Router se ne poveže na ADSL

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Bemo smo hitri v odgovarjanju
hysterical-1.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Se je zgodilo nekega lepega dne, da se moj Linksys WRT54G iz ljubega miru noče več povezat na ADSL.

Kakšni predlogi, ali pa nima smisla in je hudič samo za v kanto za smeti?

Hec je bil update-an 14 dni nazaj, vmes bp delal, včeraj pa se ni hotel več povezati (računalnik mi javlja, da internetnega signala ni, četudi na škatli gorijo vse ustrezne lučke). Net je (dokaz je tole sporočilo) - zdaj sem direkt s kablom v zidu. Sicer je ves čas prižgan. V zadnjih 24ih urah že ene parkrat zresetiran, pa nič uspeha.

Moj je tudi danes pokleknil. Ocitno je nekaj v luftu
stupid-1.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Moj problem je pa ze malo cuden, zdaj na dveh PCjih dela normalno, na enem pa ne. Pa nima veze a prek wireless ali pa kabla. Mozno, da je kaka softwareska napaka? Vsaj limited or no connectivity napisa sem se resil
wink-1.gif
Zdaj normalno DHCP dodeli IP, v statusu pise lepo IP, DNSji... Samo povezat se pa hudic noce. Ideje?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Probaj s kakšnim linux liveCDjem. Tako boš najboljše ugotovil, če je napaka v OS.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Firewallu se je odpeljalo, po uninstallu problem resen
cheer.gif


(se vedno mi ni jasno zakaj je crknil net tudi na drugem compu
grin1.gif
Mulder, Scully??)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
wpa je vseeno malo težje
ampak če se kdo loti zadeve = ? časa
WPA ne gre razbit (vsaj trenutno znanih načinov ni). Lahko le kdo ugane geslo.
Zdaj če imaš geslo "bela vrana", ga bo heker (heker, ne lolek) uganil v par minutah.
Če imaš pa nekaj kot YR4|RZ4I3mb.$v~KyY!.2RE;Ja+gFSeY}T;({a\-KasdL(?#:m;5_(9*;M[+[d!
pa bo rabil tam nekaj tisoč ali milijon let.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ok - zanima me, če ima kdo geslo "YR4|RZ4I3mb.$v~KyY!.2RE;Ja+gFSeY}T;({a\-KasdL(?#:m;5_(9*;M[+[d!"

Ne mislim dobesedno in konkretno to geslo. Ampak geslo, ki izgleda podobno temu.

Da mu dam za pivo, ker se je vsedel za en teden, da se je tole naučil na pamet.
grin1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Da mu dam za pivo, ker se je vsedel za en teden, da se je tole naučil na pamet.
Zakaj bi se stvari učil na pamet, če imaš računalnik ???
(pred tem pa so imeli papir pa svinčnik)
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ker ti glavo težko ukradejo, kar je pa v računalniku, je pa vedno samo pogojno varno?
confused-1.gif




Ne vem, no. Meni se tole zdi bolj tako tako. Itak nič ni 100% varno. Do neke meje greš (kje je meja, vsak sam zase postavi), naprej pa več ne, ker imaš več težav kot koristi.



Samo mnenje. Meni se pač zdijo gesla, ki jih imaš nekje zapisana, itak napol javna.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Prvo ti morajo vdreti v računalnik. OK, to še nekak gre skozi.
Potem ti morajo najti datoteko, v kateri imaš to napisano. Zdaj če nimaš direkt na Cju datoteke "geslo za moj wlan.txt", potem ti je sam bog ne bo našel. Ker če boš imel v neki random datoteki prilepljeno samo steinovo geslo, potem si hacker s tem nizom črk nima kaj za začet.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Prečekiraš datoteke, do katerih je v zadnjih 24ih urah dostopal, in imaš na krožniku.
grin1.gif


Vsaj to bi (nekako v teoriji
redface-1.gif
) naredila jaz...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj geslo si enkrat kopiraš, potem pa ga več ne rabiš. Tako da je hacker ne bi našel pod zadnjih 24 ur, razen če sreča ni na tvoji strani
tongue-1.gif
Sploh pa če nikjer ni razvidno, da je to wlan geslo, potem bo bolj težko uganil čemu služi.
Če si paranoičen, lahko datoteko tudi izbrišeš. Potem pač določiš novo wlan geslo, ko ga moraš znova vnesti.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A smo začeli jajcat ?

Geslo/ključ rabiš samo enkrat "na pamet" vedet. Takrat ko ga vpišeš v laptop, da se poveže. In joj, to se tudi nekam na disk shrani.

Glej :
- če ti ukrade laptop, ma itak dostop to WLAN-a, a ne ? zakaj bi iskal geslo na disku, če ga lahko samo vklopi in je že povezan na WLAN ?
- geslo zapišeš na listek in ga prilepiš spodaj na ruter. Ko/če boš novi laptop priklapljal IN se ne boš spomnil(a) gesla, boš pogledal(a) na ta listek
- če ti heker ukrade ruter z listkom vred, je poznavanje gesla spet brezpredmetno, a ne ?