Router - wireless problem

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
no... nadaljevanje problema iz preteklosti... Pred časom sem pisaril, da mi ne dela povezava preko usb wireless do wireless routerja... no, pol sm ugotovu da je ta ip že nastavljen za eno drugo foro, k smo se neki igral polet, pa pol je vse itak v vodo padl, sam nastavitve so ostale... no, ok, zbrisem tist ip, in je sedaj samo še tist računalnik na ta ip nastavljen... in pol mi enkrat dela enkrat pa ne, ta internet! V routerju po DHCP, je pod dynamic dhcp vpisan tist računalnik! se pravi da ga "sliši", na tistem računalniku imam naštiman automaticno pridobivanje ip naslova, to je prov naštiman pomoje... no, in če bom kej spreminjal nastavitve na routerju, pa da se bo resetiral, bo uredu! Pol kr začne delat, če pa resetiram tisti računalnik, pa se spet poveže, pod istimi pogoji kot prej, pa kr ne dela več! Torej? misilm, da je problem v routerju... sam ne vem kje se ga lotit reševat, in zato Vas prosim za pomoč...
tongue-1.gif


Hvala!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
sm tud že probal... sm dal na routerju pod static dhcp list, na računalniku sm pa ročno vnesel iste cifre, kot mi jih da pri auto!
 
Nazadnje urejeno:

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
ruter in rač morta met isto notranjo ip številko..
zunanja pa je do ruterja.. če mas fiksno..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja router ima fiksno pomoje! katera pa je zunanja pa katera notranja? v ang. ...
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
zunanjo ti dodeli ISP, če imaš statični IP, ki pa jo moreš v nekatere vpisati ročno
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ok, vi ne veste da imate opravka z amaterjem... tko da prosim, pišite v laičnem jeziku... Kaj je sploh isp? Router ima statični ip, sm pogledal! recimo na tistem računalniku imam vedno isti ip! tega verjetno dodeljuje router? in "mac adress" je tud zmeri isti (to je pomoje cifra računalnika) in na podlagi tega dodeli vedno isti ip?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
no sej čist popolni amater nisem! vedet morem sam katere cifre kam pašejo! - pa tud to vem! problem je v routerju, k je neki narobe nastavljen!

probal sm tud drug ip vnest, pa ni nič boljše! Čudn mi je to -> ko resetiram router, mi dela normalno un računalnik, pol pa resetiram računalnik, in se na novo poveže, pa spet crkne! se pravi, ko se nanovo priključi na router, neki ne špila več...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pol je najbrž na PC-ju nekaj narobe.
Poženi PC s kakega CD-ja (na primer Knoppix) in malo browsaj po internetu, da vidiš če tam dela OK.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
d-link 514

stein: ne vem kaj misliš? (red-face)
Dowloadaj knoppix ISO fajl, z "burn image" (v Nero-tu recimo) ga spečeš na CD in potem zaženeš PC z njega (cd not, reset, če ne gre pogledati boot nastavitve v BIOS-u).