Router VIGOR 2910G

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Zivjo,

Zanima me, ce je kdo lastnik tega routerja in kako se mu obnese bandwidth managment.

Namrec potrebujem popolno kontrolo nad maksimalno porabo bandwidtha za dolocene racunalnike, ki bodo prikljuceni na njega.

Torej da dolocis IP (192.168.1.101) in da lahko ima DL recimo 1Mbps in UL 512kbps.

Sem videl da se to da (navodila in online demo) ampak me zanima kako to v praksi laufa?
Potrebujem, ker bom net "posodil" sestri in bo imela zelo omejeno pasovno sirino (brez izjeme).

Hvala za info!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Konkretnega modela ne poznam, ampak glede na to, da so običajno routerji levih firm podn od podna (celo Asusovega - kao renomirana hardver firma - sem hotel nekam zabrisati, pa sem izgubil password, knof za master reset pa ne opravlja svoje funkcije, tako da se ne sekiram več...
hysterical-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Če delajo kot morajo, niso.
zmaga.gif




Imam pa zaenkurc izkušnje z Asusuom 500wgl_neki, ki je imel:

a) tak spletni vmesnik, kot še telekom ne spletne strani pred 10imi leti - podn

b) pri zeeelo zmerni uporabi (wireless del sloh izklopljen, ker bi me najbrž izdali živci, preden bi naštimal WPA z mojim keyem) se je obešal na dva dni

c) ko sem hotel nadgraditi firmware (češ, mogoče bo potem bolje
cheer.gif
), se je krasno obesil...

č) potem sem ga fuknil v en kot (ugodno prodam - podpira dd-wrt!) in zanimivo, Buffalota (za firmo nisem nikoli prej slišal
d055.gif




Pa imam drugače npr. doma v kišti Asusovo plato, ki krasno dela...
uf-1.gif




A ni zanimivo, da ima Cisco lahko Linksysove zadeve za rajo, ki imajo NORMALEN uporabniški vmesnik (ki ne uporablja kombinacij oranžne, svetlo zelene, rumene in azurno modre v vmesniku
evil.gif




Če je vsaj ta dva pogoja VIGOR sposoben izpolniti, vzamem vse nazaj
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Po moje je bil kriv star Asusov firmware, vendar se politično ni pustil prepričati v nadgradnjo, s srpom in kladivom se mi pa ni dalo prepričevati
grin1.gif
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Pojdi na firmo "www.telos.si", seveda če si iz Ljubljane in ti ga bodo verjetno kar priključili.
Morda pa celo že imajo tako konfiguracijo postavljeno, ker so to zaenkrat edina firma, ki jo jaz poznam,
ki produkte ki jih prodaja tudi uporablja za lastno mrežo!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če lahko omenim, a imata (ali je na voljo kot dodatek) DD-WRT ali OpenWRT kaki dober bandwith management ?
"Dober" pomeni:
- ne rabiš doktorirat, preden deluje
- res dela, ne pa "sem testiral 5 minut z enim klientom pa je zgledalo OK"
- "anti-štek"
wink-1.gif
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Ne na voljo ni noben dodatek, imajo samo svoj firmware, kako deluje ne vem ker jaz tega dela ne uporabljam.
Za kaj več pojdi na njihov naslov.
Aja, delovanje QOS in enostavno omejevanje bandwidtha po posameznem ethernet priključku pa je bilo opisano
pred ene dvema letoma na Tom`hardware!