprečil, da ne boš hodil k zdravniku in to preprečil tudi drugim. Saj veš, če ni povpraševanja, bo crknila tudi ponudba.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ga srat no; 4 in večkratnik premierove plače z vsemi dodatki. Pa recimo da v tem zadnjem letu premije res dela po 18+ ur na dan - v bistvu je na razpolago 24/7!

Namenoma sem izpostavil IJJ, čeprav ga ne maram, ampak razmerja so povsem porušena. In pol gre Erika vprašat Kuštrina, če se mu zdijo tako velike plače tistih, ki niso delali s kovid bolniki normalne. :bonk: Kaj je pričakovala od sindikalista, da bo rekel NE?!